Zasady zwrotu zakupionego szablonu - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 15 z 15

Temat: Zasady zwrotu zakupionego szablonu

  1. #11
    partizan
    Gość

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez PeFik Zobacz wiadomość
    O ile mnie pamięć nie myli ..nie ma już w przepisach pojęcia rękojmia od kilku lat.
    dlatego " suma sumarum " wyraźnie napisano:
    brak konkretnych uregulowań prawnych co do żądań [ w domyśle podstawy zwrotu ]
    .

    natomiast stosunek zobowiązaniowy, którego dotyczy reszta tej krótkiej rozprawki - ****** - jest stosunkiem społecznym, w tym konkretnym przypadku - stosunkiem cywilnoprawnym, a nie warjacją na temat istniejących [ lub nie ] zobowiązań gwarancyjnych, bo jak słusznie zaznaczyłem w w/w rozprawce, żeby naprawić " rzecz ", ta " rzecz " musi istnieć, oraz stosunek jednego z podmiotów, wobec naprawienia szkód w przypadku niektórych zapisów licencji gpl [ szczególnie i kilkakrotnie podkreślonych w opisanych przeze mnie akapitach ]

    ******************* // bazyl
    Ostanio edytowane przez Bazyl : 06-07-2012 08:22

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cokolwiek dotychczas tutaj zostało napisane gdzieś umykają nam zasadnicze problemy.
    A. Lokalizacja siedziby tak sprzedającego, jak kupującego (EU to inne uwarunkowania prawne, Afryka inne)
    B. Status prawny kupującego i sprzedającego (firma, osoba prywatna)
    C. Czy dzieło jest wielokrotnej, czy jednokrotnej sprzedaży
    Tak więc dywagowanie na ten temat trwać może tak długo, jak długo nie zostaną określone faktyczne uwarunkowania w odniesieniu do zaistniałej sytuacji.
    UPS

    __________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________
    Zapomniałem,
    Patrząc na sprawę od strony marketingowej w opiniach ekspertów wskazane jest umożliwienie zwrotu towaru zakupionego poprzez pobranie z wykorzystaniem takiego kanału dystrybucji jak internet, a co za tym następuje bardzo fajnym rozwiązaniem jest mechanizm stosowany itoris - mechanizm polega na tym iż można "zwrócić" towar w przeciągu 15 dni i wówczas następuje jego dezaktywacja poprzez blokadę klucza który jest przypisany do konkretnej domeny i może być w każdej chwili usunięty z bazy itoris a takiego sprawdzenia wymaga poprawne funkcjonowanie komponentu.
    Naturalnie każde zabezpieczenie można ominąć jednak trzeba do tego posiadać odpowiednie umiejętności, a tylko niewielki ułamek procenta będzie taki zasób wiedzy posiadał.
    Pzdr

  4. #13
    partizan
    Gość

    Domyślny

    i nie tylko, proponuję zapoznać się jednak z treścią regulacji prawnych obowiązujących poza UE
    ja również. za miejsce sprzedaży przez internet rozumie się miejsce lokalizacji serwera fizycznego, na którym aplikacja handlowa jest zlokalizowana. serwery na których legalnie wykonywana jest działalność handlowa, zlokalizowane są na terenie europy oraz krajów efta. stanów zjednoczonych ameryki ( oprócz stanu delaware ) oraz australii. kraje afrykańskie ( z wyłączeniem rpa ), ich wyspy zależne i inne wyspy oceaniczne, a nawet kapitalistyczny hong-kong, traktowane są przez miedzynarodową organizacje handlu jako ośrodki off shore. serwery i usługi zlokalizowane w tych ośrodkach, działają niezgodnie z przepisami tej organizacji, a więc nielegalnie. usługodawca subskrypcji, wystawiający rachunek w takim przypadku łamie prawo na równi z kupującym.

    tyle ad. twojej obszernej wiedzy w zakresie handlu międzynarodowego.

    Proponuję zapoznać się w kwestii uwarunkowań sprzedaży przez internet dzieł wykonywanych na indywidualne zlecenie i posiadających znamiona utworu.
    aplikację dedykowana, tworzy się na innych zasadach. włączając wielorakość umów. oczywiście wiesz których konkretnie.

  5. #14
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Usunąłem kilkanaście postów "Waszej prywatnej dyskusji". Proszę aby takie rozmowy prowadzić na GG, Skype czy innych komunikatorach lub możecie sobie uruchomić jakieś forum "wyłącznie do swoich potrzeb"
    Nikt tu nie ma czasu czytać Waszych prób dowartościowania się poprzez obrażanie innych.

    Racji może być wiele, natomiast z Waszych postów (tych usuniętych) nic ciekawego nie wynika...

    PS:Traktujcie to jako prośbę z mojej strony ale także ostrzeżenie przed radykalniejszymi krokami

  6. #15
    partizan
    Gość

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez trzepiz Zobacz wiadomość
    PS:Traktujcie to jako prośbę z mojej strony ale także ostrzeżenie przed radykalniejszymi krokami
    komentarz dot. itoris wprowadza w błąd użytkowników oprogramowania licencjonowanego gpl.

    prosiłbym również o ...... z taką petycją prosimy do administracji forum
    Ostanio edytowane przez a_m : 06-07-2012 11:27

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. CSS szablonu joomla koliduje z CSS szablonu Agory
    przez Keaman na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 01-05-2010, 13:33
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 28-01-2009, 16:10
  3. Zasady tego działu
    przez stone na forum W trakcie tłumaczenia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 20-11-2006, 23:45

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •