Tytuł działu na w tytule strony - jak usunąć ?
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Tytuł działu na w tytule strony - jak usunąć ?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    23-11-2011
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Tytuł działu na w tytule strony - jak usunąć ?

    Witam, mam problem nad którym spędziłem już sporo czasu bez efektu. Chodzi o tytuł strony czyli <title>. Na mojej stronie działającej na systemie joomla 1.7 tytuł wygląda w ten sposób : Nazwa strony określona w panelu - nazwa działu. Dodam że nazwa działu, to dział który jest ustawiony jako wyświetlający się na stronie głównej (news). Dla przykładu: Strona sklepu zoologicznego - News
    Chciałbym skasować ten myślnik i - News ze strony głównej, by wyszukiwarka pokazywała normalny tytuł strony, bardzo proszę o poradę w jaki sposób to zmienić. Będę wdzięczny, dziękuję!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Witryna -> Konfiguracja globalna - Witryna / Nazwa witryny do tytułów stron [Nie/Tak] umożliwia decydowanie czy tytuł strony jest wyświetlany , prezentowany w w <title>
    to co jednak chcesz zrobić, jeśli zrozumiałem, bardzo negatywnie wpłynie na SEO twojej strony, gdyż będzie grupa "artykułów bez tytułu".

    Można to zrobić, ale nie wybiórczo ale dla wszystkich artykułów ale wymaga to już drobnej modyfikacji w kodzie .php components\com_content\views
    jeśli się tym nie bawiłeś wcześniej lepiej zostaw to na kiedyś....

    Będę wdzięczny, dziękuję!
    ... ma to jakiś wymiar? skoro już piszesz.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    22-04-2009
    Wpisy
    85
    Punkty
    10

    Domyślny

    zeby zmienic poszczegolne "nazwy dzialu", wejdz w menu witryny - odpowiednie menu - parametry systemu i ustaw tytul dla kazdego taki jak Ci odpowiada. Jesli nie ustawisz zadnego, bedzie wyswietlany ten ustawiony w panelu. Nie wiem czy o to Ci chodzilo bo z twojego opisu problemu nie do konca jestem przekonany ze o to

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    23-11-2011
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez PeFik Zobacz wiadomość
    Witryna -> Konfiguracja globalna - Witryna / Nazwa witryny do tytułów stron [Nie/Tak] umożliwia decydowanie czy tytuł strony jest wyświetlany , prezentowany w w <title>
    Nazwa strony ma zostać wyświetlona, natomiast tylko na stronie głównej chciałbym żeby tytuł działu tj. News nie był dodawany do <title>, a opcja o której mówisz sprawi że zostanie wyświetlone tylko słowo News.

    Tak teraz wygląda tytuł strony index: Prawo Jazdy - szkoła jazdy w Twoim mieście - News
    a chciałbym żeby na stronie głównej zostało tylko: Prawo Jazdy - szkoła jazdy w Twoim mieście

    Cytat Wysłane przez Veno Zobacz wiadomość
    zeby zmienic poszczegolne "nazwy dzialu", wejdz w menu witryny - odpowiednie menu - parametry systemu i ustaw tytul dla kazdego taki jak Ci odpowiada. Jesli nie ustawisz zadnego, bedzie wyswietlany ten ustawiony w panelu.
    Nie wiem czy w Joomla 1.7 jest możliwość zmiany parametrów systemu - ja nie widzę, ale pamiętam to z 1.6

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    22-04-2009
    Wpisy
    85
    Punkty
    10

    Domyślny

    W 1.7 to sie nazywa - opcje wygladu strony

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    23-11-2011
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Veno Zobacz wiadomość
    W 1.7 to sie nazywa - opcje wygladu strony
    Niestety to tez nie rozwiazuje mojego problemu - nie ma tam opcji nie wyswietlania tytulu dzialu, a tytul strony dla przegladarki - jest puste miejsce. Moze wie ktos jak to zrobic?

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    17-03-2010
    Wpisy
    117
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mój problem jest jeszcze bardziej skomplikowany.
    Otóż tytuły pojawiają gdy wchodzę z "http://" natomiast gdy wchodze z "http://www." tytuły artykułów się nie pojawiają.
    Nie chcę mieć tytułów. Wyłaczyłem w ustawieniach, a dalej są. Pamiętam, że to wcześniej coś w kodzie się ustawiało, w "components\com_content\views"?

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-07-2007
    Wpisy
    99
    Punkty
    12

    Domyślny

    Witam, mam joomla 2.5.X i tworzę stronę.
    Na pasku tytułowym wyświetlał mi się tytuł poszczególnych stron z menu więc przypadkiem udało mi się znaleźć w opcjach "Nazwa witryny do tytułów stron" ale tam są tylko 3 parametry "przed", "po" i "nie" a mi chodzi by zrobić "zamiast". Jeśli ktoś wie jak to zrobić byłbym wdzięczny.

  10. #9
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez adamp4 Zobacz wiadomość
    Na pasku tytułowym wyświetlał mi się tytuł poszczególnych stron z menu więc przypadkiem...
    Po pięciu latach uzytkowania Joomla nie powinieneś czegokolwiek znajdować przypadkiem.

    Cytat Wysłane przez adamp4 Zobacz wiadomość
    tam są tylko 3 parametry "przed", "po" i "nie" a mi chodzi by zrobić "zamiast"
    Wpisz w konfiguracji linku w menu /zakładka Opcje wyglądu strony - Tytuł strony dla przeglądarki/ dowolną nazwę strony. Będziesz miał swoje "zamiast".
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-07-2007
    Wpisy
    99
    Punkty
    12

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    Po pięciu latach uzytkowania Joomla nie powinieneś czegokolwiek znajdować przypadkiem.
    Dobra przepraszam za wyrazówki ale wcześniej używałem 1.5 i nowszą zacząłem testować.

    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    Wpisz w konfiguracji linku w menu /zakładka Opcje wyglądu strony - Tytuł strony dla przeglądarki/ dowolną nazwę strony. Będziesz miał swoje "zamiast"
    A tą operację znam ale nie oto biega (jakby o to, to bym się nie pytał).
    Chodzi mi aby zawsze i tylko był wyświetlany parametr $sitename = 'Strona testowa'; z pliku configuration.php na pasku tytułowym przeglądarki.
    W 1.5 wystarczyło zmienić parę linijek w jednym pliku i było tak jak chcę a tu nie wiem co zrobić bo stary sposób mi nie działa.

    ---------- Post dodany o 13:31 ---------- Poprzedni post był o 11:52 ----------

    Jesli nie rozumieć to jak usunąć zaznaczony fragment na stronie joomla 2.5.x
    Załącznik 5158

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Jak usunąć tytuł strony z logo?
    przez ewqa na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 11-02-2011, 09:45
  2. Jak dodać nazwę witrynę w tytule strony?
    przez GrzesiekP na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 09-11-2010, 10:28
  3. jak usunąć podwójny tytuł
    przez emik33 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 25-09-2010, 09:47
  4. treść w tytule konkretnej strony (artykułu) - jak zmienić/usunąć
    przez palabra na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 27-05-2010, 15:09
  5. Jak usunąć "pokaż tytuł strony"?????
    przez yahhoo na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 25-06-2009, 01:08

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •