Problem z ustawieniem dostępu - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 13 z 13

Temat: Problem z ustawieniem dostępu

  1. #11
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Oczywiście, że cała interesująca Cię procedura została opisana!
    http://wiki.joomla.pl/index.php/ACL_...9pu_go%C5%9Bci
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-08-2012
    Wpisy
    33
    Punkty
    2

    Domyślny

    Przeczytałem podany link przez Ciebie, za co serdeczne dzięki. Tylko jaki jest sens tworzyć artykuł widoczny tylko dla GOŚCI? Przecież jeżeli już coś chcemy zrobić z tymi prawami dostępu to czynność taką, że artykuły są widoczne tylko dla zarejestrowanych użytkowników a goście ich nie widzą. Czyli "zachęcamy" ich do zarejestrowania się u nas na stronie.

    To, że czegoś nie pojmujesz, nie oznacza, ze jest dziwaczne
    No ale jak zatem wytłumaczysz mi fakt, że u mnie w Joomla jest zrobione tak jak na tym screenie:
    http://img528.imageshack.us/img528/1143/jaktojest.jpg

    Czyli grupą GOŚCI jest grupa o nazwie PUBLIC. I to w sumie nikomu by nie przeszkadzało, ot takie nazewnictwo. Wiedzielibyśmy, że coś co nazywa się PUBLIC to oznaczać będzie osoby niezarejestrowane, czyli gości na stronie. Okej, Zwiastun - to mnie nie dziwi.
    Ale mnie dziwi co innego. Dziwi mnie to, dlaczego taka grupa bez urpawnień i w ogóle mało znacząca jak GOŚCIE musi być grupą nadrzędną grup takich jak Administrator! Przecież to jest jakie dziwaczne. No a co, nie jest? Chyba powinno być osobno, nie uważasz? A nie że z grupy GOŚCI (nazwanej u mnie Public) wyrastają grupy ADMINISTRATOR, ZAUFANY UŻYTKOWNIK i ZAREJESTROWANY.

    Widzisz, na tym obrazku masz tak: WSZYSCY ---> GOŚCIE (takie coś rozumiem). A u mnie w Joomla jest tak: GOŚCIE ---> np. Administrator.

    Pokażę Ci to na screenie. Ten po lewej to jest wzięty z Twojego opisu na WikiJoomla, a ten w czarnym kwadracie po prawej to tak jak jest u mnie.
    I dla mnie jest to dziwaczne. Dla Ciebie nie jest? To na Twoim obrazku wydaje mi się że jest dobrze. A u mnie wydaje mi się że chyba tak być nie powinno.

    http://img443.imageshack.us/img443/9700/roznice.jpg

    Wszystko to było domyślnie po wgraniu Joomla, ja nic tam nie zmieniałem (teraz tylko nazwy na polskie zmieniłem).
    I hej, nie każdy chyba musi być programistą Joomla aby móc z niej korzystać. Ja czegoś nie wiem to zadaję pytanie na forum by uzyskać pomoc. Chcę tylko to naprawić i strona gotowa.

    - - - Updated - - -

    Hmmm, chyba zapędziłem się w kozi róg.
    W sumie po co mi dodawać opcje "specjalnie dla GOŚCI" (widoczność artykułów tylko i wyłącznie dla gości, zarejestrowani ich nie zobaczą). To nie ma sensu. Jak pisałem, warto mieć opcje do decydowania o tym, że goście czegoś NIE WIDZĄ, a nie, że tylko goście (jako jedyni) będą coś widzieć (a zarejestrowani nie). To przecież ZBYTECZNA opcja. Mam w tej chwili ustawione tak, że mogę decydować kto to widzi. Czyli:

    - Dla wszystkich (niezarejestrowani i zarejestrowani)
    - Tylko dla administratora
    - Tylko dla zarejestrowanych
    - Tylko dla zarejestrowanych, którzy są zaufani


    Opcja "tylko dla niezarejestrowanych (gości)" jest niepotrzebna.



    Zwiastun, ja tylko więc cały czas tak błądziłem i błądziłem. Ale nie winię siebie za to. Joomla jest nieintuicyjna, trudna nawigacyjnie, ogólnie dziwaczna.
    Pytałem się kolegów swoich, którzy są informatykami i robią strony i powiedzieli, że "źle wybrałem" że skorzystałem z Joomla i polecali mi inne systemy zarządzania treścią. Teraz wiem dlaczego. Niemniej jednak - dziękuję za pomoc i podanie linków. Chciałeś dobrze i za to Ci chwała.

  4. #13
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Dokładnie zapędziłeś się w kozi róg!
    Przypomnij sobie, o co pytałeś w pierwszym poście!
    Joomla! jest wystarczająco "intuicyjny".
    Przestań mieszać grupę gości i grupę public (wszyscy), dopóki nie nie zrozumiesz, o co w tym wszystkim chodzi.
    ACL jest dla tych użytkowników, którzy potrzebują większej kontroli dostępu niż ustawienia domyślne. Tobie w zupełności wystarczą ustawienia domyślne. A nie jest ani moim zadaniem, ani niczyim na forum przeprowadzać Ci szkolenie.
    A propos Twoich kolegów informatyków.
    Są to niewątpliwie geniusze informatyki, najwybitniejsi z najwybitniejszych znawców. Jeszcze trochę i Nobla dostaną. Ale z tego co wiem, za durnotę Nobla jeszcze nie ustanowiono.
    Joomla używany jest na 2,8% witryn na świecie. Częściej używany jest tylko Wordpress, bo łatwo można na nim prowadzić witrynę typu blog. Słuchaj swoich kolegów informatyków, a dobrze na tym wyjdziesz.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. Problem z prawami dostępu do katalogów
    przez nikos na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 06-04-2012, 17:59
  2. Problem z Poziomy dostępu
    przez ccihyy na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 26-03-2011, 13:02
  3. brak dostępu do ftp ? jak zrobić backup mając dostęp do strony ?
    przez mitas na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 24-09-2010, 08:57
  4. Problem z prawami dostępu.
    przez isia na forum Bezpieczeństwo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 30-12-2009, 07:24
  5. Problem z prawami dostępu
    przez libero na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 11-04-2008, 00:36

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •