Problem z szablonem responsywnym
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Problem z szablonem responsywnym

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-08-2010
    Wpisy
    81
    Punkty
    11

    Domyślny Problem z szablonem responsywnym

    Cześć,
    zainstalowałem na Joomla 2.5 szablon responsywny oparty na Gantry Framework. Szablon działa poprawnie w zwyczajnej przeglądarce internetowej jednak , jednak w urządzeniach mobilnych nie zmienia swoich właściwości. Nie wiem czy na pewno zastosowałem wszystkie niezbędne kroki.

    Otóż:zainstalowałem szablon (wraz z framework), ustawiłem jako szablon domyślny,w ustawieniach włączyłem obsługę urządzeń mobilnych tak jak na załączonym obrazku. Testuje wyświetlanie witryny tutaj: http://www.responsinator.com/?url=ww...2Frenowacja%2F

    proszę o pomoc, wskazówkę, radę.
    będę wdzięczny. witryna: www
    Attached Images Attached Images
    Ostanio edytowane przez marciniszyn : 26-03-2013 20:06

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Szablon ewidentnie nie pracuje - wyłącz wykrywanie urządzeń mobilnych - być może był przebudowywany zwykły szablon - już tak kiedyś miałem

  4. #3

    Domyślny

    To nie jest szablon responsywny
    takie rozwiązania RocketTheme stosowało wcześniej zanim pojawił się framework oparty na bootstrap
    to co włączyłeś to poprostu wersje mobilne na iphona i androida
    ale żeby działały muszą istnieć moduły w normalnym szablonie które może zaczytać szablon mobilny - sprawdź w dokumentacji szablonu na stronie z demami RT

    W tej chwili RT posiada 8 szablonów responsywnych od góry licząc jeśli przegladasz ich strokę demo
    poniżej jest kilka właśnie przepisywanych ale one mają inny układ plików, zbliżony do tego co było przed bootstrap i szczerze powiedziawszy nie zawsze responsywność dobrze w nich działa

    W szablonie responsywnym RT możesz bybrać 3 ustwienia szerokości stronki - 1200, chyba 960, i właśnie responsive - który ma max szerokość 1200 - jak dla mnie za dużo ale na forum RT jest do pobrania plik stworzony przez jednego z moderatorów ograniczający szerokość szablonu do 960 px

    - - - Updated - - -

    Nie patrzyłem na szablon tylko na screen a teraz widzę że to nie szablon RT. Ale to nie jest gantry responsywne w każdym razie

    - - - Updated - - -

    A to co napisałem powyżej jest ok bo mimo że pisałem o RT to ma zastosowanie dla wszystkich szablonów gantry

  5. #4
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Jest dokładnie tak, jak wspomniał @grzesiek_w, szablon Faith nie jest responsywny. Został wyprodukowany w 2011 roku przez firmę CloudAccess.net jako szablon w wersji bezpłatnej, oparto go na frameworku Gantry.

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-08-2010
    Wpisy
    81
    Punkty
    11

    Domyślny

    Dziękuję za pomoc. Przetestowałem wszystkie bezpłatne szablony CloudAcces i faktycznie jest tak jak piszecie. W sieci te szablony są opisane jako responsywne i tym się kierowałem. Jestem jednak zdziwiony faktem, że nawet bardzo podstawowy i popularny szablon Cloudbase 2.0 nie działa responsoryjnie. Gantry posiada bardzo intuicyjny panel admina jednak muszę się poddać Czas testować inne frameworki. Pozdrawiam serdecznie.

Podobne tematy

  1. Problem z szablonem
    przez Startowiec na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 04-03-2013, 19:57
  2. Problem z szablonem
    przez iwonka na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 21-05-2012, 21:25
  3. Problem z szablonem
    przez azimo na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 01-06-2011, 18:39
  4. Problem z szablonem
    przez beniasp na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 13-07-2009, 09:23
  5. problem z szablonem
    przez scipawka na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 03-02-2009, 20:58

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •