Odniesienia do stylów CSS
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Odniesienia do stylów CSS

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    16-05-2012
    Wpisy
    37
    Punkty
    2

    Domyślny Odniesienia do stylów CSS

    Uczę się tworzyć szablony, korzystam z Kursu Strefy Kursów. Problem polega na tym, że nie działąją odniesienia do pliku stylów.css, które w pliku .html są zapisane w sposób nie pogrubiony (w moim przypadku <header>). Działam w Pajączku. Prawidłowo się zachowują odniesienia, które program Pajączek zapisuje na grubo (np. <form>, <fieldset>). Ten <header> to nazwa wymyślona na nagłówek. Dziwne jest to, że lektor Kursu nie ma z nia problemu, ale on pracuje na Dreamweaverze.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    a strefa kursów nie ma forum/supportu dla klientów?

    Powinno byc tak:
    Kod PHP:
    <link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template ?>/css/template.css" type="text/css" />
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    16-05-2012
    Wpisy
    37
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dzięki. Mój kod php wygląda tak: <link rel="stylesheet" href="../css/style.css" type="text/css" media="all">
    Po zamianie na zaproponowany przez Ciebie bez zmian. Oczywiście podmieniłem nazwę pliku css na własną (style.css).

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    16-05-2012
    Wpisy
    37
    Punkty
    2

    Domyślny

    PeFik napisz proszę trochę jaśniej, bo temat jest dla mnie zbyt mało znany. Czy ja dobrze rozumiem, że kluczową rolę odgrywają w Twoim kodzie PHP wpisy: <?php echo $this->baseurl ?> oraz <?php echo $this->template ?>?
    Czy mam je wkleić w swój adres pliku .css?

    No i generalnie - dlaczego Pajączek (najnowsza wersja 5.9.8) nie czyta wszystkich <odnośników>?

  6. #5
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    1. Bowiem pajączek nie został stworzony do CMS w tym: Joomla, Wordpress-a, ani Drupal-a, tylko głównie do HTML-a, sorry, zapytaj jego twórcę.
    2. Podany przeze mnie kod powinieneś wkleić w plik index.php szablonu nad którym pracujesz w sekcji <HEAD>
    3. A może twój problem nie leży w kodzie, a w sposobie jego testowania na żywo. Najlepiej jest po prostu kopiować i patrzeć na stronie, a nie w trybie "pajączkowego" podglądu.
    4. Niestety, jak widzisz sam kurs DVD o Joomla to za mało, dużo praktyczniejsze są korepetycje online lub na żywo. Bo kilku godzinach ludzie dowiadują się więcej niż po oglądnięciu kilku godzinnych kursów video.


    - - - Updated - - -

    Dla ułatwienia podaje przykładowy kod pliku index.php:
    Kod PHP:
        <head>
            <jdoc:include type="head" />
            <link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template ?>/css/template.css" type="text/css" />
        </head>
        <body>
    Zakładam, że plik stylu masz w folderze css, a sam plik nazywa się template.css. Jak coś wystarczy zmienić nazwę pliku i folderu w/w kodzie.
    Ostanio edytowane przez PeFik : 28-07-2012 12:27
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

Podobne tematy

  1. Kolidacja stylów CSS
    przez pietras65 na forum Programowanie pod Joomla!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 25-06-2012, 22:40
  2. scalanie stylów css
    przez grzegorz21 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 28-03-2011, 14:25
  3. Joomla nie widzi stylów CSS modułów?
    przez fridge na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 26-02-2011, 19:08
  4. css/t<br /> emplate.css zamiast css/template.css
    przez docxxx na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 23-05-2010, 00:02
  5. Błąd arkusza stylów CSS
    przez Lalamiodo na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 15-01-2009, 13:47

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •