Zdublowanie strony???
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Zdublowanie strony???

  1. #1

    Domyślny Zdublowanie strony???

    Mam postawioną stronę do której w przeciągu dwóch lat pododawałem sporo dodatkowych komponentów i rozszerzeń. Chciałbym postawić drugą stronę o innej treści jednak z wszystkimi dodatkami które znajdują się na pierwszej stronie. Nie chciałbym instalować wszystkiego od nowa.

    Czy jest możliwość skopiowania strony i jak do tego zabrać??
    Rozwiązałeś jakiś problem, weź napisz jak to zrobiłeś bo zapomnisz ;).
    Im bardziej banalny problem tym bardziej dokładne wyjaśnienie.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3

    Domyślny

    Moze sie udać, ale zanim to zrobię to chciałbym sie upewnić. Stronę chcę zdublować na ten sam serwer (oczywiście inny katalog) chce tez podpiąć ja pod inną domenę. Jesteś pewny że to zadziała?
    Rozwiązałeś jakiś problem, weź napisz jak to zrobiłeś bo zapomnisz ;).
    Im bardziej banalny problem tym bardziej dokładne wyjaśnienie.

  5. #4
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    jak nie to masz skrzynkę piwa z biedronki z pierwszego tłoczenia. Jesteś na forum od 2009 roku a pytania, jakbyś używał J! od tygodnia.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  6. #5

    Domyślny

    Dzięki.

    ps. tylko niepotrzebnie dodałeś to ostatnie zdanie.
    Rozwiązałeś jakiś problem, weź napisz jak to zrobiłeś bo zapomnisz ;).
    Im bardziej banalny problem tym bardziej dokładne wyjaśnienie.

  7. #6
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @bobskun - @PeFik nie potrzebuje co prawda obrony lub wsparcia, jednak pozwolę sobie napisać iż sam bym zafundował ripostę gdyby ktoś najpierw pytał o radę, a otrzymując ją poddawał ją w wątpliwość przy braku jakichkolwiek realnych przesłanek.
    Pzdr

  8. #7

    Domyślny

    Jeśli przeczytał byś moje 1 pytanie przejrzał dokumentacje Akeebackup https://www.akeebabackup.com/documen...tutorials.html i wiedział jak mała wiedzę mam na temat baz danych. Uświadomił byś sobie że po przejrzeniu tutoriali urodziło się we mnie pytanie. Czy aby na pewno można zrobić backup na tym samym serwerze. Wolałem się dopytać czy pewno nie będzie jakiś sprzeczności. Ponieważ w moim pierwszym pytaniu nie poinformowałem, że kopia ma być na tym samym serwerze.
    Chodzi mi o to że wystarczyło napisać: "Tak możesz to zrobić na tym samym serwerze, osobiście to już robiłem. Upewnij się że będziesz odwoływał się do nowej bazy danych"

    ps. Pamiętaj że ktoś kto zadaje pytanie, jak coś zrobić- po prostu nie wie jak to zrobić.

    ---------- Post dodany o 21:33 ---------- Poprzedni post był o 21:24 ----------

    Poniżej kilka wskazówek dla tych którzy będą szukać informacji na temat kopiowania w przyszłości.

    Najlepiej użyć komponentu Akeeba https://www.akeebabackup.com/downloa...kup-3-3-4.html
    Następnie Akeeba Kickstart https://www.akeebabackup.com/downloa...kickstart.html (PODKREŚLAM NIE JEST TO KOMPONENT- są to pliki które wgrywasz w nowym katalogu gdzie będziesz rozpakowywał Backup stworzony przez Akeeba.

    Najlepiej przejrzeć video tutoriale https://www.akeebabackup.com/documen...tutorials.html

    Istotne jest przy robieniu kopii na tym samym serwerze stworzenie i użycie nowej bazy danych oraz podczas instalacji przeprowadzanej w Kickstarcie podania nowych ścieżek źródłowych.

    Pozdrawiam
    Rozwiązałeś jakiś problem, weź napisz jak to zrobiłeś bo zapomnisz ;).
    Im bardziej banalny problem tym bardziej dokładne wyjaśnienie.

  9. #8
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Poza tym dla laików i tych wątpiących są firmy na YouTube - wystarczy wpisać nazwę komponentu.
    Istotne jest przy robieniu kopii na tym samym serwerze stworzenie i użycie nowej bazy danych oraz podczas instalacji przeprowadzanej w Kickstarcie podania nowych ścieżek źródłowych.
    Niekoniecznie, znam osoby które mają 2 strony na jednej bazie, choć osobiście bym tego nie praktykował. Kickstart sam aktualizuje ścieżki - jak się zaznaczy jedną opcje [] .
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  10. #9
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @bobskun
    Napiszę krótko - jeżeli pytasz -
    a. nie poddawaj w wątpliwość odpowiedzi osoby która opisała to bardzo dokładnie na swoim blogu - bo jest to niegrzeczne - odrobinę wyczucia
    b. daruj sobie również wskazywanie mi instrukcji i innych takowych do komponentu który znam całkiem nieźle i wykonałem ponda sto kopii
    Pzdr
    P.S. Skoro dostałeś wskazanie na doskonały komponent poczytaj sobie o nim na forum - osobiście również wielokrotnie go polecałem i opisywałem różne sposoby jego wykorzystania tak do klonowania witryn, przenoszenia i robienia kopii zapasowych - akeeba jest doskonałym komponentem.
    Jest to mój ostatni post w tym wątku bo i tak niepotrzebnie wdałem się w próżną polemikę.

Podobne tematy

  1. Przenoszenie strony za pomoca Akeeba Backup - problem z rozpakowaniem strony
    przez zir na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 18-08-2011, 00:04
  2. Efektowne ładowanie strony, usunięcie modułu artykułów ze strony głównej.
    przez Szalony Szeryf na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 07-07-2010, 17:40
  3. Indeksowanie strony przez google, problem z opisem strony.
    przez patrykb na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 02-12-2008, 21:59
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 17-05-2008, 21:51

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •