Błędy przy aktualizacji z wersji 1.7.0
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Błędy przy aktualizacji z wersji 1.7.0

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    25-09-2011
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny Błędy przy aktualizacji z wersji 1.7.0

    Witam,
    Próbuje zaktualizować joomlę z wersji 1.7.0

    Przy aktualizacji poprzez zakładkę update do wersji 2.5.7 bo taka pokazuje mi jako najnowszą wyskakuje taki komunikat :

    Kod:
    -1 - An error has occurred.
    Copy failed
    Return to Control Panel
    Folder /tmp ma uprawnienia 755, quota jest wyłączona, a cache było czyszczone przed instalką zgodnie z tutorialami.

    Przy próbie aktualizacji poprzez instalację z pliku pobieranego z komputera wyskakuje taki komunikat :

    Kod:
    Błąd serwera
    
    W witrynie wystąpił błąd podczas pobierania strony administrator/index.php?option=com_installer&view=install. Może być ona wyłączona na potrzeby konserwacji lub nieprawidłowo skonfigurowana.
    Oto kilka propozycji:
    
    Kod:
    Ponownie załaduj tę stronę internetową później.
    
    Błąd HTTP 500 (Internal Server Error): Napotkano nieoczekiwaną sytuację przy próbie zrealizowania żądania przez serwer.


    Po ponownym wejściu na strone widac już tylko krzaki :

    Kod:
    500 - Unknown column 'a.title_alias' in 'field list' SQL=SELECT a.id, a.asset_id, a.title, a.alias, a.title_alias, a.introtext, a.fulltext, CASE WHEN badcats.id is null THEN a.state ELSE 0 END AS state, a.mask, a.catid, a.created, a.created_by, a.created_by_alias, CASE WHEN a.modified = 0 THEN a.created ELSE a.modified END as modified, a.modified_by, a.checked_out, a.checked_out_time, a.publish_up, a.publish_down, a.images, a.urls, a.attribs, a.version, a.parentid, a.ordering, a.metakey, a.metadesc, a.access, a.hits, a.metadata, a.featured, a.language, a.xreference,c.title AS category_title, c.alias AS category_alias, c.access AS category_access,u.name AS author,contact.id as contactid,parent.title as parent_title, parent.id as parent_id, parent.path as parent_route, parent.alias as parent_alias,ROUND(v.rating_sum / v.rating_count, 0) AS rating, v.rating_count as rating_count FROM Nr0075_content AS a LEFT JOIN Nr0075_categories AS c on c.id = a.catid LEFT JOIN Nr0075_users AS u on u.id = a.created_by LEFT JOIN ( SELECT contact.user_id, MAX(contact.id) AS id, contact.language FROM Nr0075_contact_details AS contact WHERE contact.published = 1 GROUP BY contact.user_id, contact.language) AS contact ON contact.user_id = a.created_by LEFT JOIN Nr0075_categories as parent ON parent.id = c.parent_id LEFT JOIN Nr0075_content_rating AS v ON a.id = v.content_id LEFT OUTER JOIN (SELECT cat.id as id FROM Nr0075_categories AS cat JOIN Nr0075_categories AS parent ON cat.lft BETWEEN parent.lft AND parent.rgt WHERE parent.extension = 'com_content' AND parent.published <= 0 GROUP BY cat.id) AS badcats ON badcats.id = c.id WHERE a.id = 1 AND (a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2012-10-03 22:28:54') AND (a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2012-10-03 22:28:54') AND (a.state = 1 OR a.state =2)
    You may not be able to visit this page because of:
    1. an out-of-date bookmark/favourite
    2. a search engine that has an out-of-date listing for this site
    3. a mistyped address
    4. you have no access to this page
    5. The requested resource was not found.
    6. An error has occurred while processing your request.
    Please try one of the following pages:
    • Home Page
    If difficulties persist, please contact the System Administrator of this site and report the error below.. Unknown column 'a.title_alias' in 'field list' SQL=SELECT a.id, a.asset_id, a.title, a.alias, a.title_alias, a.introtext, a.fulltext, CASE WHEN badcats.id is null THEN a.state ELSE 0 END AS state, a.mask, a.catid, a.created, a.created_by, a.created_by_alias, CASE WHEN a.modified = 0 THEN a.created ELSE a.modified END as modified, a.modified_by, a.checked_out, a.checked_out_time, a.publish_up, a.publish_down, a.images, a.urls, a.attribs, a.version, a.parentid, a.ordering, a.metakey, a.metadesc, a.access, a.hits, a.metadata, a.featured, a.language, a.xreference,c.title AS category_title, c.alias AS category_alias, c.access AS category_access,u.name AS author,contact.id as contactid,parent.title as parent_title, parent.id as parent_id, parent.path as parent_route, parent.alias as parent_alias,ROUND(v.rating_sum / v.rating_count, 0) AS rating, v.rating_count as rating_count FROM Nr0075_content AS a LEFT JOIN Nr0075_categories AS c on c.id = a.catid LEFT JOIN Nr0075_users AS u on u.id = a.created_by LEFT JOIN ( SELECT contact.user_id, MAX(contact.id) AS id, contact.language FROM Nr0075_contact_details AS contact WHERE contact.published = 1 GROUP BY contact.user_id, contact.language) AS contact ON contact.user_id = a.created_by LEFT JOIN Nr0075_categories as parent ON parent.id = c.parent_id LEFT JOIN Nr0075_content_rating AS v ON a.id = v.content_id LEFT OUTER JOIN (SELECT cat.id as id FROM Nr0075_categories AS cat JOIN Nr0075_categories AS parent ON cat.lft BETWEEN parent.lft AND parent.rgt WHERE parent.extension = 'com_content' AND parent.published <= 0 GROUP BY cat.id) AS badcats ON badcats.id = c.id WHERE a.id = 1 AND (a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2012-10-03 22:28:54') AND (a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2012-10-03 22:28:54') AND (a.state = 1 OR a.state =2)


    Natomiast przy próbie instalacji też pliku z dysku ale do wersji najnowżej 3, niby sie instaluje aż wkońcu pojawia się biały ekran i ani odśwież ani czyszczenie cache, czy nawet wejście z innej przeglądarki nic nie daje, trzeba robić przy obudwu ostatnich przypadkach calkowite przywrócenie strony z akeby.

    Próbowałem też aktualizacji za pomocą akeba admin, i też pojawiały się błędy.

    macie jakieś pomysły gdzie tkwi błąd ?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ile jeszcze wątków założysz ze swoim problemem!
    Jeśli nie udaje się aktualizacja od razu do wersji 2.5.7 to można ją przeprowadzić etapowo - najpierw do 2.5.0 a potem do 2.5.7. Link do łatek aktualizujących podawałem wczoraj wieczorem w innym wątku.




    Cytat Wysłane przez manoa Zobacz wiadomość
    Natomiast przy próbie instalacji też pliku z dysku ale do wersji najnowżej 3
    Kombinuj tak dalej bez sensu, a na pewno dojdziesz do celu.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    25-09-2011
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam,
    Nie zakładam tych tematów na złość komukolwiek ani dla zabawy tylko po to żeby rozwiązać problem, więc podejrzewam że będę tak długo drążył temat aż sie uda.

    Idąc za twoją radą próbowałem teraz z pliku z dysku zaktualizować najpierw joomle do wersji 2.5.0 i wyskakuje ten błąd opisany u góry jako drugi, czyli najpierw error500 a po odświeżeniu wyskakują krzaki te co podałem u góry i konieczny jest backup z akeby.

    Mam próbować aktualizacji do kolejnej wersji niżej, czy gdzie indziej szukać błędu ?

    - - - Updated - - -

    Teraz sprawdzałem najniższą wersję do aktualizacji tzn 1.7.3 i przy próbie aktualizacji z 1.7.0 do 1.7.3 wyskakuje poniższy błąd :

    Kod:
    • JInstaller: :Install: Error SQL DB function failed with error number 1060 Duplicate column name 'language' SQL=ALTER TABLE `Nr0075_finder_terms` ADD COLUMN `language` char(3) NOT NULL DEFAULT ''; SQL = ALTER TABLE `#__finder_terms` ADD COLUMN `language` char(3) NOT NULL DEFAULT '';
    • Files Update: SQL error file DB function failed with error number 1060 Duplicate column name 'language' SQL=ALTER TABLE `Nr0075_finder_terms` ADD COLUMN `language` char(3) NOT NULL DEFAULT ''; SQL = ALTER TABLE `#__finder_terms` ADD COLUMN `language` char(3) NOT NULL DEFAULT '';

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Opisałem w instrukcji trzy znane mi metody aktualizacji. Innych nie znam. Jeśli nie sprawdza się jedna, trzeba skorzystać z drugiej. Jeśli nie sprawdza się druga, trzeba skorzystać z trzeciej. Z Twoich informacji nie wynika, że postępujesz zgodnie z instrukcją aktualizacji. Ale wynika za to, że ciągle coś kombinujesz, bo "wiesz lepiej". Na taką postawę, niestety, nikt tu raczej recepty nie znajdzie - poza jedną. Zleć to komuś, kto potraktuje zadanie poważnie - przeprowadzi aktualizację metodycznie w odpowiednim środowisku.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    25-09-2011
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny

    Kombinuje dla tego że opisany sposób nie działa, w tutku jest opisane wszystko pięknie ładnie jak idzie bez żadnych błędów, ale jak sie pojawiają to zaczynam szukać co jest nie tak. Jak narazie ani na polskich stronach ani na angielskich niczego co by pomoglo nie znalazłem. A jeżeli cos wiem lepiej to to robie a a sie nie pytam, więc skoro tu jestem to znaczy że czegoś nie wiem.

    Może znasz linka do opisu aktualizacji gdzie po drodze wyskakują błędy, najlepiej takie jak u mnie. Chętnie przeczytam

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    O czym chcesz rozmawiać? O wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy? Temat wyeksploatowany.
    Jeśli masz niecodzienną sytuację, bo i taka się może zdarzyć, to - mimo swojego niewątpliwego geniuszu - pozostaje Ci wypróbować geniusz innych. Przypuszczam, że za cenę 100-200 PLN znajdzie się ktoś, kto tę aktualizację wykona.

    PS W instrukcji jest mowa o 3 metodach, Ty wysiadasz przy pierwszej.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. Błąd przy aktualizacji Joomla z wersji 2.5.4 do 2.5.5
    przez akwaryd na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 19-06-2012, 18:15
  2. Błąd przy aktualizacji wersji 1.7.1
    przez dziadek60 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 05-03-2012, 20:30
  3. Po aktualizacji wersji Joomla są błędy !
    przez beRRo na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 06-12-2011, 14:05
  4. Błędy wersji 1.5 stable
    przez kotos na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 05-02-2008, 18:45

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •