AkeebaBackup - problem przy rozpakowaniu na nowym miejscu
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: AkeebaBackup - problem przy rozpakowaniu na nowym miejscu

  1. #1

    Domyślny AkeebaBackup - problem przy rozpakowaniu na nowym miejscu

    Mam plik jpa całego portalu, który zapuściłam do rozpakowania na nowym serwerze niestety zatrzymuje się i wyrzuca mi komunikat:
    Kod:
    An error occured
    Could not open /home/gotrek/public_html/e-bullterrier.pl/administrator/components/com_joomlapack/classes/index.htm for writing.
    
    Start over
    Rozmumiem, że plik index.htm nie ma praw tylko problem polega na tym, że to mój jedyny backup, bo serwer na którym portal stał leży i nie mam jak zrobić innej kopii.
    Czy jest jakaś szansa na rozpakowanie?
    Pozdrawiam
    Magda

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Skoro używasz komponentu Akeeba, to dlaczego wśród komponentów pozostał jeszcze komponent JoomlaPack? Może warto spróbować instalacji na środowisku lokalnym z zastosowaniem mov'AMPa?

  4. #3

    Domyślny

    Faktycznie doinstalowałam drugi komponent, a starego nie usunęłam i spakowałam tym nowy.
    Nie znam mov'AMPa, ale poczytam tylko pytanie czy bazujące jedynie na tym pliku jpa Akeeby mov'AM pomoże?
    Pozdrawiam
    Magda

  5. #4
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Wykorzystując mov'AMPa mozesz spróbować rozpakować w nim posiadaną kopię jpa z Akeeba. Trzeba pobrać mov'AMPa, skopiować go na swój komputer i utworzyć nowy katalog w movamp_2.2_PL/mnt/var/www. Obok istniejących tam katalogów będzie wtedy Twój, do którego należy przegrać plik z kopią Akeeba, w formacie jpa oraz 2 pliki kickstarta: kickstart.php i en-GB.kickstart.ini. Następną czynnością będzie uruchomienie samego mov"AMPa klikając w ikonkę movamp.exe, znajdującą się w głównym folderze mov'AMPa. Spowoduje to pokazanie się jego ikonki w pojemniku systemowym windowsa. Tam znajdziesz, klikając PPM Bazy Danych i Panel Zasobów. Najpierw trzeba utworzyć bazę danych a następnie z Panelu Zasobów przejść do przeglądarki. Wywołanie instalatora jest tradycyjne, należy w otwartej stronie znaleźć utworzony przez siebie katalog i kliknąć jego odnośnik do strony frontowej, ale do adresu należy dodać jeszcze kickstart.php, by uruchomić rozpakowywanie kopii jpa.

  6. #5

    Domyślny

    Olbrzymie dzięki za ten opis! postaram się to wykonać i dam znać, czy z powodzeniem .
    Pozdrawiam
    Magda

Podobne tematy

  1. akeebaBackup + cron
    przez lukol14 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 10-11-2011, 16:44
  2. Problem przy instalacji joomla na nowym hoście
    przez pllmorpheuss na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 14-05-2010, 10:54
  3. Joomla 1.5.12 problem z nowym TinyMCE
    przez krzemdar na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 20-07-2009, 12:31
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 04-05-2007, 20:58
  5. Problem na nowym serwerze
    przez arturro na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 31-08-2006, 23:45

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •