Brak definicji FCKeditor
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Brak definicji FCKeditor

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-10-2006
    Skąd
    Choroszcz
    Wpisy
    66
    Punkty
    10

    Domyślny Brak definicji FCKeditor

    Witam

    Po zainstalowaniu edytora FCK (bot_fckeditor2.1_Joomla!1.0.x.zip) i wybraniu go w panelu admin. jako edytora, w edycji sekcji, kat. i artykuł pojawia mi się puste miejsce tam gdzie powinien być edytor a w błędach przeglądarki komunikat "Brak definicji FCKeditor".
    Mam Joomlę 1.0.12 PL i miałem 1.0.11 PL ten sam błąd. Nie mówiąc że inne instalowane edytory też tak się zachowywały (bot_jce104-pl.zip, bot_JoomlaFCK120.zip).

    Mam hosting na sterfa.pl, ustawienia takie jak zalecane są przy instalacji Joomli.
    Widziałem gdzieś na forum, że przy Register Globals OFF boty mogą źle działać. Ale mam w innym kat zainstalowaną wersję 1.0.10 PL z upgrade do 1.0.11 PL i tam był zainstalowany ten edytor i działa. Więc błąd powstał przy instalacji bota chociaż komunikat był "Powodzenie" ale to może coś innego.

    Proszę o pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    A czy wszystkie zalecane ustawienia serwa dla Joomli masz spełnione?

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-10-2006
    Skąd
    Choroszcz
    Wpisy
    66
    Punkty
    10

    Domyślny Brak definicji FCKeditor

    Witam

    Przecież napisałem, że tak. Testowałem lokalnie na Karasnalu tez ustawiłem wszystko tak jak Joomla chce i na lokalu działa. Także nie wiem w czym rzecz zainstalowałem na strefa.pl VirtueMark 1.0.8 i ustawiłem przed instalacją prawa dostępu były na 777 i też pokazuje błąd na pasku stanu i nie pokazuje niektórych grafik. Więc to też nie prawa dostępu mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie ani też wspomniane Register globals.

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-10-2006
    Skąd
    Choroszcz
    Wpisy
    66
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam

    W FF jest taki błąd w konsoli JS.

    Błąd: uncaught exception: Nie udzielono uprawnieD do odczytania wBa[ciwo[ci Window.__FCKeditorNS

    Błąd: FCKeditorAPI is not defined
    Plik źródłowy: .../administrator/index2.php?option=com_content&sectionid=0&task=edi t&hidemainmenu=1&id=1
    Wiersz: 368

    A w IE jest komunikat błędu

    Wiersz: 16
    Znak:47
    Błąd Brak uprawnień
    Kod 0
    .../mambots/editors/fckeditor/fckeditor.html?InstanceName=fulltext&toolbar=Defau lt

    Może to coś ułatwi.
    Ostanio edytowane przez sake1 : 09-01-2007 13:45

  6. #5
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Problemy edytorów należą do najgorszych ba jak się pojawiają to bardzo ciężko znaleźć rozwiązanie. Mi osobiście niestety nic aktualnie nie przychdzi do głowy. Edytorów jest kilka, wypróbuj, może któryś zadziała

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-10-2006
    Skąd
    Choroszcz
    Wpisy
    66
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam

    Jednak to uprawnienia, na sterfa.pl jest system zabezpieczeń, który wymaga ustawienia dla plików PHP atrybutów 700 a nie 644, a dla innych niż PHP wymagane jest 644. Wiec instalacja przez Joomle spowodowała złe ustawienie atrybutów dla plików PHP. Wystarczyło skopiować na lokala i z powrotem a serwer przy kopiowaniu sam ustawił plikom odpowiednie atrybuty.

    Dzięki za próbę pomocy.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •