Różne tytuły i słowa kluczowe na stronach
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Różne tytuły i słowa kluczowe na stronach

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    16-06-2011
    Skąd
    Lublin ... www.lcts.com.pl
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny Różne tytuły i słowa kluczowe na stronach

    Witam, już od jakiegoś czasu zastanawiam się czy w joomli można zrobić na każdej stronie różne tytuły i słowa kluczowe nie instalując jej dla każdej ze stron osobno. Ma ktoś może jakieś doświadczenia w tym temacie?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A o czym piszesz?
    PS Nie lubię udzielać takich "porad", ale gdy się ma kłopot ze sformułowaniem myśli, to warto napisać ją na brudno i dać do przeczytania babci, mamusi, cioci, wujkowi, dziewczynie, żonie, mężowi, kochance, proboszczowi, komukolwiek... Jak zrozumie, o co chodzi, można umieszczać na forum.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    16-06-2011
    Skąd
    Lublin ... www.lcts.com.pl
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    To może jaśniej. Każda strona internetowa powinna zawierać meta tagi taki jak np. keywords. Podczas wizyty na stronie robota np. google przegląda on kod strony oraz to co zawarte jest w sekcji <head>. Optymalizując stronę pod kontem pozycjonowania jej warto dla każdej z podstron wpisać unikalne słowa kluczowe, czyli keywords. Korzystając z joomli nie znalazłem możliwości określenia słów kluczowych dla każdej podstrony. Co prawda google coraz mniejszą wagę przykłada do keywords ale mają one jeszcze znaczenie w innych wyszukiwarkach. Dlatego warto keywords dobierać do każdej ze stron osobno.
    W związku z tym mam pytanie, czy ktoś próbował tego w joomli.
    Mam nadzieje że teraz każdy zrozumie w czym rzecz i nie będzie musiał szukać porad wśród członków rodziny.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    To może poszukaj dokładniej? Co prawda, nie do każdej treści słowa kluczowe można dodać, ale do każdego artykułu na pewno.
    W konfiguracji można też coś zdecydować w sprawie tytułów.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    16-06-2011
    Skąd
    Lublin ... www.lcts.com.pl
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Do artykułów owszem, ale problem jest jeśli na stronie prezentuje zbiór artykułów czyli artykuły w sekcji czy kategorii, wtedy nie mam możliwości podania keywords dla tego zbioru. Ja chciałbym mieć odpowiednie słowa na tej stronie, może ktoś już próbował?

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Sugeruję, abyś przemyślał najpierw, czego właściwie chcesz. Z pierwszej wypowiedzi nic nie wynikało, w drugiej dałeś nam niepotrzebny wykład, ale przynajmniej było wiadomo, o co Ci mniej więcej chodzi. Niestety, sygnalizowałeś, że nie ma możliwości, które są. Jeśłi potrzebujesz więcej niż to, co jest w standardzie, to musisz się wybrać na wycieczkę do JED (centralnego katalogu Joomla!), gdzie znajdziesz co najmniej kilka rozwiązań. Pytanie tylko, czy aby potrzebnych, bo roboty wciąż indeksują treść przede wszystkim, a nie słowa kluczowe.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    16-06-2011
    Skąd
    Lublin ... www.lcts.com.pl
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Rozumiem że Ty mi nie pomożesz więc może przestań już pisać bo to nie ma sensu. Pytanie było proste, jak ustawić słowa kluczowe na podstronach tak by na każdej były inne. Nie oczekuje tutaj odpowiedzi typu "poszukaj w ustawieniach" czy "dla artykułów się da". Szukam czegoś do będzie dotyczyło każdej strony jaką sobie tylko wymyślę np. z mapą google i niczym więcej.
    To co roboty indeksują a czego nie mam zamiaru rozwijać bo o tym możemy pogadać na innym forum. Ale może to pomoże Ci zrozumieć co chcę osiągnąć i że keywords to przykład (jak już pisałem) meta tagów które powinny być inne na każdej stronie. http://www.trajdos.pl/2010/12/meta-k...wedlug-google/
    Wiem że słowa zapisywane są w bazie, jeszcze nie wiem w której tabeli i nie wiem jak się dostać tam gdzie są one z bazy pobierane. Zastanawiam się nad dodaniem funkcji w JS ewentualnie w php warunkującej treść meta tagów od wyświetlanego tytułu strony. Może ktoś z pozostałych bywalców forum tego próbował?
    Ostanio edytowane przez kalasanty : 17-06-2011 09:42

  9. #8
    Wyjadacz Tor_ awatar
    Dołączył
    17-11-2009
    Wpisy
    920
    Punkty
    148

    Domyślny

    To rozwiąże Twój problem wygodny "kombajn" http://extensions.joomla.org/extensi...metadata/14202

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    16-06-2011
    Skąd
    Lublin ... www.lcts.com.pl
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    super dzięki !

Podobne tematy

  1. słowa kluczowe
    przez FAZI202 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 22-05-2011, 18:39
  2. Słowa kluczowe w meta a przecinki
    przez skibbbi na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 21-04-2010, 23:31
  3. Unikalny tytuł strony, opis i słowa kluczowe na każdej podstronie
    przez Mateusz Bogolubow na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 02-04-2009, 00:25
  4. tytuł i słowa kluczowe w sobi
    przez thordur na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 05-03-2009, 19:42
  5. słowa kluczowe
    przez spex na forum Zoom Media Gallery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 19-11-2007, 01:27

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •