Proszę o pomoc w kwestii własnej klasy... nie wiem czy dobrze kombinuje...

Mam w joomli kilka komponentów, a jak wiadomo w każdym komponencie po kilka widoków... wszystko co się wyświetla jest zależne od odpowiednich uprawnień, które przechowuję w bazie danych... gdyby jednak chodziło o same uprawnienia, to ograniczyłoby się wyłącznie do jednego zapytania, ale problem jest bardziej złożony, ponieważ przy tym ustalana jest grupa użytkownika, uprawnienia związane z widocznością, edycją i możliwością kasowania bez autoryzacji oraz z autoryzacją danych, a ponadto uprawnienia determinujące głębokość widoczności struktury danych, które są pobierane i przechowywane w postaci tablicy, która z kolei otrzymuje dodatkowe parametry... nie ważne co dokładnie zachodzi... istotne jest że zachodzi kilkadziesiąt złożonych operacji i zapytań... wg mnie nie można tych samych operacji przeprowadzać przy każdym odświeżeniu strony i przejściu do innych zasobów strony, które wymagają przecież tych samych danych...

początkowo pomyślałem, że wszystko będę pobierał jeden raz podczas logowania i ustawiał w sesji, a tablicę serializował... doszedłem jednak do wniosku, że to głupi pomysł mimo, że wszystko na ten moment działało... ale przechowywać takie dane w sesji?

pomyślałem, że chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby utworzenie jakiejś klasy, która odpalana byłaby jednorazowo w momencie zalogowania użytkownika i która byłaby dostępna dla każdego komponentu... nie wiem tylko jak to zrobić i czy to dobry pomysł... a może jedyny? :/

znalazłem folder libraries i wydaje mi się, że chyba tam powinno się to znaleźć, ale nie bardzo wiem jak to ożywić... utworzyłem klase, utworzyłem plik helper i mam niby dostęp do metod po dołączeniu jimport( 'joomla.mojaklasa.mojaklasa'); i wywołaniu JMojaklasa::getMetoda(); ale nie wiem w jaki sposób uruchomić konstruktor, ponieważ jest on pomijany... w ogóle nie wiem czy dobrze kombinuje... może ktoś coś podpowiedzieć?