Instalacja joomla 3
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Instalacja joomla 3

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    29-10-2012
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny Instalacja joomla 3

    Witam,

    Jestem w trakcie budowy niewielkiego serwisu w joomla 3. Zastanawiam się nad wyborem hosta? Który waszym zdaniem jest najmniej problematyczny? Myślałam o superhost, ale nie jestem pewna.
    Chciałam jeszcze zapytać, z czym będzie mniej problemu, z przeniesieniem gotowego serwisu na serwer, czy z "ustawieniem strony" (tzn. wgranie szablonu, dodanie kategorii i artykułów) już na serwerze gdzieś tam w sieci?

    Dodam tylko jeszcze, że jestem początkująca i to będzie moja pierwsza strona w joomla online.

    Pozdrawiam!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Witaj,
    odpowiadając na drugi zestaw pytań,
    " z czym będzie mniej problemu, z przeniesieniem gotowego serwisu na serwer, czy z "ustawieniem strony" (tzn. wgranie szablonu, dodanie kategorii i artykułów) już na serwerze gdzieś tam w sieci?

    Przy dobrym serwerze nie powinno być różnicy, komfort pracy porównywalny, zaleta pracy online - jest to, że możesz nam coś pokazać i zapytać, bo na localhoście, to zobaczy tylko ktoś z sąsiedztwa. Poza tym od razu możesz klientowi lub znajomym pokazać nad czym pracujesz.

    Oczywiście pracując na start ONLINE, pamiętaj o BHP - czyli zapomnij o loginie "admin" i haśle "12345"
    poza tym od razu przetestujesz czy wszytsko działa np. formularz kontaktowy, czy instalują się komponenty, czy strona dziala szybko czy tez wolno etc.

    - - - Updated - - -

    Zastanawiam się nad wyborem hosta? Który waszym zdaniem jest najmniej problematyczny?
    Taki który wspiera Joomla w 100% - a jego administratorzy wiedzą w czym rzecz. A nie będą ci mówić, że to wina CMS, jak maja niektórzy "nawet wielcy" w zwyczaju.

    Najwięcej o Joomla zna się ekipa z www.siteground.com
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3
    Bywalec AndiC awatar
    Dołączył
    20-09-2006
    Skąd
    Skawina
    Wpisy
    425
    Punkty
    56

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez PeFik Zobacz wiadomość
    bo na localhoście, to zobaczy tylko ktoś z sąsiedztwa.
    Wszystko reszta ok, ale z tym się zgodzić nie mogę
    Osobiście mam serwer na localhost (Jamp) i podpiętą domenę No-ip dzięki czemu jest widoczny w sieci.
    Zaletą jest to że pliki mam na kompie i nie muszę ich edytować online lub ściągać dopiero na dysk.

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    29-10-2012
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Myślę że na dzień dzisiejszy, moja witryna nie ma zbyt wielu kategorii i artykułów, więc mogę spokojnie budować ją online. Nawet na domowym serwerku hasło jest nieco mocniejsze niż 1234. ;) W sieci będzie jeszcze mocniejsze.
    A jeśli chodzi o hosta, to dzisiaj znalazłam hosting, gdzie testowane są CMS-y, m.in. nowa Joomla 3. Ale będę się jeszcze rozglądać.
    Miałam pytać, na jakie parametry powinnam zwrócić uwagę, jeśli chodzi o J3, ale już sama znalazłam. Wrzucam link, na wszelki wypadek, gdyby ktoś również potrzebował tej informacji. http://docs.joomla.org/Technical_requirements
    Zastanawiam się tylko nad transferem.

Podobne tematy

  1. Problem z Instalacją joomla 2.5 z szablonem Fashion Life joomla xtc
    przez rolsik na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 04-04-2013, 23:37
  2. Instalacja Joomla 1.6 z Joomla 1.0.15
    przez kasiak100 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 05-08-2011, 14:08
  3. Instalacja Joomla 1.5.14 na nazwa.pl (2x joomla na jednym serwerze)
    przez Jop na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 08-10-2009, 18:32
  4. Instalacja Joomla w home.pl - nietypowa instalacja by marog
    przez marog na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 01-08-2007, 00:48
  5. Instalacja joomla
    przez jump0ncash na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 07-04-2007, 12:28

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •