RSS, newsletter, mailing czy jeszcze coś innego?
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: RSS, newsletter, mailing czy jeszcze coś innego?

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-03-2006
    Wpisy
    74
    Punkty
    10

    Domyślny RSS, newsletter, mailing czy jeszcze coś innego?

    Witam!
    Mam prośbę o poradę. Prowadzę serwis oparty o Joomla 1.5. Od niedawna w miarę regularnie wydajemy periodyk w wersji elektronicznej (jeżeli to istotne - mam pliki w formacie .pdf, ale w razie czego można to zmienić na inny). I mam dylemat, w jaki sposób go upowszechniać. Tzn. mam na myśli to, aby pliki z tym periodykiem nie tylko były dostępne do ściągnięcia w wersji offline (repozytorium, WWW), ale - i to jest sedno problemu - aby można było go kolportować. Na przykład rozsyłać e-mailem albo przynajmniej informować + wysyłać link za pomocą newslettera albo RSS-a albo... może czegoś jeszcze innego? Mam na myśli "coś", co ktoś mógłby (samodzielnie) "zaprenumerować", tak aby mu przychodziło na skrzynkę, cośw stylu listy mailingowej, ale zautomatyzowanej (pod Joomlą).
    Aha, serwis ma już zaimplementowany kanał RSS, którym upowszechniane są 'aktualności', ale tu raczej chodzi o coś dodatkowego, osobnego, dedykowanego temu konkretntemu czasopismu w pliku pdf.

    Moja prośba sprowadza się zatem do dwóch kwestii:
    1. Jaką formę kolportażu/informowania tego konkretnego periodyku wybrać? Ważne: prenumerator może "zaprenumerować" lub z prenumeraty zrezygnować (im bardziej samodzielnie, tym lepiej).
    2. Jakie narzędzie, pozwalające na "zautomatyzowanie" kolportażu tego pliku (linka do pliku?), kompatybilne z Joomla 1.5 wybrać?

    Za wskazówki będę bardzo wdzięczny.
    pwz

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Wydaje mi się, że najlepszy będzie jednak newsletter. Możesz poszukać darmowych na extensions.joomla.org. Niestety z uwagi, że piszę z telefonu nie podam ci konkretnych rozwiązań. Szukaj, testuj.

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

  4. #3
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    Jeżeli chodzi o newsletter to mi osobiście przypadł do gustu i się sprawdza ( a nie jest to pierwszy) http://extensions.joomla.org/extensi...wsletter/10341

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-03-2006
    Wpisy
    74
    Punkty
    10

    Domyślny

    OK, dzięki za podpowiedzi.
    @pyziak: czy ten newsletter daje możliwość przesyłania także plików? (Pytam, bo jeszcze nie doczytałem dokumentacji.) To tak naprawdę podstawowy warunek...

    Errata: "Attachment capability, Embedded images option" :-) Czyli jest, odpowiadając samemu sobie.

  6. #5
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    maksymalna wielkość pliku: 128M , ale szablony tworzysz w html'u wiec generalnie możesz pododawać linki do plików w formie jakiejś fajnej grafiki

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-03-2006
    Wpisy
    74
    Punkty
    10

    Domyślny

    @pyziak: Właśnie poinstalowałem wszystko i pięknie śmiga. DZIĘKI! TEGO MI BYŁO TRZEBA! :-)

Podobne tematy

  1. Tiket system i jeszcze coś
    przez TomaszBr na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 26-11-2010, 00:24
  2. Błąd joomli czy coś innego
    przez MarcinChrupek na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 17-09-2009, 14:15
  3. Niestandartowe uprawnienia i jeszcze coś
    przez kris248 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 30-10-2007, 00:34
  4. Błąd tabel czy coś innego :(
    przez bigus na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 02-02-2007, 14:02
  5. Jaki sofcik polecacie dla joomla! na localhost? Krasnal, SAS czy coś innego?
    przez lubicz na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 16-02-2006, 11:20

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •