Ustawienia uprawnienień uzytkownika - publikowanie tylko w jednej kategorii
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Ustawienia uprawnienień uzytkownika - publikowanie tylko w jednej kategorii

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    18-02-2013
    Wpisy
    9
    Punkty
    2

    Domyślny Ustawienia uprawnienień uzytkownika - publikowanie tylko w jednej kategorii

    Witam
    Mam problem z ustawieniem uprawnień uzytkownika tak aby mógł publikować tylko w jednej kategorii. Ustawiam prawa tak jak w tym tutorialu:
    http://www.ostraining.com/blog/jooml...-one-category/
    ale wtedy uzytkownik tworzy artykuł, ale jest on nieopublikowany. Żeby mógł opublikować artykuł muszę mu dać Publishera, a wtedy może mieszać na całej stronie.
    Pewnie temat już był, bo problem wydaje się często spotykany, ale jakoś nie mogę nigdzie znaleźć. Da się to jakoś ugryźć?
    Dzieki i pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    To może zapoznaj się z solidnymi materiałami na temat konfigurowania uprawnień, bo krótkie wprowadzenie, nawet tak wyśmienitego autora, jak S. Burge, to za mało.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    18-02-2013
    Wpisy
    9
    Punkty
    2

    Domyślny

    Trochę już na ten temat czytałem zanim tu napisałem i niestety nic nie wymysliłem. Problem w tym że Publisher ma domyślnie ustawioną możliwość edycji wszystkich artykułów. A z kolei ani Author ani Editor nie mogą opublikować artykułu. Jedyne co mi przychodzi do głowy to dać uzytkownikowi Publishera i w jednej kategorii dać mu pełne prawa, a w pozostałych zabrać wszystkie - z tym że takie rozwiązanie jest strasznie niewygodne (koniecznośc ustawiania uprawnień dla wszystkich kategorii) i nieeleganckie

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Kolego, problem w tym, że co nieco czytałeś, ale jak widać, nie doczytałeś.
    Obszerny materiał jest w naszej bibliotece. Kilka tygodni temu na joomla.pl została udostępniona moja prezentacja z Joomla!Day, w której również znajdziesz wyjaśnienie, jaki popełniasz zasadniczy błąd. W 5 słowach nie napiszę Ci instrukcji, na którą trzeba kilku(nastu) stron, a którą już raz napisałem (przetłumaczyłem).
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    18-02-2013
    Wpisy
    9
    Punkty
    2

    Domyślny

    Rozwiązanie które przedstawiasz w prezentacji jest dokładnie takie jak napisałem post wyżej - tworzymy grupy uzytkowników z uprawnieniami publishera (albo managera jeśli chcemy zeby korzystali z zaplecza). Następnie we wszystkich kategoriach, oprócz tej jednej którą chcemy zeby edytowali, zabrać im prawa. Z takim spotkałem się jeszcze w kilku miejscach, natomiast ja wykombinowałem coś innego.

    Otóż tworzymy grupy z uprawnieniami dziedziczonymi po grupie Public - czyli wszystkie prawa są ustawione na "Nieustawione", wiec w zasadzie uzytkownik z danej grupy nie ma żadnych praw poza przegladaniem witryny. Nastepnie w odpowiednich kategoriach jawnie przyznajemy grupom odpowiednie prawa i tyle. Nic nie musimy zabraniać, bo to mamy z automatu. Przewagą mojego sposobu nad twoim jest znacznie większa prostota. Jesli masz 10 kategorii, to w Twoim sposobie musisz dla każdej grupy ustawić w 9 miejscach "Zabronione" i w jednym "Dozwolone" - ja ustawiam tylko w jednym "Dozwolone". Kolejną przewagą jest sumowanie się uprawnień. Jeśli w przykładowej witrynie z Twojej prezentacji miałbyś nauczyciela który uczy jednocześnie historii i sztuki, to gdybyś przypisał go do obu grup, nie miałby uprawnień w żadnej. Przy moim sposobie miałby w obydwu.

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    18-02-2013
    Wpisy
    9
    Punkty
    2

    Domyślny

    Nie jest tak pieknie jak myslałem - nie zauważyłem że zniknęła mi opcja publikowania. Rozwiązaniem jest nadanie grupie użytkowników prawa "Zmiana stanu". Pytanie czy użytkownik mając tylko to prawo do kategorii i logowanie tylko do frontendu jest w stanie cokolwiek zrobić?

Podobne tematy

  1. Dostęp tylko do jednej kategorii Artykułów
    przez rkonik na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 18-12-2012, 20:24
  2. Przyporządkowanie moderatorowi tylko jednej kategorii
    przez amazing na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 09-10-2011, 19:04
  3. Problem z wyświetlaniem się artykułu w danej tylko jednej kategorii
    przez Grisza na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 15-04-2010, 16:45
  4. Uprawnienie do publikowanie artykułów tylko w jednej sekcji.
    przez dividos na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 16-02-2009, 16:36
  5. moduł tylko w jednej kategorii
    przez jusia na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 30-11-2008, 21:47

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •