Czy da się coś takiego zrobić w Joomla?
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Czy da się coś takiego zrobić w Joomla?

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-11-2009
    Wpisy
    13
    Punkty
    11

    Domyślny Czy da się coś takiego zrobić w Joomla?

    Chodzi o mapę osiedla (mapa może być poglądowa, a może tez być dokładna z mozliwościa powiększania - jak mapa Google). Istotą aplikacji jest wyszukiwarka posesji po adresie. Po wpisaniu dokładnego adresu (ulica i nr domu) mogłoby otworzyć się okienko z adresem tej posesji (nieźle by było, gdyby w okienku wyświetlilo się zdjęcie posesji z naniesionym znacznikiem pomiaru) i wprowadzonymi przez admina danymi dot. wysokościowego położenia posesji - w dwóch wartościach, a więc w odniesieniu do wskazań wodomierza na Wiśle oraz w wartości bezwzględnej - w metrach nad poziom morza. Te wartości są wyznacznikiem stopnia zagrożenia powodziowego dla danej posesji. Administrator powinien mieć możliwość wprowadzania danych - adresów posesji oraz zmierzonych wysokości. Niezle by było, gdyby dało się wyświetlić listę posesji (adresów) zagrożonych danym poziomem rzeki, a więc znajdujących sie poniżej wpisanej wartości (np. wpisujemy 879 cm i wyświetla się lista posesji położonych na tej wysokości lub niżej) oraz w drugiej opcji lista posesji połozonych powyżej tej wartości.
    Myślę, że ilość posesji nie ma znaczenia, ale będzie ich ok. 500, przy ok. 30 ulicach. Być może da sie wykorzystać jakis komponent niekoniecznie dedykowany do map, a może znajdzie się dedykowany - nie musi byc darmowy. Będę wdzięczny za pomoc. Jeśli ktoś podjąłby się zrobienia czegos takiego w innym systemie niż Joomla, jestem otwarty na oferty.

    Pozdrawiam.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Ja bym zrobił to tak:

    1) robisz mapę w programie graficznym albo jak chcesz, aby był plik PNG,JPG etc.
    2) korzystasz z HTML <map id="map" name="mapa"> .... kod .... </map> i określasz aktywne pozycje, są od tego też programy, które pozwalają łatwo określić aktywne pola
    3) podpinasz linki do artykułów

    w/w to jest najprostszy i skuteczny możliwy wariant


    Opcja 2 : znajdujesz zdolnego flashowca, płacisz mu fortunę i masz to samo + efekty wizualne
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    przyznam szczerze, że widziałem różne triki wykonywane na modelach 3D. nie wiem natomiast, czy jesteś w stanie, w sposób opisany przez ciebie w ogóle wykonać coś tak skomplikowanego, na "płaskim" obrazie, bo zgłoszony problem, wymaga wykonania modelując 3D, ale ...

    jeżeli jesteś ambitny, to :

    bezpłatne [ lub płatne ] ogólnodostępne narzędzia ze wsparciem międzynarodowej społeczności

    http://sketchup.google.com/intl/pl/ + http://mapy.google.pl

    kilka odnośników dot. możliwości http://www.youtube.com/results?searc...=sketchup&aq=f

    i powinieneś osiągnąć obrany cel. z przyjemnością obejrzę efekt.

    są też inne, b. popularne narzędzia do modelowania. ba, możesz wykonać zdobienia kamienic zgodne z tymi prawdziwymi. jednak koszty wykonania jednorazowego modelu, oscylujące w granicach 6 000 usd, mogą skutecznie odstraszyć. to tylko w formie informacji i ciekawostki.
    Ostanio edytowane przez kurtz : 09-03-2011 15:32

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-11-2009
    Wpisy
    13
    Punkty
    11

    Domyślny

    @kurtz, chyba powinienes troche odpocząć od randek Tak dla higieny mózgu

  6. #5
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez krzyto54 Zobacz wiadomość
    @kurtz, chyba powinienes troche odpocząć od randek Tak dla higieny mózgu
    randki oraz późniejsze ich efekty, pozwalają, mieć mniejsze parcie na mózg, pewnego białego płynu, dzięki czemu dostałeś wręcz idealne rozwiązanie.

    aplikację google maps, można wykorzystać na potrzeby zamkniętej grupy użytkowników. to jest jasne.

    wywołanie adresu w oparciu o "środkowe" współrzędne geo obiektu, to też betka i oczywista oczywistość. model wzniesienia, jaki mam przed domem modelowany względem danych n.p.m ze źdzbłem trawy i bez, pozwolił na osiągnięcie prawdopodobieństwa pokrycia się z szacowaną linią zakreśloną w modelu domu, co pozwala określić element scenario dla pewnych danych wyjściowych z góry przyjętych. zapewne można określić kilka scenario dla jednego obiektu. mnie się nie chciało. efekt osiągnąłem po 3h pracy z narzędziem o którym nie miałem pojęcia.

    oczywiście mówię o prymitywnych obiektach. nie stać mnie na umiejętne modelowanie rzeczywistego budynku, co pewnie jest tylko kwestią czasu.

    niemniej jednak, znalazłem fajne hobby, gdybym chciał odpocząć od randki i tego, czego każdemu facetowi potrzeba,

    ale ... nie każdemu udaje się osiągnąć ani komfortu pod kopułą, ani celu z jakim przychodzi.
    Ostanio edytowane przez kurtz : 10-03-2011 09:49

Podobne tematy

  1. Czy dam się zrobić coś takiego??
    przez rom3o na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 03-03-2011, 19:58
  2. Czy da się coś takiego zrobić w Joomli
    przez Enderius na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 19-02-2011, 23:22
  3. czy joomla potrafi coś takiego ???
    przez duffi87 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 26-08-2010, 07:45
  4. Jak zrobić coś takiego w joomla
    przez marcin88 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 19-03-2009, 20:37
  5. Czym zrobić coś takiego???
    przez mrjeremiasz na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 11-02-2006, 00:14

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •