usunięcie main manu-problem? czy szczegół?
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: usunięcie main manu-problem? czy szczegół?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    09-01-2011
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny usunięcie main manu-problem? czy szczegół?

    Witam

    Chcąc wprowadzić swoje menu usunęłam wszystkie istniejące (miałam kilka pozycji własnych) w tym to o nazwie main menu. Miałam trochę problemów z wyświetlaniem się strony, ale pokombinowałam ze zrobieniem z mojego nowego startowego menu (po prostu nazwa "strona główna" ) strony domyslnej i niby jest ok. Jednak zastanawiam sie teraz czy aby na pewno jest wszystko ok. Czy nie okaże się zaraz, że nie mam różnych potrzebnych odwołań czy jakiś funkcji. Czy nie powinnam od nowa zainstalować joomla?
    Mam bardzo ograniczony czas na zrobienie nowej strony (zlecenie szefa), a jestem początkująca. Strasznie dużo czasu zajmuje mi juz samo szukanie ciekawych szablonów (a myślę o tym, by stworzyc jakos własne wg jakiejs instrukcji), więc gdybym miało się okazac po 2 tygodniach pracy, ze wszystko do d... to tylko skoczyć z mostu .

    Proszę o pomoc w tej sprawie,
    A moze ktos widział jakiś porządny darmowy lub tani szablon? Albo ktoś tworzy tanio (musiałabym ze swojej kasy)

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    a co ma szablon do pozycji menu ?

    skacz z mostu !

  4. #3
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    A moze ktos widział jakiś porządny darmowy lub tani szablon?
    tak, ale częściej widzę leniwych młodych ludzi, którym się nie chce szukać (wstyd!) na:

    templatki.com lub joomlaos.de , nawet u mnie na blogu od czasu do czasu daje opis jakiegoś szablonu
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    09-01-2011
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny co z tym menu?

    A co z moim podstawowym pytaniem o menu? (nie ma nic do szblonów-po prostu mam dwa problemy jednoczesnie ). .....Chociaż..... własnie. czy od wyboru szablonu zależy to czy menu będzie rozwijalne?
    Ale najważniejsze to, czy mam dalej brnąć w tworzenie tego mimo, ze usunęłam main menu?!!!!


    eee z tym lenistwem to przesada , bo przejrzałam tyle stron i szablonów, ze juz mam po prostu dość. Wszystkie sa jakies takie byle jakie. Chodziło mi o coś ciekawego-wyraźnie oddzielone, obramowane menu, wyraźne, dopasowane kolory, bez zbędnych obrazków, takie wiecie darmowe, ale a'la profesjonalne. Wiem, wiem ...jak mam takie wymagania to muszę zapłacić-tyle, ze nie stac mnie na fundowanie pracodawcy szablonów, a kasy mi nie da.

    Z góry dzięki za pomoc

  6. #5
    Przeglądacz Speed_zone awatar
    Dołączył
    25-01-2010
    Skąd
    Bieszczady
    Wpisy
    45
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witaj,
    Po kolei. Jeżeli chodzi o menu to nie sądzę, że będzie Ci w przyszłości cokolwiek "psuło". Z tego co wiem, wystarczy że przynajmniej jeden link będzie wskazywał na stronę główną (link: index.php?option=com_content&view=frontpage, alias: home, nazwa: cokolwiek; w projektancie Menu po prostu wybrać: Artykuły -> Przegląd - Strona Startowa).
    Jeżeli to masz zachowane to uważam, że bez problemów "poleci" do przodu;)
    Dalej, jeżeli chodzi o menu rozwijane. To tak. Jak ustalisz sobie podczas projektowania [tworzenia] menu tak będziesz miała. Ale nie każdy szablon po prostu Ci to odczyta. Niedawno natrafiłem na bardzo fajny modów: menu wielopoziomowe, które można modyfikować na wiele sposobów. Do wyboru, do koloru jak to mawiają. Oto link: http://www.templatki.com/moduly-joom...menu-maxi.html
    Trzecia sprawa - szablony. Naprawdę fajne i ciekawe (jak na darmowe) szablony dostępne są na www.templatki.com, jak wspomniał PeFik. Polecam przysiąść i poszukać, bo wg. mnie lepszego takiego źródła nie znajdziesz.

    W razie czego czekam na jakieś pytania, w miarę możliwości oczywiście pomogę ;)

Podobne tematy

  1. usunięcie bazy danych problem z serwisem
    przez kuba123 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 27-05-2010, 17:45
  2. Problem z menu i usunięcie paru rzeczy.
    przez lukas126l na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 27-03-2009, 15:05
  3. Błąd po usunięciu main menu
    przez miooodek na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 25-08-2008, 13:57
  4. [problem] Usunięcie RSS
    przez rawilson na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 29-06-2008, 01:05
  5. Problem z komponentami - załadowanie, usunięcie
    przez Madleine na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 31-07-2006, 21:39

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •