Problem z usunięciem "read more"
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Problem z usunięciem "read more"

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    03-01-2014
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny Problem z usunięciem "read more"

    Witam!
    Mam problem z opcją read more, a mianowicie, nie chcę, aby się wyświetlała. W tym celu ustawiam w Article Manager Options Show "Read More" : hide, lecz niestety strona nie reaguje jak powinna. Pod każdym artykułem wciąż widnieją napisy "read more". Ponadto ta funkcja nie działa jak powinna, a mianowicie po kliknięciu na "read more" odsyła mnie do strony głównej. Co zrobić?
    ---
    Pozdrawiam!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 695
    Punkty
    574

    Domyślny

    Hej,

    Jeżeli łatwiej Ci po angielsku napisz na jakimś anglojęzycznym forum...
    Być może masz ustawione pokazywanie "czytaj więcej" w samym artykule lub w pozycji menu?

    Artykuły, które nie są podpięte do pozycji menu (lub ich kategoria nie jest podpieta) zawsze wyświetlają się jakby były przypisane do strony głównej.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    03-01-2014
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Mam po prostu anglojęzyczną wersję Joomli i nie chciałem popełnić błędów w tłumaczeniu. W samym artykule nie mam opcji (przynajmniej jej nie widzę) odpowiadającej za pokazywanie "czytaj więcej" (tylko opcja zmiany napisu "czytaj więcej"). Pozycja menu jest typu "lista wszystkich kategorii", gdzie w menadżerze kategorii mam zaznaczone "czytaj więcej" na ukryj. W moim przypadku nie wiem za bardzo jak interpretować:
    Artykuły, które nie są podpięte do pozycji menu (lub ich kategoria nie jest podpieta) zawsze wyświetlają się jakby były przypisane do strony głównej.
    .

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Łącze "Czytaj więcej" wyświetla się tylko i wyłącznie na stronach typu przegląd artykułów. Na pewno więc nie wyświetla się na stronach typu "lista wszystkich kategorii". Może masz ręcznie wpisywany w artykułach taki podział, ale i w tym przypadku widoczny on byłby w widoku artykułu, a nie w widoku listy wszystkich kategorii.
    A może coś niedokładnie opisujesz?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    03-01-2014
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Masz pewnie racje. Wygląda to tak: http://sciagerzy.pl/index.php/katego...dsiebiorczosci Pozycja menu - "kategorie" to lista wszystkich kategorii. Pomyślałem, że może ma to jakieś znaczenie dlatego napisałem o tym w drugim poście.

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Być może jest to "lista wszystkich kategorii".
    Ale ta lista
    * może być efektem zastosowania układu nadpisanego szablonem albo
    * może być efektem wyświetlenia opisu jednej kategorii, np. nadrzędnej, w którym sporządzono listę kategorii
    * może być efektem wyświetlenia artykułu, w którym sporządzono listę kategorii
    Obawiam się, że Twoja wiedza na temat obsługi Joomla jest intuicyjna (próbujesz, licząc że się połapiesz, co i jak). Oczywiście, tak tez się da, tylko że trwa to czasem bardzo długo. Radziłbym zapoznać się z jakimś poradnikiem.

    Problem zgłaszasz w dziale J 2.5, a kod strony kategorii, którą pokazujesz, dowodzi, że wykorzystano w nim prehistoryczny "tabelkowy" układ treści rodem jeszcze z Joomla 1.0, stosowany w 1.5. Tak, jakby ktoś skopiował treść ze starej witryny.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    03-01-2014
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Twoje obawy są niestety prawdziwe. Uznałem, że środowisko Joomla jest intuicyjne i poradzę sobie z jego pierwotnymi opcjami bez dłuższego zgłębiania tematu (dlaczego? matura, olimpiada => mało czasu). Aby usunąć "czytaj więcej" zachowałem się bardzo prowizorycznie, tzn. w css w szablonie zmieniłem display na none. Niby działa, ale nie uważam, że to rozwiązanie jest dobre. Postaram w najbliższym czasie przeczytać jakąś książkę o joomli, aby nie ośmieszać się swoim brakiem wiedzy
    Ps. Nadal nie wiem, dlaczego mnie odsyła do po kliknięciu na "czytaj więcej" do strony głównej, ale sądzę, że dowiem się wtedy kiedy zgłębię Joomle

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 05-08-2012, 19:57
  2. Problem z przejściem "dalej" w kroku 4tym.
    przez hemisys na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 17-04-2012, 15:34
  3. Usunięcie "poprzednia" "następna"
    przez Jaro070 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 21-03-2011, 16:23
  4. Funkcja "Read more..." ucina poprzedzający wyraz i zastępuje go "..."
    przez tkanfarb na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 21-02-2011, 21:23
  5. Problem z usunięciem linka reklamowego z menu templatki "make money"
    przez adamswawa na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 04-02-2010, 13:26

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •