Formatowanie stylów modułów
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Formatowanie stylów modułów

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2011
    Wpisy
    306
    Punkty
    10

    Domyślny Formatowanie stylów modułów

    Witam mam pytanie dotyczące formatowania stylów dla poszczególnych modułów. Może zacznę od tego... Na stronie mam trzy główne pozycje left, center, right. W pozycjach left i right ładowane są moduły w sposób następujący <jdoc:include type="modules" name="left" style="rounded" /> oraz odpowiednio dla prawej strony, którą już pomijam bo to w zasadzie to samo.

    Formatuje to w sposób następujący:

    Kod:
    .left div.module{width:247px; background:transparent url(../images/m2.jpg) left repeat-y;}
    .left div.module div{width:247px; background:transparent url(../images/m1.jpg) left top no-repeat; }
    .left div.module div div{width:247px; background:transparent url(../images/m3.jpg) left bottom no-repeat;}
    .left div.module div div div{width: 221px;  padding:9px 11px 15px 15px; background:none;}
    Chyba dobrze bo na stronie wygląda dobrze

    Część modułów, które dodaje (mam na myśli standardowe moduły, które są dostępne od razu po instalacji Jooomli) wpasowuje się w tą pozycję idealnie, np. popularne, gościmy, statystyka. Jednak dodając ścieżkę powrotu, szukaj, czy własny kod html już jest trochę gorzej. Z tego co zauważyłem posiadają one domyślnie ustawiano paddingi i z nimi kiepsko to wygląda bo moduł jest przesunięty względem pozycji left i się po prostu nie mieści tam gdzie powinien. I teraz pojawia się moje pytanie... Czy istnieje jakiś sprytny sposób, żeby dobrać się za jednym razem do wszystkich takich elementów i je odpowiednio sformatować, czy muszę po prostu dobierać się do każdego po kolei i wpisywać mozolnie np. takie linijki kodu:

    Kod:
    .left div.module div div div .breadcrumbs{ padding:5px 0px 0px 0px; margin:0px; }
    .right div.module div div div .breadcrumbs{ padding:5px 0px 0px 0px; margin:0px; }
    
    .left div.module div div div .custom{ padding:5px 0px 0px 0px; margin:0px; }
    .right div.module div div div .custom{ padding:5px 0px 0px 0px; margin:0px; }
    
    .left div.module div div div .search{ padding:5px 0px 0px 0px; margin:0px; }
    .right div.module div div div .search{ padding:5px 0px 0px 0px; margin:0px; }
    Ciężko mi samemu przewidzieć, co będę chciał dodać na stronę a ciągłe edytowanie arkusza stylów za każdym razem jak wstawię jakiś moduł jest po prostu wkurzające (przynajmniej jeśli chodzi o te, które są dostępne po instalacji Joomli). Chyba, że tak trzeba i nie da się tego obejść wtedy będę musiał się z tym pogodzić i formatować po kolei każdy moduł w ten sam sposób

    Joomlę wałkuje od miesiąca więc jeszcze duuuuuużo przede mną. Dlatego też bardzo proszę o jakąś sugestię, poradę, czy coś w tym stylu ;)

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Zainstaluj sobie jakiś framework i popatrz jak oni to zrobili.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2011
    Wpisy
    306
    Punkty
    10

    Domyślny

    A może jednak znajdzie się ktoś, kto będzie mógł podpowiedzieć coś więcej?

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez marcinp1984 Zobacz wiadomość
    Jednak dodając ścieżkę powrotu, szukaj, czy własny kod html już jest trochę gorzej. Z tego co zauważyłem posiadają one domyślnie ustawiano paddingi i z nimi kiepsko to wygląda
    Niestety - bajeczka. Ani moduł Ścieżka dostępu, ani Własny HTML nie dodają żadnych "domyślnych" dopełnień, marginesów, czy co jeszcze być wymyślił.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2011
    Wpisy
    306
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hmmm... no to bardzo realna ta bajeczka... Nie wiem co jest nie tak, i gdzie leży problem, Ale póki nie wyzeruje im tych paddingów to jednak są. Więc z mojej strony nie ma tu żadnej bajeczki.

    ---------- Post dodany o 18:22 ---------- Poprzedni post był o 16:48 ----------

    No dobra to może od innej strony... Bo podejrzewam, że problem leży w tym kawałku:

    Kod:
    .left div.module{width:247px; background:transparent url(../images/m2.jpg) left repeat-y;}
    .left div.module div{width:247px; background:transparent url(../images/m1.jpg) left top no-repeat; }
    .left div.module div div{width:247px; background:transparent url(../images/m3.jpg) left bottom no-repeat;}
    .left div.module div div div{width: 221px;  padding:9px 11px 15px 15px; background:none;}
    Ściągnąłem jakiś szablon, dodałem moduły i tam jest wszystko ok. Nawet jakiś moduł, który u mnie był tak rozwalony na szerokość, że nie było wiadomo co to jest w ściągniętym szablonie się "skurczył" i wyglądał ok.

    Więc jak to zrobić, żeby te moduły się "dopasowywały" do moich div-ów? Tylko nie piszcie, żebym przeglądał jak to wygląda w innych szablonach itp. bo nie jestem na tym etapie w Joomli, żebym połapał się o co chodzi przeglądając kilkadziesiąt linii kodu z czego połowy nie wiem do czego, co, gdzie i jak. Chyba że to forum nie jest dla początkujących to wtedy jakoś to zrozumiem...

Podobne tematy

  1. Joomla nie widzi stylów CSS modułów?
    przez fridge na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 26-02-2011, 19:08
  2. ustawianie stylów tabelki od modułu
    przez plol123 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 05-07-2010, 09:56
  3. Formatowanie modułów
    przez Robster na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 10-02-2010, 20:21
  4. Formatowanie artykułów
    przez mariusz18k na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 30-09-2009, 17:00
  5. Formatowanie artykułów
    przez styljola na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 21-08-2008, 09:30

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •