Rezerwacja - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 17 z 17

Temat: Rezerwacja

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    09-02-2010
    Wpisy
    108
    Punkty
    19

    Domyślny

    Dzięki,

    Skoro fiskus tutaj nie ma nic do powiedzenia to rozjaśnia mi już sprawę, bo moja księgowość "wybałuszyła oczy" na to i zaraz zaczęły się pytania o to w jakiej to ustawie i tp.
    Trzeba będzie zgłębić problem

    POzdrawiam
    A kiedy nadejdzie czas ze zaszyje sie w lesie i wszystko załatwie on-line? I do zkorkowanego, zatrutego spalinami miasta przybede po........

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-01-2009
    Skąd
    Braniewo
    Wpisy
    39
    Punkty
    10

    Domyślny SPOLSZCZENIE

    Cytat Wysłane przez kacper1972 Zobacz wiadomość
    Kilka zdań na temat komponentów do rezerwacji.
    Pytanie pierwsze jakie musisz sobie zadać to komponent darmowy czy płatny?
    W tym akurat przypadku polecam ci komponenty płatne - niestety. Dlaczego - robiłem system rezerwacji dla gabinetów lekarskich, najpierw na darmowych - porażka, Kupiłem płatny - masz np. suport online na meila i tp. Chcę powiedzieć że przewaga płatnych komponentów tkwi w możliwościach konfiguracji.

    Osobiście polecam ci to:
    BooKiTGold


    wg mnie rewelka za 49 EURO dostajesz dożywotnie wsparcie, dożywotnią możliwość aktualizacji, instalacje na nieograniczonej ilości domen - 200 PLN to niewielka kwota zważywszy na to, że wspierasz rozwój dobrych produktów.
    System ma wszystko co jest wg mnie potrzebne - definiowanie pokoi (domków), kwater.
    System wyszukiwania - rewelka
    Powiadomienia, kupony promocyjne.
    Możesz dodać dodatkowe usługi do rezerwacji jak np śniadanie, parking i tp to może mieć opłatę i doliczy do rachunku.

    Dla Kurtza

    Masz racje dokonanie transakcji powinno nieść za sobą wydanie umowy np Paragon Ale samo dokonanie rezerwacji nie jest automatycznym dokonaniem transakcji. W tym przypadku deklarujesz ze chesz zając dany czas, miejsce. Jeśli klient dokona płatności przez PayPal to ty masz obowiązek wystawić PARAGON, ale są wyjątki - dostałeś u fryzjera paragon - czy on ma kasę fiskalną????? Powinien ten przychód oczywiście ująć. Generalnie chodzi mi o to, ze system rezerwacji ma udogodnić klientowi samodzielny wybór czasu i miejsca.

    Oczywiście może to zrobić przez telefon zapytać sie Pani recepcjonistki czy taki pokój jest wolny i wysłać przedpłatę - co na to prawo. Bo właśnie tutaj ciebie nie rozumiem KURTZ - rezerwowałem dużo hoteli, dla siebie rodziny i wpłacałem zaliczkę zarówno w Polsce jak i zagranicą - dopiero podczas wyjazdu rozliczałem sie i dostawałem fakture czy paragon na miejscu, płaciłem też z góry i z dołu.
    Prośba jak byś jaśniej napisał w czym jest problem - jeśli dokonam rezerwacji i wpłaty np dokonam na miejscu, jeśli dokonam rezerwacji i zwykłym przelewem wyślę zaliczke. Jak jest różnica pomiędzy rezerwacją hotelu on-line a telefoniczną. i płaceniem za nia zwykłym przelewem i odebraniem faktury na miejscu.

    pz
    Witam a czy jest dostępne spolszczenie do tego komponentu?

  4. #13
    Bywalec
    Dołączył
    14-06-2010
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    280
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ogolnie fajnie by było jak byście np. podpowiedzieli jakie sa komponenty rezerwacji po polsku...

  5. #14
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kacper1972 Zobacz wiadomość
    Dzięki,

    Skoro fiskus tutaj nie ma nic do powiedzenia to rozjaśnia mi już sprawę, bo moja księgowość "wybałuszyła oczy" na to i zaraz zaczęły się pytania o to w jakiej to ustawie i tp.
    Trzeba będzie zgłębić problem

    POzdrawiam
    ale my tutaj nie rozmawiamy o księgowości tylko o ochronie konsumenta i o umowach zawieranych na odległość.

  6. #15
    Bywalec
    Dołączył
    09-02-2010
    Wpisy
    108
    Punkty
    19

    Domyślny

    Rozumiem - w pierwszym momencie zrozumiałem Twoją wypowiedź jako problem z fiskusem. Cóż wiecznie się czegoś dowiadujemy.
    A kiedy nadejdzie czas ze zaszyje sie w lesie i wszystko załatwie on-line? I do zkorkowanego, zatrutego spalinami miasta przybede po........

  7. #16
    Przeglądacz
    Dołączył
    16-09-2011
    Wpisy
    35
    Punkty
    11

    Domyślny

    Czy komponent BooKiTGold używałeś właśnie do rejestracji przy gabinetach lekarskich? Bo ja właśnie szukam komponentu, który spełniałby takie wymagania. Strona jest lakarza który chciałby miec możliwość rezerwacji wizyt na stronie dla pacjentów.

    ---------- Post dodany o 08:27 ---------- Poprzedni post był o 08:26 ----------

    Ostanio edytowane przez Panda1 : 16-09-2011 10:29

  8. #17
    Bywalec
    Dołączył
    09-02-2010
    Wpisy
    108
    Punkty
    19

    Domyślny

    Nie BooKiTGold to komponent do rezerwacji miejsc w hotelach, i nie da się go przerobić na system do rezerwacji wizyt, inna filozofia działania, do budowy systemów rezerwacji dla gabinetów lekarskich, dentystycznych najlepszy pod Joomle jest wg mnie Appointment Booking Pro! - płatny ale niezły kombajn.
    A kiedy nadejdzie czas ze zaszyje sie w lesie i wszystko załatwie on-line? I do zkorkowanego, zatrutego spalinami miasta przybede po........

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. Rezerwacja numerków ... coś a'la rezerwacja miejsc w kinie
    przez energoserwis na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 10-01-2011, 22:56
  2. rezerwacja apartament
    przez T.A. na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-03-2010, 13:10
  3. Kalendarz + rezerwacja
    przez szczypior88 na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 26-01-2010, 11:33
  4. Rezerwacja pokoi
    przez zergoth na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 01-06-2009, 20:35
  5. Koszyk i rezerwacja produktu
    przez kaiser na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 30-09-2007, 21:00

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •