Układ 3 kolumn dla artykułów
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Układ 3 kolumn dla artykułów

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    11-03-2012
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny Układ 3 kolumn dla artykułów

    Witam

    Będąc początkującym w Joomla nie potrafię sobie poradzić z teoretycznie prostą sprawą jaką jest wyświetlanie artykułów w 3 kolumnach. Mam Joomla 2.5.2 próbowałem to ustawiać w Opcje komponentu Artykuły/Przegląd/Wyróżnienie ale zmiany tam wprowadzane nie mają najmniejszego wpływu na wyświetlaną zawartość. Artykuły dalej wyświetlają się jeden pod drugim. Takie rzeczy ustawiamy w szablonie? Jeżeli tak to gdzie bo jakoś nie mogłem się doszukać takiego ustawienia.

    Z góry wielkie dzięki!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    W elemencie menu ustawionym jako strona startowa który musi być przeglądem artykułów dowolnego typu należy ustawić z prawej strony w konfiguracji wyświetlania ilość kolumn - tylko pamiętaj że należy również ustawić ilość artykułów w tych kolumnach razem, tak więc dobrze by było gdyby była to cyfra większa od ilości kolumn (różne kwiatki widziałem), i podzielna całkowicie przez ilość kolumn.
    Pzdr

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    11-03-2012
    Wpisy
    4
    Punkty
    4

    Domyślny

    Jeżeli to strona główna wchodzisz do panelu admina potem klikasz menu>main menu> (wyświetla się lista) np. home> po prawej masz opcje układu i tam wpisujesz ilość kolumn

    troszkę się spóźniłem

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    11-03-2012
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dzięki, znalazłem to ustawienie. Mam 6 artykułów pod tą pozycją menu i chciałbym aby wyświetlały się w 3 kolumanch i dwóch wierszach. (po 3 na wiersz i po 2 na kolumnę). Ustawiłem tak: Pozycji głównych 3, Pozycji pozostałych 3, Kolumn3, Liczba odnośników 0. Niestety po zapisaniu ustawień i odświeżeniu strony układ dalej ten sam. Szablon robiłem sam, artykuły wyświetlane są w Component, nie w żadnym module.

    Wielkie dzieki za pomoc, najszybsze forum na świecie

  6. #5
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Jeśli robiłeś sam i nie wzorowałeś się na szablonie, który obsługuje wyświetlanie w kolumnach, to najprawdopodobniej nie masz odpowiedniego ostylowania.

    J! 1.5 kolumny tworzyła generując odpowiednią liczbę tabelek, J! 1.6+ robi to w div-ach i wymaga odpowiednich stylów zapisanych w css. Zobacz jak jest to rozwiązane w jakimś działającym w ten sposób szablonie.

    A poprawność swoich ustawień J! możesz sprawdzić na chwilę przełączając stronę na któryś z szablonów standardowych.

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    11-03-2012
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Tak też zrobiłem na samym początku, w Beez2 jest dokładnie tak samo jak w moim szablonie. W beez2 nie zmieniałem nic w CSS ani Index.php jest wogóle nie zmieniony.

    Oki, dzięki za sugestie. Nie miałem w swoim CSS ostylowanych elementów dynamicznych. Udało mi się poprawić z resztą sobie chyba już poradzę.

    DZIĘKI WIELKIE!
    Ostanio edytowane przez Tomeqqq : 11-03-2012 11:26

Podobne tematy

  1. Układ listy artykułów, więcej niż 10 artykułów
    przez boroti na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 08-03-2012, 16:10
  2. układ artykułów
    przez wini74 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 16-12-2011, 16:33
  3. Układ artykułów
    przez traabbit na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 25-11-2011, 19:57
  4. Wyświetlanie artykułów - własny układ modułów
    przez pawels na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 03-07-2011, 17:55
  5. Układ artykułów
    przez Palmerin na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 05-06-2011, 18:03

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •