Chmura tagów dla Joomla 3.x
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Chmura tagów dla Joomla 3.x

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2011
    Wpisy
    306
    Punkty
    10

    Domyślny Chmura tagów dla Joomla 3.x

    Witam serdecznie,

    I znów poszukuje jakiegoś dodatku (modułu?, komponentu?) do joomli 3.x. Mianowicie chodzi mi o jakiś dodatek wyświetlający chmurę tagów. Oczywiście taki, aby działał z polskimi znakami itd itp. Przeszukałem co mogłem i nie znalazłem nawet jednego który obsługiwał by język pl :/ Istnieje w ogóle coś takiego dla Joomli 3.x?
    I może od razu jeszcze jedno pytanko. Czy ma w ogóle sens stosowanie takiego dodatku? Pomaga to w jakimkolwiek stopniu wypozycjonować stronę?

    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A to chmura tagów ma służyć do pozycjonowania strony czy raczej użytkownikom do szybkiego wyszukiwania interesujących ich treści? Szukasz gdzieś tam, a sprawdziłeś może, czy i jakie narzędzia zostały wbudowane w Joomla? Sprawdziłeś, do czego służy moduł Popularne etykiety? Sprawdziłeś do czego służy moduł Podobne etykiety?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2011
    Wpisy
    306
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hmm... gdzieś wyczytałem że właśnie pomaga w pozycjonowaniu Czyli rozumiem, że ogólnie do pozycjonowania ma się to nijak? Za chwilkę sprawdzę i zobaczę czy o to mi chodziło ;)

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Jeśli będziesz myśleć o pozycjonowaniu, a nie o użytkowniku, to możesz sobie w ogóle dać spokój albo zlecić pozycjonowanie profesjonalistom (przynajmniej na obecnym etapie wiedzy na ten temat).
    Chmura tagów i owszem, może mieć także jakiś wpływ na wyniki w wyszukiwarkach, ale nie dlatego, ze jest chmura tagów, a dlatego, że witryna porusza istotne dla użytkowników treści.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2011
    Wpisy
    306
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tzn. ja strony nie mam w planach pozycjonować bo na ten temat nic nie wiem tak więc to będzie zadanie już dla jakiejś firmy. Aczkolwiek chciałem to dodać bo słyszałem jakieś plotki że chmura tagów ma dobry wpływ na pozycjonowanie i sądziłem że to jest jej głównym zadaniem Ale jak widać byłem w błędzie.

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Przeczytaj jeszcze raz uważnie, co Ci napisałem.
    Tagi ze swej natury służą do znakowania istotnych treści, a skoro pomagają zrozumieć ludziom, że coś jest istotnego, ważnego, to tym bardziej pomagają internetowej maszynerii (wyszukiwarkom). Chodziło mi tylko o to, byś zmienił swoje podejście. Strony nie robisz dla wyszukiwarek tylko dla ludzi.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    09-10-2012
    Wpisy
    6
    Punkty
    3

    Domyślny

    Co z głównym pytaniem? Ja również poszukuję jakiegoś wtyczka co wyświetli mi ładnie chmurę tagów, która będzie ładnie wyglądać (i nie będzie we flashu) (a że pomoże w pozycjonowaniu to już inna para butów)

    Chmura tagów i owszem, może mieć także jakiś wpływ na wyniki w wyszukiwarkach, ale nie dlatego, ze jest chmura tagów, a dlatego, że witryna porusza istotne dla użytkowników treści.
    Chmura tagów ma wpływ na pozycjonowanie (generalnie to wszystko dziś ma wpływ na pozycjonowanie: od treści począwszy, przez wygląd szablonu na różnych urządzeniach i oznaczaniu danych i ich powiązań (keywords'y, open graphy, microdata, odwołania do profili w social media), na hostingu i czasie ładowania skończywszy. Poza tym tagi ładnie oznaczają słowami kluczowymi treści a same strony tagów są przydatne jeśli chodzi o linkowanie - Jak nie jesteś w stanie wcisnąć frazy w treść strony - wciśniesz w tagi które np wyświetlone są pod artykułem. Może i nie jest to ładne rozwiązanie, ale zawsze dzięki temu fraza na stronie się pojawi - a to jest ważne w dzisiejszych popandowych i popingwinowch czasach.

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2011
    Wpisy
    306
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ja zdecydowałem się na coś takiego jak Joes Word Cloud. Tworzy się sama, ładnie wygląda, dla mnie wystarczająca

Podobne tematy

  1. komponent - tagi przy artykuła i chmura tagów
    przez palabra na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 14-11-2011, 14:16
  2. poszukiwany moduł generujący chmurę tagów
    przez marcinp1984 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 02-11-2011, 20:19
  3. Kolor tagów na głownej - Joomla Tags
    przez ctrlaltdel na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 05-05-2011, 21:46
  4. chmura tagów z wynikami wyszukiwania
    przez hant3r2 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 28-09-2010, 13:48
  5. [SOBI2] Chmura tagów
    przez ar4 na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 28-06-2010, 22:54

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •