Rozszerzenia społecznościowe - prośba o opinię
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Rozszerzenia społecznościowe - prośba o opinię

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    19-02-2009
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Rozszerzenia społecznościowe - prośba o opinię

    Witam,

    Proszę o opinię nt. wyboru komponentu społecznościowego z dostępnej gamy popularnych rozwiązań. Jestem po lekturze CB, EasySocial, JomSocial, SocialFactory i innych wynalazków, niektóre dema oglądałem jednak u komentujących i twórców brakuje spostrzeżeń wynikających z doświadczenia, na które liczę.
    Do tej pory bazowałem wyłącznie na dodatkach rozszerzających profile użytkowników (demograficzne, zainteresowania, adresowe itp.). Jednak chciałbym pójść o krok dalej, czyli udostępniać możliwość pisania mikroblogów (katalogów własnych z artykułami), zdjęciami i innymi multimediami i zachęcać do tworzenia relacji między użytkownikami (grupy zainteresowań, wspólne eventy itp.). Przy okazji co ważne, to portal informacyjny, a nie społecznościowy, czyli nie buduję kolejnego fejsbuka , a chciałbym stworzyć nowe możliwości zaaktywizowania użytkowników (po wejściu na stronę funkcje społecznościowe nie są dominujące tylko dodatkowe).
    Na pewno pomogą mi Wasze opinie o korzystaniu z ww. rozszerzeń odnośnie: obciążenia serwera (podobno CB to ciężka rzecz ;)), szybkości działania, stabilności w J3.2+, elastyczności zastosowania, współpracy z Kuneną i Phocą (na przykład). Z góry dziękuję za uwagi.

    Pozdrawiam
    Zovi

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Domyślny

    Stawiam na JomSocial. Bogata lista współpracujących dodatków: min. Kunena forum, Jevents, RSEvents, plugin do Phoca Gallery, ale też ogloszenia z Dj-Classifieds można wyświetlać na liście aktywności użytkownika. Kompletny system i z dobrym wsparciem. Tu jest fajny przykład wykorzystania - e-wilanow.pl

  4. #3
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Podpisuję się również pod JoomSocial - możesz zawsze użyć jeszcze takich rozszerzeń jak Easy Blog (co załatwi kwestię pisania blogów) oraz EasyDiscus (co nam rozwiązuje kwestię forum) - obydwa te komponenty integrują się z Joomsocial który ma w sobie możliwość tworzeniw wydarzeń i miejsc.
    all

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    19-02-2009
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziękuję za podpowiedzi! Cieszę się, że można liczyć na Waszą pomoc. Przy okazji wypowiedzi Galla mam jednak wątpliwość, bo komponenty EasyBlog, EasyDiscuss są ze stajni Stackideas, co oznacza, że raczej były optymalizowane do EasySocial, niż do JoomSocial... ale nie przetestowałem tego w praktyce, więc to tylko przypuszczenia. Dzięki za trop. Co do innych dodatków także nie mam bladego pojęcia o wydajności. Np. EasyDiscuss jest użyteczne, ale czy ogarnie 150 tys. wiadomości w 30 tys. wątków? Dlatego przymierzam się do Kuneny i np. JComments! W ogóle to mam więcej niewiadomych niż faktów, a czasu coraz mniej. Zadanie nie jest proste, bo dodatków jest tysiące i nie dam rady wszystkich przetestować. Migruję duży portal z Mambo, którego już nie mam siły poprawiać wraz ze zmianami u providera :|
    Jeszcze raz wielkie dzięki za uwagi.
    Z.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-11-2013
    Wpisy
    24
    Punkty
    3

    Domyślny

    Zamiast JComments proponowalnym Komento.
    Posiada integracje z JomSocial, Kunena, EasySocial, CB itp
    Sprawdz

  7. #6
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Zovirax Zobacz wiadomość
    Przy okazji wypowiedzi Galla mam jednak wątpliwość, bo komponenty EasyBlog, EasyDiscuss są ze stajni Stackideas
    EasySocial to świeżynka sprzed kilku miesięcy (wrzesień albo październik 2013) dlatego wskazałem na Jommsocial w tej sytuacji - nie wiem jak teraz ale na początku miał sporo niedoróbek - w dużej mierze był "repliką" JoomSocial ale nie miał chociażby właśnie tworzenia wydarzeń. Obydwa komponenty podobnie jak Joomsocial mają dłuższą historię i tutaj jest źródło ich integracji.
    Info dla ciebie:
    Easy Blog - migratory:

    Joomla! Articles
    SmartBlog
    LyftenBloggie
    MyBlog
    WordPress for Joomla!
    WordPress XML Import
    K2
    Blogger XML Import
    ========================================
    Easy Blog - integracje:
    EasyDiscuss
    Mighty Touch
    Jomsocial
    AUP
    Phoca PDF
    Adsense
    Zemanta
    Pingomatic
    Flickr

    =======================================
    Easy Discuss
    Migratory:

    Kunena
    JomSocial Groups
    Community Polls

    Integracje:

    Alpha User Points
    EasyBlog
    Komento
    Google
    JomSocial
    Pzdr

Podobne tematy

  1. K2 i przyciski społecznościowe
    przez grafastudio na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 13-12-2013, 13:45
  2. strony społecznościowe. pomyśl zanim udostępnisz.
    przez kurtz na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-06-2011, 18:40
  3. Społecznościowe rozwiązanie
    przez kaalethfr na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 22-02-2011, 11:10
  4. Portale społecznościowe z boku strony
    przez Kiziea na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 20-08-2010, 20:23
  5. Grupy społecznościowe
    przez magdaa na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post/autor: 10-04-2010, 14:03

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •