Problemy jako nowy Administrator
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Problemy jako nowy Administrator

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-01-2013
    Wpisy
    25
    Punkty
    2

    Domyślny Problemy jako nowy Administrator

    Witam
    Nie wiem od czego zaczac..
    zostala mi przekazana strona do prowadzenia robiona na joomli...jestem administratorem ale nie tym głownym "bogiem"
    nie ja ja tworzyłam.. pierwszy problem z ktorym sie zmagam to faviacon....
    nie moge odnalezc takiego pliku jak faviacon ani folderu templates i tym podobne;(
    galerie mam zbudowana na MorfeoShow...(nie wiem czy to istotne)
    moze na tym narazie poprzestane...prosze pomozcie bo oczy od czytania na ten temat mam jak 5 zl i ogladania filmow na youtube ale na tych filmach oni wczodza gdzies w jakies inne programy gdzie maja wszystko w folderach (nie wiem czy kumacie) a ja do takich cudow nie mam dostepu gdyz (tak mi sie wydaje)nie ja ja tworzylam...dostalam tylko login i haslo do adnimistratora ....POMOCY!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Pewnych rzeczy z poziomu administratora po prostu nie da się zrobić, ponieważ jest to kwestia uprawnień, tym bardziej jeśli uprawnienia tej grupy zostały chociażby zmodyfikowane, więc tak naprawdę "władzę" to ma Główny Administrator i niczym kapitan na statku jest w kwestii witryny "pierwszy po Bogu".
    Co do favicon'a - tutaj masz generator favicon'ów , znajduje się on najczęściej w katalogu głównym Joomla lub katalogu szablonu, co powoduje że przeglądarki "same go wykrywają".
    Myślę że byłoby fajnie gdybyś jednak poświęciła trochę czasu na czytanie chociażby o podstawach obsługi Joomla na wiki, nikt ci tego do głowy nie włoży.
    Co z tego że ktoś ci coś tutaj napisze skoro i tak będziesz słuchała Łaciny ?
    Pzdr

  4. #3
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    Jest jeszcze coś takiego
    http://www.phoca.cz/phocafavicon
    chociaż instalowanie komponentu aby sobie ikonkę zmienić...
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-01-2013
    Wpisy
    25
    Punkty
    2

    Domyślny

    dziekuje za odpowiedzi...
    Sam favicon stworzony juz mam... tylko nie mam pojecia co dalej... czy jak bede miala login i haslo do administratora głownego...bede miala dostep to takich zeczy jak foldery w ktorych jest zawarty stary favikon....???przegladalam na wszystkie sposoby strone administratora (www.xxxx.xx/administrator) i zawartosc tej strony i nie ma tam favikona ani folderów gdzie powinien byc...

  6. #5
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    a dostep do ftp masz?
    jesli nie uzyj kompoent eXtplorer - to taki file manager dla Joomla
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-01-2013
    Wpisy
    25
    Punkty
    2

    Domyślny

    Ratunku!!
    udalo mi sie odzyskac login i haslo superadmina...i ponoc ma dzialac....
    ale na standardowej stronie jak wczesniej sie llogowalam login ten nie wchodzi...(www.XXXXXXXX.com/adminisrator)
    czy super adminem sie loguje gdzie indziej albo trzeba miec jakis program do tego .. bardzo prosze o instrukcje jak dla zielonego...bo musze to szybko rozwiazac jak mam namierzonego goscia jeszcze ktory mi podal ten login i haslo..


    czy ja dobrze mysle...??? nie wystarczy wejsc na strone www.XXXX.com/administrator trzeba sciagnac i zainstalowac joomle???
    Ostanio edytowane przez carolaen : 18-01-2013 21:48

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @Carolean. Wybacz, ale fakt, że jesteś płci ślicznej, nie uprawnia do okazywania innym na forum swojej kompletnej niekompetencji. Jest zrozumiałe, że dla Ciebie są to rzeczy nowe i niejasne, ale żeby administrować stroną, trzeba się tego nauczyć - wybrać na kurs, kupić książkę, poczytać materiałów dostępnych w sieci, pooglądać filmików. Jest tego mnóstwo. Daj sobie kilka(naście) dni na naukę.
    Nie chcę się wdawać w analizy, ale robisz problem z nieistotnego drobiazgu (ikona witryny), a nie masz odpowiednich uprawnień. Teraz okazuje się, że nie wiesz, jak się zalogować do zaplecza administracyjnego, co jest opisane w każdym poradniku i nie zmieniło się w Joomla od 10 lat (jeszcze w Mambo tak było)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-01-2013
    Wpisy
    25
    Punkty
    2

    Domyślny

    dziekuje za obiektywna i kreatywna sugestie...

Podobne tematy

  1. Brak menu po zalogowaniu jako administrator
    przez dar_o na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 24-09-2012, 22:02
  2. Zmiana jezyku jako Administrator
    przez bonCziki na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 15-01-2009, 14:01
  3. Problem z logowaniem jako administrator
    przez mmaciek3905 na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 04-10-2008, 22:04
  4. Problem z logowaniem jako administrator
    przez qst na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 17-09-2008, 12:24
  5. Nie mogę zalogować sie jako administrator
    przez zdesio na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 07-12-2007, 22:57

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •