problem z alternatywnym wyglądem komponentu
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: problem z alternatywnym wyglądem komponentu

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    13-11-2012
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny problem z alternatywnym wyglądem komponentu

    Jestem dość świeżym użytkownikiem joomli i swój pierwszy szablon od podstaw wiele już zrobiłem ale trafiłem na gruby problem do którego nie mogę wygooglować pomocy więc postanowiłem tu napisać:

    Potrzebuje 2 (a w przyszłości może 3) rodzajów wyglądu głównego komponentu... wykonałem override by ustawić 1 główny styl komponentu (stworzyłem katalog w moim szablonie: mojszablon\html\com_content\article\ a w nim plik default.php) i zadziałało ładnie, pięknie następnie w tym samym katalogu stworzyłem kolejny plik: „wersja2.php” który jest kopią default.php tylko ze zmienioną 1 klasą, która odpowiada za inne tło (tak dla testów) … w zapleczu wybrałem jeden artykuł i w „opcje artykułu” w polu „alternatywny układ” wybrałem „wersja2” .. i zadziałało, ten artykuł odróżniał się od innych kolorem tła... problem zaczął się gdy postanowiłem kolejnemu artykułowi nadać taki sam, alternatywny wygląd czyli ponowiłem procedurę, wybrałem „wersja2” i zong, zmiany się nie wyświetlają! O co chodzi? Co zrobiłem nie tak? Czy to jakieś ograniczenia joomli?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    493
    Punkty
    74

    Domyślny

    Zobacz ten post http://forum.joomla.pl/showthread.ph...t=nadpisywanie . Generalnie proble polega na tym z czego wywoływany jest artykuł - z menu , czy też z linka "więcej" w blogu artykułow.
    Pozdrawiam

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    13-11-2012
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Jeżeli dobrze zrozumiałem to dla przypadku gdzie artykuł z alternatywnym layoutem jest wywoływany z pozycji menu (jest linkiem w menu, np. „kontakt” prowadzi do artykułu „kontakt”) to muszę stworzyć plik .php i .xml czyli odnosząc się do przykładu powyżej muszę dodatków (poza wersja2.php) stworzyć wersja2.xml ? A skoro to ma zmieniać artykuł to te 2 pliki mają znajdować się w mojszablon\html\com_content\article\ ? jeżeli tak to moje główne pytanie brzmi- co ma się znajdywać w tym xml'u?

    dodane:

    znalazłem taką treść xmla:

    Kod:
    <?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
    <metadata>
    <layout title="TPL_BEZZ5_COM_CONTENT_ARTICLE_VIEW_ITP_TITLE" option="TPL_
    BEZZ5_COM_CONTENT_ARTICLE_VIEW_ITP_OPTION">
    <help
    key = "JHELP_MENUS_MENU_ITEM_ARTICLE_SINGLE_ARTICLE"
    />
    <message>
    <![CDATA[TPL_ BEZZ5_COM_CONTENT_ARTICLE_VIEW_ITP_DESC]]>
    </message>
    </layout>
    oczywiście "beez5" zamieniłem na nazwę swojego szablonu, co spowodowało że "wersja2" nigdzie się nie pojawia ani w menu anie w artykule... cos zepsułem tylko co?
    Ostanio edytowane przez zmrol : 14-11-2012 23:55

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    493
    Punkty
    74

    Domyślny

    Dobrze rozumujesz, plix xml moze byc bez zmian za wyjątkiem
    <layout title="TPL_BEZZ5_COM_CONTENT_ARTICLE_VIEW_ITP_TITL E" option="TPL_ BEZZ5_COM_CONTENT_ARTICLE_VIEW_ITP_OPTION">

    Tu należy zmienic nazwe i opis aby rozpoznać ten szablon przy tworzeniu menu (okno: Wybierz typ menu)
    W przypadku wpisywania bezposrednio nazwy w pliku (w j.polskim) bez korzystania ze stałych językowych pamietaj aby zmienic formay pliku na UTF-8.
    Pozdrawiam

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    13-11-2012
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    a na jaki ten opis zmienic? nie znam xmla ale pisze "content article" a ja wlasnie chcialbym stworzyc pojedynczy artykul...

Podobne tematy

  1. Problem z wyglądem 2.5.6
    przez chuck na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 12-07-2012, 14:03
  2. Problem z wyglądem
    przez maisa na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 01-10-2009, 11:22
  3. Problem z wyglądem menu
    przez puch001 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 20-10-2008, 14:25
  4. Problem z wyglądem
    przez Jakub_Kaczmarek na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 21-07-2008, 08:45
  5. problem z wyglądem menu
    przez prp na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 05-07-2008, 23:41

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •