Problem z szablonem Quasar na framewoku gantry pod IE - rozjazd niektórych treści.
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Problem z szablonem Quasar na framewoku gantry pod IE - rozjazd niektórych treści.

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    04-05-2012
    Wpisy
    1
    Punkty
    2

    Domyślny Problem z szablonem Quasar na framewoku gantry pod IE - rozjazd niektórych treści.

    Witam serdecznie.
    To moja pierwsza wypowiedź na tym forum. Sprawa dotyczy kilku elementów żle wyświetlanych pod IE i jednego w innych przeglądarkach (Firefox, Safari).
    1. Górne menu rozwijalne chowa się za pokaz slajdów w Firefoxie i Safari, natomiast dobrze działa w IE.
    2. Formularz kontaktowy joomli - rozjeżdżają się pola pod IE a reszta przeglądarek jest ok.
    3. Artykuły na stronie głównej poniżej pierwszego artykułu w kolulnach nachodzą na siebie albo tytuł jest obcięty pod IE a reszta przeglądarek wyświetla się ok.
    4. I na dole strony jak sie zaczyna niebieskie tło to urwany jest tz. "top tab button" z tekstem "Polecane przez nas" jest powyżej albo poniżej w zależności od powiekszania czcionki.

    Adres tej strony to http://lantern.pl

    Dodam, że zależy mi na tym szablonie i teraz moje pytanie bo to moja pierwsza strona w joomla. Czy to wina szablonu? Czy trzeba by coś edytować? Bo w kodzie jestem trochę zielony, stąd też joomla i ten szablon. Czy porostu zmienić szablon będzie latwiej. Jeśli łatwiej zmienić to czy jest szansa na podpowiedź w postaci doradzenia jakiegoś ciemnego albo nawet czarnego szablonu który wyświetlałby się choć prawie prawidłowo pod IE też i który w miarę byłby łatwy w konfiguracji?

    Bardzo proszę o odpowiedź (najchętniej łopatologiczną)

  2. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Jest to, niestety, problem szablonu, nie Joomla! Problemy warto zgłosić wydawcy szablonu.
    Możesz im też spróbować zaradzić sam. Wymaga to pewwnej orientacji w kodzie oraz znajomości przynajmniej podstaw CSS, ale nie jest takie trudne. I wcześniej czy późnej będziesz do tego zmuszony. Więc może lepiej nie odkładać tego momentu.
    Zaprzyjaźnij się z narzędziem Firebug dla Firefoxa albo narzędziami webmastera dla IE (bodaj klawisz F12), które pozwalają sprawdzić, jaki kod CSS odpowiada za wygląd każdego elementu i przetestować w locie zmodyfikowane ustawienie (oraz podejrzeć, gdzie ten kod jest zdefiniowany).

    Zamiana szablonu?: Masz do wyboru kilka innych szkieletów projektowych (frameworków) szablonów, które oferują podobne funkcjonalności. Tak że może to odpowiednia dla Ciebie droga.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. problem z gantry na 2.5
    przez cygan89 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 03-02-2012, 12:07
  2. Problem z szablonem Quasar
    przez dexster na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 06-01-2012, 21:28
  3. Formularz kontaktowy pod artukułem (lub w treści arykułu)
    przez mib.net na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 18-05-2010, 23:35
  4. sprawdzanie grafik pod kątem użycia w treści
    przez szycha na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 17-03-2009, 16:36
  5. Wieszają sie edytory treści pod Joomla 1.0.1
    przez chiefer na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 10-11-2005, 12:32

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •