Kilka Joomli! z jedną bazą danych
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Kilka Joomli! z jedną bazą danych

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    14-10-2010
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny Kilka Joomli! z jedną bazą danych

    Witam!

    Zaznaczam na początku, że przekopałem to forum oraz inne zasoby na necie, ale nie znalazłem sensownej odpowiedzi. A jeśli idzie o Joomla! to fakt jestem bardzo początkujący.

    Chcę stworzyć taki pseudo portal składający się z wielu subdomen (osobnych działów).
    Ponieważ na hoście, którego nie będę reklamował, mam ograniczoną ilość baz danych MySQL, więc wszystkie te serwisy mają korzystać z jednej bazy danych. Każdy z tych serwisów będzie posiadał także inny szablon.

    Doszukałem się już informacji jak to zrobić, ale jest pewna kwestia dla mnie niejasna:
    Czy jedna baza danych dla kilku/kilkunastu serwisów może sprawiać mi kłopoty?
    Dodam, iż nie potrzebuję dzielenia treści ani użytkowników pomiędzy poszczególnymi serwisami.

    Pozdrawiam wszystkich użytkowników Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    i Tak i Nie, owszem można. Każda Joomla musi mieć tylko inny prefix , czyli np. joa_, job_, joc_ etc... podczas instalacji możesz to dopisać.

    Nie, dlatego że nie jest to bezpieczne, pada ci jedna baza ... i wszystkie strony krzyczą i kwiczą , kwik kwik , a ty zostajesz z niczym.

    ---------- Post dodany o 11:29 ---------- Poprzedni post był o 11:26 ----------

    Ponieważ był to twój pierwszy post, pamiętaj, aby czytać wiki.joomla.pl ,kupić sobie jakąś książkę o Joomla! , najlepiej najnowszą i dopiero po lekturze pytać.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    Napisałeś również :
    nie potrzebuję dzielenia treści ani użytkowników pomiędzy poszczególnymi serwisami.
    jeżeli skorzystasz z rady @Pefik'a to właśnie będziesz miał ich podzielonych a ich zespolenie będzie wymagało od Ciebie użycia dodatkowych narzędzi.
    Ja to widzę tak:
    1. Zmień hosting na 'normalny' bo jeżeli w dzisiejszych czasach hosting daje jedną bazę danych to aż się boje pomyśleć co to za egzotyczny hosting
    2. Zrób to na jednej Joomla i wykorzystaj do tego kilka szablonów żeby każdy dział miał swój

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    14-10-2010
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Uważam się za początkującego użytkownika Joomli!, ale nie znaczy to, że nie dokształcam się w temacie. Czytałem wiki, różne poradniki. O jednej bazie danych z różnymi prefiksami tabel dla poszczególnych instalacji (czyli różnych serwisów) wiem.
    Chodzi mi o to czy np. ta jedna baza danych z różnymi prefiksami tabel nie "zapcha" się lub czy nie będzie mieszała zawartości różnych serwisów?
    Hostingu nie będę reklamował (jak już pisałem) ale jest on podobno "największym, który daje najwięcej".
    I mam 10 baz danych MySQL, ale potrzebuje ich do działania skryptów nie związanych z Joomlą! (pytanie: słowo Joomla! się odmienia tak to zrobiłem na początku tego wersu?).

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Pefik Ci już odpowiedział.
    2. Joomla! się nie odmienia
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    14-10-2010
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za pomoc. Teraz movAMP w akcji dla wprowadzania poznanej teorii w praktyce.
    Pozdrawiam.

Podobne tematy

  1. Wiele Joomli, różne bazy danych, jedna baza użytkowników.
    przez Waldzio na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 23-06-2010, 16:33
  2. Dwa SOBI2 z jedną bazą danych
    przez brombel na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 10-06-2010, 22:28
  3. Jedna baza danych 2x joomla
    przez kazz18 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 02-12-2009, 00:31
  4. Dwie strony internetowe - jedna baza danych
    przez Grooveman na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 21-07-2009, 01:15
  5. Jedna baza danych i dwa CMS'y
    przez Myszoor na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post/autor: 10-02-2006, 19:14

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •