Szkolenie z Joomla 2.5 tworzenie stron - robić?
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Szkolenie z Joomla 2.5 tworzenie stron - robić?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    22-08-2013
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny Szkolenie z Joomla 2.5 tworzenie stron - robić?

    Witam ;) Potrzebne mi szkolenie z tworzenia stron www. Majątku na to nie mam, więc cena jest dość istotna. Znalazłam taką ofertę (być może ukryta reklama - lnk usunięto - Gall Anonim //) Czy po tym szkoleniu będę mogła wykonywać zawód webmastera? Czy w Joomli można stworzyć zaawansowaną, ciekawą stronę? Ewentualnie jakie inne szkolenia moglibyście polecić? ;)

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny

    Chcesz mieć papierek, że skończyłaś kurs czy nauczyć się czegoś? Jeśli chcesz się nauczyć, to wiki.joomla.pl i forum w zupełności wystarczą. No chyba, że reklamujesz ten kurs
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Czy spotkałaś się ze szkołą, która w 15 godzin nauczy zawodu?
    To, co można zbudować w Joomla, zależy od kwalifikacji budującego / zespołu budującego.

    Kurs, zwłaszcza indywidualny, może, oczywiście, dać pewne podstawy, przyspieszyć ich poznawanie. Ale pokazać, zobaczyć, a nawet wykonać pod kierunkiem trenera jakieś czynności, to jeszcze nie znaczy, że się je rzeczywiście opanuje, że się nauczy tego, co obiecują reklamowe frazesy.
    Zwłaszcza, gdy - jak w przypadku tej oferty - oferent już w samym programie kursu - wykazuje, niestety, daleko idącą niekompetencję, bo nie potrafi nawet nazwać sensownie tego, co obiecuje nauczyć, pisząc na przykład, że uczestnik:
    • Dowie się, jak zarządzać systemem Joomla! CMS i wielojęzycznością
    • Dowie się, jak edytować moduły i komponenty Joomla

    W pierwszym "jak zarządzać systemem Joomla! CMS" masz ofertę nauczenia wszystkiego, o czym mowa w tych kilku punkcikach plus dodatkowo nauczenia "zarządzania wielojęzycznością", czyli jednym z aspektów zarządzania Joomla, a do tego nie najważniejszym. Przysłowiowy "miszmasz", ale zachęcająco wygląda.
    Nawiasem mówiąc, przeprowadziłem kilkadziesiąt kursów i jakoś nigdy nie starczyło mi na nich czasu, by w ogóle mówić o zarządzaniu wielojęzycznością (co najwyżej wspomnieć, że J! ma wbudowaną wielojęzyczność).

    W drugim masz obietnicę, że dowiesz się, jak edytować moduły czy komponenty. Chętnie bym się dowiedział, co autor programu tego kursu ma na myśli, bo moduły czy komponenty w Joomla to aplikacje (programy), których użytkownik Joomla, nawet zaawansowany, zwykle nie ma potrzeby "edytować", choć - jeśli posiada umiejętności programowania w PHP - może, aby dostosować do szczególnych wymagań witryny.

    Reasumując: na ten kurs nie radzę się wybierać - wyrzucone pieniądze.
    Żeby odpowiedzialnie Ci doradzić udział w jakimś innym kursie, trzeba by mieć ku temu obiektywne podstawy, a zaręczam Cię, że nikt w Polsce nie prowadził żadnej weryfikacji ofert kursów Joomla! ani żadnej certyfikacji.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Moim skromnym zdaniem - sam sposób wykonania witryn, dorobek i anonimowość - nie napawają optymizmem - jestem na nie.
    Pzdr
    P.S. Odnośnie wielojęzyczności o której wspomniał Zwiastun - oglądałem z ciekawości cztery witryn zaprezentowane na witrynie firmowej "kursodawcy" i wykorzystującej wielojęzyczność rdzenną Joomla - sorki - nie wiem jak to napisać ale jest albo niedokończona, albo niepoprawnie wykonana - opinia nasuwa się sama.
    P.S. II -jak się bawić - to się bawić - poklikałem sobie jeszcze odrobinę po witrynie firmowej i zawiera o zgrozo błędy "podstawowe" - takie jak chociażby linki przekierowujące na witryny zewnętrzne - wynik 404 - powód - błędna konstrukcja
    Inna ciekawostka - oferta wskazuje na kursy stacjonarne, i u klienta - fajnie - tylko za czarta nie mogę znaleźć lokalizacji (po za wpisem meta) - więc albo jej tam nie umieszczono albo jest trudnonamierzalna co należy traktować jak "grzech" w tym przypadku.
    Sorki - jakaś pomyłka.

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post/autor: 08-09-2010, 07:29
  2. Tworzenie stron www - WrocWeb.com
    przez t0m3k na forum Off topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post/autor: 05-01-2010, 14:49
  3. Tworzenie stron w Joomla 1.5.14
    przez bogdanos na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 05-12-2009, 17:27

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •