Joomla + framework Gantry
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Joomla + framework Gantry

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2011
    Wpisy
    306
    Punkty
    10

    Domyślny Joomla + framework Gantry

    Witam serdecznie. Mam problem ze stronką opartą o framework Gantry. A dokładniej pisząc problem ten pojawił się dopiero dzisiaj. Jestem w trakcie wykonywania pewnej stronki. Od początku nie było żadnych problemów gdyż w każdej przeglądarce strona wyświetlała się ok... aż do dzisiaj. Odpalając stronkę w IE nie jest już tak kolorowo.. po pierwsze tylko w tej przeglądarce stronka nie jest responsywna, css3 ewidentnie nie działa - nie jest obsługiwany - brak cieni, brak właściwości transition.A jeszcze wczroraj wszystko było ok pod każdą przeglądarką...
    Może spotkał się ktoś z czymś takiem i wie jak to napewaić?

    pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2011
    Wpisy
    306
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nikt nie bedzie w stanie pomóc w tym temacie? ;)

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A jakiej pomocy oczekujesz? Przeczytaj z uwaga swój post, postaw się w sytuacji chętnego do odpowiedzi i spróbuj napisać cokolwiek sensownego na podstawie informacji: "wczoraj mi działało, dzisiaj nie działa"
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2011
    Wpisy
    306
    Punkty
    10

    Domyślny

    Sądzę że jeśli ktoś orientuje się dobrze w Gantry to z odpowiedzią może nie być tak ciężko bo chyba wyraźnie napisałem co się dzieje i w czym problem więc tych informacji jest trochej więcej...

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Wyraźnie? Może Tobie się tylko tak wydaje. Napisałeś dokładnie tyle, ile Ci sparafrazowałem - że działało, a nie działa. Zadzwoń do zakładu naprawiającego samochody i zapytaj, co się może dziać - wczoraj po wąskiej ulicy jeździł, a dziś nie chce.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2011
    Wpisy
    306
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wydaje? Sądzę że napisałem coś więcej ale Ty najwyraźniej nie chcesz tego przeczytać... Według mnie jak zadzwonię do zakładu samochodowego i powiem im jakie są objawy to na 90% będą wiedzieli co jest tego przyczyną.

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Na pewno nie umiem czytać? Gdzie jest jakiś link do strony? Jakiej wersji przeglądarki IE dotyczy problem?
    I bądź łaskaw, wziąć pod uwagę, że piszę po to, abyś miał szansę na jakąkolwiek pomoc, a nie żebyś imputował, że mi się czytać nie chce, itp.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2011
    Wpisy
    306
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie napisałem, że nie umiesz czytać bo w to akurat nie wątpię Ale też można było od razu napisać o linku do strony itd bo nie sądziłem że się może przydać... a tak to dyskusja toczy się zupełnie obok tematu. Link: http://calculo.hosting9056310.az.pl/, stronkę sobie powoli skubałem i skubałem ale jak zobaczyłem że pod IE się coś zrąbało to się wkurzyłem i mi się wszystkiego odechciało :/ Aktualnie mam IE 10 tak więc tutaj nie powinno być problemu z css3 więc coś musi być chyba z samym frameworkiem. Nie wiem, czy coś przestawiłem, czy coś usunąłem w kodzie ale raczej nic nie usuwałem co najwyżej dodawałem. A dodawałem/zmieniałem głównie kod dla poszczególnych elementów aby również były responsywne

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    09-10-2012
    Wpisy
    6
    Punkty
    3

    Domyślny

    1. Html5 i wszelkie nowoczesne funkcjonalności są niestety bolączką egzotycznych przeglądarek takich jak ie czy np safari.
    Na pewną część problemów z IE lekarstwem są takie rzeczy jak https://code.google.com/p/html5shiv/ https://code.google.com/p/html5shim/ czy http://modernizr.com/. Niestety 100% zgodność z ie ciężko osiągnąć. Ja wychodzę z prostego założenia - ma się wyświetlać prawidłowo pod chrome/firefox'em/operą - całą resztę czyli IE zwyczajnie olewam (no chyba że Klient używa właśnie IE). Wtedy trzeba stosować starsze rozwiązania i np przepisać wszystko do xhtml 1.0, rezygnując z fajnych, ładnych nowości i ulepszeń html5.

    2. Jeśli wczoraj było ok a dziś nie jest ok to oznacza, że nie wyczyściłeś cache. Oczywiście masz backupy css'ów, less'ów, szablonu i js sprzed połowy naniesionych modyfikacji? ;)

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2011
    Wpisy
    306
    Punkty
    10

    Domyślny

    1. No właśnie... zawsze są problemy tylko z IE, w sumie z safari problemów to nie miałem Ale co jest dziwne, dokładnie ta sama wersja IE i na laptopie jest lipnie (cache wyczyszczone bo to była moja pierwsza myśl) a na kompie jest ok. Znowu u dwóch znajomych też jest wszystko ok a u jednego menu brakuje górnego marginesu.

    2. Oczywiście nie mam żadnych backupów Początkowo sądziłem że coś usunąłem i stąd ten problem (w co sam nie do końca wierzyłem bo raczej nie zdarza mi się nic usunąć przez przypadek co najwyżej mogę coś celowo zakomentować)

Podobne tematy

  1. Zmiana strony wizualnej w Gantry Framework
    przez LocDog21 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post/autor: 02-01-2018, 18:28
  2. Problem z szablonem ( framework Gantry )
    przez Gosiaeu na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post/autor: 15-10-2013, 14:14
  3. Słyszeliście o gantry framework?
    przez kordix na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 02-12-2012, 14:43
  4. Gantry framework nie zapisuje ustawień
    przez Thorn na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post/autor: 23-09-2012, 12:43
  5. Instalacja Gantry Framework dla Joomla! 2.5
    przez Keparhc na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 03-08-2012, 23:41

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •