Menu w "zakładkach"/"tabs'ach"
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Menu w "zakładkach"/"tabs'ach"

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-07-2010
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny Menu w "zakładkach"/"tabs'ach"

    Witam

    Poszukuję rozwiązania następującego problemu. Nie wiem czy do końca będę używał dobrego nazewnictwa, ale postaram się opisać to najprościej.

    Na stronie mam kilka pozycji menu. Każde z nich to oczywiście oddzielny moduł. W chwili obecnej kolumna z tymi menu/modułami bardzo się rozciągnęła. Chciałbym pogrupować je w jeden nowy moduł, gdzie na 3-4 zakładkach (kartach) będą wcześniejsze menu/moduły.
    Na każdej takiej karcie byłby pozycje danego obecnego menu - będące odnośnikami do sekcji/kategorii artykułów.

    Próbowałem coś znaleźć i zainstalowałem:
    DJ Tab Generator
    Gavick Tabs Manager GK3

    Niestety z marnymi skutkami. O ile dałem rade zrobić to z artykułami, to z modułami/menu już nie.
    Nie wiem czy robię coś źle. Czy też mój wymysł jest niewykonalny z tymi komponentami. Jest w nich mowa o "modułach" tylko nie wiem czy tak samo rozumiem moduł jak autorzy tych komponentów.
    Wstawiając na poszczególne karty artykuły, wybieram jej z rozwijanej listy. Niestety nie ma takiej możliwości z modułami. Trzeba tam wpisać nazwę, pozycje modułu. Próbowałem wpisywać różne nazwy, pozycje, ID za każdym razem z marnym skutkiem. Stąd moja wątpliwość czy tak samo rozumiem pojęcie "moduł".

    Może jest jakieś inne, prostsze rozwiązanie?

    Chodzi mi o to, by wyglądało to jak np na http://www.interia.pl/
    Teraz są tam np zakładki :
    Warto zobaczyć / Kobieta / Facet / Interia.tv / Podróże

    Na każdej z tych kart są linki do artykułów itd. Czy coś takiego jest do wykonania w Joomli? Czy też muszę poszczególne karty zrobić w HTML?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Domyślny

    Znalazłeś już może rozwiązanie?
    DarioB.net - 45 tyś zdjęć w 700 galeriach - zobacz świat moim obiektywem!!
    Lechia.net - Biało-Zielona Strona Życia

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-07-2010
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny

    Znalazłem, działa:
    http://mlodziez.pttk.pl/
    Jednak to kwestia używanego słownictwa. Tłumaczenia wprowadzają w błąd. Czeka mnie tylko praca nad CSS, żeby wszystko grało.
    Problem był z pozycjami modułu w szablonie. Trzeba dodać w szablonie nowe pozycje do osadzania modułów, takie które nie wyświetlają się na stronie. Potem moduły które chcemy mieć w zakładkach, przypisujemy do tych właśnie pozycji i wyświetlamy w dodatku odpowiedzialnym za zakładki. Wybaczcie, ale nie wiem jak to opisać technicznie. Jak zakończę pracę nad poprawkami na stronie to postaram się to logicznie rozpisać.

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 19-02-2024, 15:38
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 26-10-2010, 19:06
  3. Menu - roznica miedzy "current" a "active"
    przez docxxx na forum Menu, struktura witryny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 04-05-2010, 16:55
  4. Problem - "Pozycja menu: Przeglad - Artykuły sekcji" - gdzie przycis "więcej"
    przez l.wyczawski na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 09-04-2010, 20:34
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 08-03-2007, 10:28

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •