Jeśli nie udaje się migracja za pomocą JUpgrade, masz do dyspozycji JUpgradePro lub redMigrator (wcześniej był tu również JUpgradePro), których używasz w instalacji Joomla 2.5.16. Pisałem to już razy dwa, teraz po raz trzeci, więcej nie będę, bo ileż można.

Ja nie rozumiem, o czym piszesz w slowach: "po jakimś czasie wchodzę na mojąstronę/jupgrade i mam instalator joomla wersji 2.5.6 (lub 2.5.16 gdy zrzucam ręcznie instalator do folderu /tmp i po wybraniu opcji skip download) klikam dalej. test środowiska. wszystko ok. więc dalej. licencja. dalej. baza danych. podaje dane z mojej bazy danych. i zonk!"

Czy to oznacza, że uruchamiasz ręcznie instalator Joomla 2.6.16? Gdzie otrzymałeś taką poradę? W artykule o migracji jest mowa o tym, by powtórzyć aktualizację, a nie instalować samemu Joomla, do którego ma być migrowaną treść.

Zakładając, że próbujesz zainstalować Joomla 2.5.16 i pojawia Ci się wspomniany komunikat, to nie masz w tym momencie problemu z MIGRACJĄ, tylko problem z instalacją Joomla - najwidoczniej podajesz złe dane dostępowe do bazy danych.

PS
Porada TOR-a odnosi się do rzadkich sytuacji problemow ze sterownikiem bazy danych