błędy w kodzie
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: błędy w kodzie

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-03-2011
    Wpisy
    33
    Punkty
    10

    Domyślny błędy w kodzie

    witam,

    zainstalowałem dopiero joomle 1.6. Jak waliduję szablon to jest ok, zgodny ze standardami, ale jak dodam artykuł (korzystając z funkcji more i z dodanym zdjęciem) to po walidacji wykazuje mi imponującą listę błędów. Czy ktoś wie jak to naprawić? Mam każdy pojdenyczy błąd poprawiać w kodzie?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    A jesteś stuprocentowo pewny, że poprawnie dodajesz artykuł?

    Podaj link do strony.
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-03-2011
    Wpisy
    33
    Punkty
    10

    Domyślny

    http://sniegorski.drl.pl/joomla16/index.php/pl/ no robię wszystko, że tak powiem normalnie. Dodaję artykuł, pierwszą część zaznaczam jako header 3 albo 4, wstawiam funkcję more i grafikę i zapisuję. Nauczony doświadczeniem (drobnym) waliduję kod po każdej zmianie. Przed dodaniem jest ok, po dodaniu mam 20 błędów.

    pozdrawiam
    maciek

  5. #4
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Jak już napiszesz cały artykuł i wstawisz podział strony, to robiłeś podgląd kodu html artykułu (taki jeden przycisk w edytorze) i czy ewentualnie tam korygowałeś błędy?

    No skoro pojawiają cisie komunikaty, to one również podają co jest nie tak, więc wystarczy przeczytać, żeby wiedzieć co naprawić.
    Webdeveloper do usług ;)

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-03-2011
    Wpisy
    33
    Punkty
    10

    Domyślny

    Przepraszam za moją niewiedzę ale który to przycisk, ten przełączający tryb edytora na html? po czym poznam błędy? Generalnie znam się na html i php ale samej joomli trochę jeszcze nie rozumiem.

  7. #6
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    U góry, nad tekstem artykułu.
    Webdeveloper do usług ;)

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-03-2011
    Wpisy
    33
    Punkty
    10

    Domyślny

    No poprawiłem jeden błąd, czyli brak atrybutu alt dla fotki, walidator wykazał o jeden błąd mniej. Jak usuwam funkcję more to jest ok. Zero błędów.
    Jak wstawiam ją ponownie, znów to samo, w tym wypadku 4 błędy. W błędach wykazane są bardzo dokładnie miejsca, gdzie jest błąd, na przykład taki

    Line 190, Column 23: document type does not allow element "p" here; missing one of "object", "applet", "map", "iframe", "button", "ins", "del" start-tag <p class="readmore">
    The mentioned element is not allowed to appear in the context in which you've placed it; the other mentioned elements are the only ones that are both allowed there and can contain the element mentioned. This might mean that you need a containing element, or possibly that you've forgotten to close a previous element.
    One possible cause for this message is that you have attempted to put a block-level element (such as "<p>" or "<table>") inside an inline element (such as "<a>", "<span>", or "<font>").



    Problem w tym, że nie mogę znaleźć znacznika

    <p class="readmore">
    ani w kodzie strony głównej szablonu, ani w edycji html artykułu...

    ---------- Post dodany o 15:20 ---------- Poprzedni post był o 15:09 ----------

    Ok, sam się dogrzebałem w końcu po dobie do rozwiązania, więc napiszę, jeśli ktoś na to samo się natnie. Funkcja more jest domyślnie wpisywana w znacznik <span>, a tak być nie może. Po prostu skasowałem otwierający span przed moim more oraz zamykający za nim. Działa i nie ma błędów.

  9. #8
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Dla wyjaśnienia znacznik otwierający span zostawał w wstępie artykułu, a znacznik zamykający span był w rozwinięciu artykułu, więc w kodzie stron pozostawał jeden niezamknięty znacznik. stad też polecam używanie przycisku Kod html w edytorze i ewentualną korektę.
    Webdeveloper do usług ;)

Podobne tematy

  1. Błąd w kodzie? - szerokość kolumny
    przez mastino81 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 27-02-2011, 22:16
  2. Błąd w kodzie?
    przez Thunder1000 na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 09-10-2009, 10:49
  3. Błąd w kodzie indeks.php
    przez piicia na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post/autor: 25-09-2009, 09:08
  4. Dziwny wpis w kodzie
    przez deejay.m na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 12-06-2009, 17:45
  5. Pomocy w kodzie w dodatku
    przez elwis na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 24-07-2007, 21:44

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •