Formularz kontaktowy - Strona 3
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Wyniki 21 do 30 z 30

Temat: Formularz kontaktowy

  1. #21
    Debiutant
    Dołączył
    26-09-2011
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nevadaking Zobacz wiadomość
    Nikszal,
    :

    P.S. Sprawdzałeś po takiej próbie konto pocztowe na Gmailu? Był taki sam komunikat w Joomli, a okazało się, że u mnie zablokowano na Gmailu konto chwilowo, bo "stwierdzono podejrzaną aktywność na koncie".
    Musiałam zrobić weryfikację czyli zaakceptować najpierw ową "podejrzaną aktywność" (tam wyskakują formularze sprawdzające, i to jest proste). Potem musiałam zmienić hasło do poczty w Gmailu, a potem hasło w Joomli i dopiero zadziałało.
    a gdzie to mogę w gmail'u sprawdzić ? mając pocztę na onet tak samo się dzieje

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Nie sprawdzam poczty na koncie gmail. Po to mam program pocztowy obsługujący na teraz 17 kont pocztowych w różnych domenach. Zajechałbym się, gdym miał się osobno logować na kilka kont.

    Program sprawdza mi skrzynki co 1 minutę i mam święty spokój z pocztą.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  4. #23
    Przeglądacz nevadaking awatar
    Dołączył
    31-10-2009
    Skąd
    Głuchołazy
    Wpisy
    93
    Punkty
    10

    Domyślny

    "pavvvelll"
    po prostu zaloguj się na swoją pocztę - tą którą zdefiniowałeś w Joomli! - i zobacz czy się możesz zalogować i czy coś się zmieniło.

    A co powiedział Admin serwera?

  5. #24
    Debiutant
    Dołączył
    26-09-2011
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zalogowałem się i nic się nie zmieniło...

    z adminem można tylko dogadać się po angielsku..

  6. #25
    Przeglądacz nevadaking awatar
    Dołączył
    31-10-2009
    Skąd
    Głuchołazy
    Wpisy
    93
    Punkty
    10

    Domyślny

    Czyli pozostaje albo nauczenie się angielskiego (przynajmniej dobrych podstaw) - tym bardziej, że wiele kwestii w obsłudze, programowaniu, css jest bądź po angielsku (to międzynarodowy język informatyków) bądź nazwy, skróty itp. są pochodzenia angielskiego. Bez tego trudno Ci będzie wxzględnie swobodnie ogarnąć tematy Joomli , a na pomoc nie zawsze można liczyć
    Na razie możesz poprosić kogoś, żeby pomógł Ci się porozumieć z Adminem - najłatwiej mailem, bo tłumaczowi będzie wygodniej tłumokać, a Tobie zrozumieć lub zadać dalsze pytania. Jeśli oczywiście znajdziesz sobie kogoś chetnego w tym temacie...

    Albo... zmienić serwer

    Można pośrednio -> zmienić serwer, a potem - mając już nauczkę - zacząć się uczyć angielskiego.

    Można też nie robić nic i dalej mieć problemy...

    Przykro mi, że nie pomogę - serwer nie jest mi znany, a podejrzewam, że i Ty masz problemy z czytaniem komunikatów, więc raczej trudno będzie Ci pomóc.

    Pozdrawiam
    nevada

  7. #26
    Przeglądacz nevadaking awatar
    Dołączył
    31-10-2009
    Skąd
    Głuchołazy
    Wpisy
    93
    Punkty
    10

    Domyślny Poczta jeszcze raz

    pavvvelll

    Jeszcze jedno - sprawdź na poczcie skrzynkę spamu - nie wiem jak inne, ale Gmail miewa takie "pomysły".

    Pozdrawiam

  8. #27
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Zadam być może głupie dla większość użytkowników Joomla pytanie, ale dzisiaj dopiero wyjaśniło się, dlaczego u innego forumowicza też poczta nie dochodziła z formularza kontaktowego.

    Pytanie brzmi:

    Czy wpisałeś w konfiguracji kontaktu swój adres e-mail?
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  9. #28
    Przeglądacz nevadaking awatar
    Dołączył
    31-10-2009
    Skąd
    Głuchołazy
    Wpisy
    93
    Punkty
    10

    Domyślny

    No właśnie pavvvellku,

    sprawdź dokładnie wszystko, co wpisałeś - kropki, kreski, hasła...
    czasem, jak człowiek tysiące razy poprawia, to już mu i rozum odejmuje - wiem z doświadczenia

    to tylko maszyna, nie rozumie "w przybliżeniu", musi mieć dokładnie co do linijki.

    I nie dziw się nikszalowi - już różne rzeczy to Forum widziało

    Pozdrawiam

    nevada

    Edit:
    A może po prostu zrób print screena z tego, co wpisałeś i pokaż (wytnij ten interesujący kawałek w prostym Paint'cie) - hasło będzie ukryte, a mail możesz zmienić, tylko pamiętaj, żeby go potem poprawić na własny.

    No i oczywiście w konfiguracji to ma być Twój e-mail i Twoje hasło - takie, jakiego używasz, żeby zalogować się na swoją pocztę (np. gdy chcesz przeczytać swoją pocztę na gmailu).

    Pzdr
    Ostanio edytowane przez nevadaking : 11-10-2011 00:23

  10. #29
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-05-2011
    Wpisy
    78
    Punkty
    10

    Domyślny

    Chciałbym wrócić do tematu.
    Otóż postanowiłem wypełnić formularz kontaktowy na stronie tak aby odwiedzający stronę mogli napisać do administratora. Utworzyłem w komponencie kontaków pojedynczy kontakt, gdzie wprowadziłem adres mailowy jaki mam właśnie na home.pl. hosting mam na home.pl, joomla 1.7
    Wypełniłem w Konfiguracji globalnej też dane dla tego adresu mailowego. I spróbowałem wysłac testowo maila i niestety nie wiem czy wysyła się i na skrzynke w home.pl nic nie przychodzi
    Po pierwsze to pokazuje sie po wysłania z formularza wiadomości komunikat:
    "Ostrzeżenie:
    Pole wymagane: Nazwa,
    Pole wymagane: Email,
    Pole wymagane: Temat"
    a wypełnilem wszystkie pola w formularzu: Nazwa, adres mail nadawcy wiadomości, temat, wiadomość.

    Co do ustawień w Konfiguracji globalnej mam:

    Baza danych.
    typ bazy danych:MySQL,
    serwer bazy danych: sql.nazwa_konta.home.pl
    użytkownik bazy danych: nazwa_konta
    nazwa bazy danych: nazwa_konta

    Poczta.
    obsługa poczty: SMTP,
    wysyłaj z adresu: adres e-mail na home.pl
    nazwa nadawcy: www.moja_strona.pl na home.pl
    ścieżka: usr/sbin/sendmail
    uwierzytelnianie SMTP: TAK
    Bezpieczeństwo SMTP: Brak
    Port SMTP: 465
    użytkownik SMTP: nazwa_konta.home.pl
    hasło: - (tu nie mam hasła ale czy to musze mieć skoro to odwiedzający piszą do admina?)
    serwer SMTP: nazwa_konta.home.pl

    Proszę o podpowiedź, bo jeśli już wszyscy na forum będą mi mowić że to zły home.pl to chciałbym być przygotowanym na rozmowę z nimi, bo trzeba mieć argumenty merytoryczne żeby coś u nich wygrać, przekonałem sie już o tym. Niestety nie wiem co jest nie tak z tym formularzem na joomli?

    ---------- Post dodany o 13:28 ---------- Poprzedni post był o 12:24 ----------

    P.S. Napisałem tutaj chociaż może powinienem w dziale dla JA 1.7 i w problemach ale skoro już znalazłem temat z tą kwestią to wybrałem już istniejący wątek.

  11. #30
    Przeglądacz nevadaking awatar
    Dołączył
    31-10-2009
    Skąd
    Głuchołazy
    Wpisy
    93
    Punkty
    10

    Domyślny

    Allo,
    1. o ile się zdążyłam zorientować z home faktycznie są problemy,ale ja ich nie znam w praktyce
    2. z 1.7 jestem ciagle jeszcze w fazie "eksperymentów" więc niedługo pewnie natknę się na Twój temat/problem ("niedługo" rzecz względna bo robie pierwszą własną templ i zaznajamiam się jednoczesnie z pomysłami w 1.7 - ciekawe jak długo...)
    Ergo: przykro mi ale trudno mi się wypowiadać, a odzywam sie zebys nie mial wrazenia, ze nikt sie nie interesuje

    3. Pomysł, ktory mnie przyszedł do głowy w pierwszej kolejności: próbowałeś skonfigurowac inną pocztę tzn. nie home-owską tylko własną?

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne tematy

  1. Formularz kontaktowy
    przez kzaw na forum Różne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 09-12-2010, 09:38
  2. Formularz kontaktowy
    przez Agaa na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 04-12-2010, 16:05
  3. formularz kontaktowy
    przez lufus na forum Komunikacja: fora, czaty, poczta, biuletyny
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 23-05-2010, 12:19
  4. Formularz kontaktowy
    przez Rafixxx na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 29-11-2009, 14:16
  5. formularz kontaktowy
    przez zBEw na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 24-01-2007, 22:43

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •