j4age statistics
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: j4age statistics

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    22-04-2012
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny j4age statistics

    Cześć,
    Mam ptanie,
    Zainstalowałem sobie komponent do statystyk i nie wyświetla mi osób które odwiedziły stonę... gdzie jest problem?



  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec ALEKSIEJ78 awatar
    Dołączył
    26-04-2011
    Wpisy
    141
    Punkty
    25

    Domyślny

    Hej, jeżeli mogę Tobie doradzić - to może zamiast zapełniać bazę danych informacjami o statystykach warto by było po prostu skorzystać z www.google.com/analytics
    - tworzysz konto, dodajesz adres, wklejasz kod do index.php i masz zaawansowane statystyki w panelu google.

    Z doświadczenia wiem, że J4age jest bardzo fajny i ciekawy - lecz jest zawsze pewien problem z wyświetlaniem jednej z ważniejszych funkcji do trackowania odwiedzin - bezpośrednich fraz z których wchodzą użytkownicy na Twoją stronę z Google.

    Ja już korzystam tylko z GA na każdej swojej stronie i funkcjonuje bardzo sprawnie oraz co ważne, przy większej ilości stron masz wszystkie wyniki w 1 panelu.
    I co wtedy?

  4. #3
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    A jeśli nie chcesz dzielić się informacjami z Wielkim G - podobną funkcjonalność zapewnia otwartoźródłowy Piwik

  5. #4
    Bywalec ALEKSIEJ78 awatar
    Dołączył
    26-04-2011
    Wpisy
    141
    Punkty
    25

    Domyślny

    Karol99 - sądzę, że wujek G i tak i tak wie więcej o Nas niż my sami o sobie

    Co do samego trackowania strony, nie przeczę, jest to kolejna możliwość zdobywania informacji przez Google, lecz - czy to jest aż tak tajna wiedza i bolesna strata? Według mnie niezbyt - biorąc pod uwagę, że mogą tą informację w inny sposób zdobyć...

    Wiesz dobrze, że Google ma wgląd do tego co przeglądają ludzie za pomocą Chrome?
    Mogąc ich szpiegować, zdobywają info kto wchodzi na daną stronę.
    Z Chrome korzysta w tym momencie +/-20% ludzi. Obliczają przedział wiekowy osób które do Ciebie wchodzą. Później wyliczają średni przedział wiekowy ludzi korzystających z innych przeglądarek. Na bazie tego mogą +/- wiedzieć ile osób do Ciebie wchodzi na stronę i z jakiego typu stron.
    I co wtedy?

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    22-04-2012
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dziękuję wam, myślę, że chyba skorzystam z goole ;-)

  7. #6
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    @ALEKSIEJ78: Generalnie masz rację - co nie znaczy, że trzeba Wielkiemu G, F i im podobnym wszystko z własnej woli podawać na tacy

  8. #7
    Bywalec ALEKSIEJ78 awatar
    Dołączył
    26-04-2011
    Wpisy
    141
    Punkty
    25

    Domyślny

    Oczywiście Karol, chociaż jestem zdania, iż Wujek G oraz fb dają genialne narzędzia, które przy odpowiednim zastosowaniu dają nam więcej niż my im Również jestem przeciwnikiem wielu aspektów tychże koncernów - sam nie mam osobistego konta fb - lecz wiem również, iż oddzielenie się całkowite od tego - powoduję jedynie zacofanie na rynku w którym działamy.
    I co wtedy?

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-08-2013
    Wpisy
    34
    Punkty
    2

    Domyślny

    Czy w j4age można ustawić by nie zliczał moich wizyt? Co do wujka google, w sobotę poszperam i może faktycznie jest to rozwiązanie, pod warunkiem że uda mi się ten kod dobrze wkleić, zainstalowałem już google dashboard , panel mi się nie podoba w stosunku do j4 , ale coś za coś.

  10. #9
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    W widoku pokazującym poszczególne wizyty po prawej masz kolumnę Actions - pierwsza od lewej ikonka to "Exclude Useragent" (wystarczy poczytać to, co pokazuje się w dymku...)

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-08-2013
    Wpisy
    34
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Karol99 Zobacz wiadomość
    W widoku pokazującym poszczególne wizyty po prawej masz kolumnę Actions - pierwsza od lewej ikonka to "Exclude Useragent" (wystarczy poczytać to, co pokazuje się w dymku...)
    Tak też zrobiłem, mimo wykluczenia wyniki są prezentowane w całości, czyli moje wizyty są na wykresie itd.

Podobne tematy

  1. j4age a J! 2.5
    przez Karol99 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 02-03-2012, 13:10
  2. Totalna klęska j statistics
    przez PawelJacekZ na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 10-02-2009, 23:27

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •