Joomla jako portal z ogłoszeniami do zastosowań komercyjnych?
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Joomla jako portal z ogłoszeniami do zastosowań komercyjnych?

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-07-2011
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny Joomla jako portal z ogłoszeniami do zastosowań komercyjnych?

    Witam, chciałbym zrobić portal z ogłoszeniami, ale nie wiem czy joomla się do tego nadaje, jak wygląda kwestia prawna - czyli zastosowanie komercyjne? Oraz przerobienie portalu pod ogłoszenia, powiedzmy że coś w deseń allegro czy też tablicy.. - chociaż bardziej tego drugiego

    kilka razy miałem do czynieia z joomlą, jednak chciałbym żeby zajął się tym ktoś kto siedzi na codzien w temacie, myślę że serwis mój potrzebował będzie kilka modułów które dopiero trzeba napisać.. Czy ktoś może mi podać jakieś ceny, ile kosztuje taka obsługa / pisanie modułów czy dodatków itd..?

    Na razie tyle, jeżeli będę miał już jakąś orientację jak to mniej więcej wygląda to napisze więcej szczegułów - jezeli to nie problem i nie łamie pzepisów forum to można się też zaoferować w tym temacie albo wysłaś info na PM'a - jakie koszty co za co itd.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    04-08-2012
    Skąd
    3ct
    Wpisy
    119
    Punkty
    19

    Domyślny

    GPL mówi, że możesz użyć Joomla! do zastosowań dowolnych w tym komercyjnych.
    http://pej.cz/Najbogatsi-ludzie-pols...rnetu-g346-830
    start allegro.pl 30tyś w 1999 - trzeba przemnożyć razy współczynniki inflacji (lub procentową różnicę w cenie chleba).
    Napisanie samych rozszerzeń możesz zlecić jakiejś firmie (drogo i półprofesjonalnie) lub zlecić w popularnym serwisie zleceniowym (tanio i różnie). Koszty to od 30 do 100zł za godzinę pracy, przy tego typu rozszerzeniu minimum 80h (2 tygodnie) za sam komponent (bez grafiki). Prawdopodobnie jednak znajdzie się komponent zbliżony Twoim wymaganiom darmowy lub z płatnych za max 200euro.
    Nie oferuje się, ale dodam kilka swoich przemyśleń jak to wygląda średnio z kosztami (netto) w zależności od budżetu dla tego typu projektu:
    Przy dofinansowaniu np. UE lub własnej konkretnej inwestycji około 30-40tyś na stworzenie serwisu, 60-120tyś na reklamę, około 5-10 tyś miesięcznie na obsługę.
    Przy minimalnych kosztach - jakiś student (jeżeli Ty nie masz smykałki) zainstaluje kilka gotowych komponentów i darmowy template za 800-1200zł, pozycjonujesz się i moderujesz sam, to pozostaje ok. 200zł rocznie na domenę i serwer.
    Optymalnie: około 8000zł za zainstalowanie sprawdzonych rozszerzeń z dobrą konfiguracją, ewentualnymi modyfikacjami i gwarancją na minimum 6 miesięcy + indywidualny layout + instrukcja jak bezpiecznie to obsługiwać + opracowany prawnie regulamin itp. 1000zł/rok serwer i domena, 2000zł/miesiąc pozycjonowanie i reklama w sieci. Jak wyjdziesz na prostą, to możesz inwestować dalej w rozszerzanie funkcjonalności, stworzenie czegoś bardziej pod swoją specyfikację.

Podobne tematy

  1. Strona z ogłoszeniami
    przez lil16 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post/autor: 28-05-2012, 22:08
  2. Bezpłątny portal z ogłoszeniami. Kilka pytań
    przez drgiro na forum Różne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 27-09-2011, 11:30
  3. Prosta galeria do artykułów – darmowa do zastosowań komercyjnych
    przez Robotyka na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 05-09-2009, 16:23
  4. Portal z ogłoszeniami Foto+komentarze...
    przez stasio na forum Pomysły, sugestie, propozycje, oczekiwania
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post/autor: 15-02-2009, 21:03

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •