problemy z jezykiem w 1.7, czystej instalacji
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: problemy z jezykiem w 1.7, czystej instalacji

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    09-10-2007
    Wpisy
    113
    Punkty
    10

    Domyślny problemy z jezykiem w 1.7, czystej instalacji

    Witam,
    Mam problem z uzywaniem dwoch jezykiem pl i en w swiezo zainstalowanej Joomli 1.7.

    Problem oczywiscie w home.pl. Tym razem bez komunikatow.

    Przeczytalem instrukcje http://www.ostraining.com/blog/jooml...-in-joomla-17/ , wszystkie kroki wykonalem, menu mam oparte na niestandardowym menu, ale ono chyba raczej nie powoduje problemu bo na zwyklych, tekstwoych menu problem też wystapil.

    Mailem w jednym menu przypisane kilka pozycji do jednego jezyka, i po kilka do drugiego, ale mimo to np w jezyku pl wyswietlaly sie pozycje z jezyka en w miejscu tych wlasciwych, oczekiwanych. W jezyku en wyswietlaly sie pozycje z jezyka en. Defualtowy jezyk, byl przez jakis czas en. Powiazanie[menu item associations] pozycji ze soba nie mialo znaczenia, czy bylo wykonane, ustawione czy nie. W dodatku/addonie caly czas jest na ON.

    PO przecyztaniu tej wypowiedzi -> http://forum.joomla.org/viewtopic.ph...65208#p2565208 zastosowalem sie i laczac opisywane dwa tutoriale wydzielilem jezyki w dwoch roznych menu. Poza tym ze nie moglem ustawic znacznika "home"/ "default page" przy dwoch pozycjac w dwoch menu jednoczesnie. TO chyba logiczne, ale z moja znajomoscia jezyka englisz istnieje szansa na pomylke w tej kwestii.


    Ja tylko w tym momencie nie bardzo rozumiem, po co dwa menu - przeciez menu jako menu i tak nie dowiazuje sie do jezyka, a tylko elementy mozna?

    generalnie pytanie jest takie, co źle zrobiłem, co źle robie, bo juz na tyle wielu kombinacji próbowałem, że zaraz zacznę podejrzewać home'a

    Wiem, ze nie ma tu czarodziei, nie wiem co jesczez powinienem dodac, z tekstow ktore czytalem nie wynikalo ze niezbedne jest instalwoanie polskiego jezyka, ale zainstalowalem go takze w pewnym momencie.

    za wszelkie podpowiedzi bede bardzo wdzieczny...

    pozdrowieniaa

  2. #2

    Domyślny

    "co źle zrobiłem" - przypisywałeś do jednego menu pozycje dla dwóch języków
    "co źle robie" - a co (po zastosowaniu porad) w tym momencie nie działa?
    "...po co dwa menu..." ponieważ na poziomie modułu możesz wybrać język dla którego ma się on pojawiać i wobec tego dla dwóch języków muszą istnieć dwa moduły menu (oczywiście wyświetlające różne menu) i przypisane do konkretnego języka

Podobne tematy

  1. Problemy po instalacji.
    przez badzio na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 11-07-2010, 14:19
  2. problemy przy instalacji
    przez ramiro na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 31-08-2009, 17:47
  3. Problemy po instalacji
    przez emind na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 01-04-2008, 21:11
  4. Problemy po instalacji
    przez xanax na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 25-08-2006, 20:57
  5. Problemy po instalacji
    przez Ela na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 16-02-2006, 20:44

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •