Logowanie i przypisanie modułu
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Logowanie i przypisanie modułu

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-02-2014
    Wpisy
    41
    Punkty
    2

    Domyślny Logowanie i przypisanie modułu

    Witam. Mam problem z przypisywaniem modułów do komponentów. Gdy przypisuje moduły np. menu, baner itp. do standardowego modulu logowania wszystko jest OK, ale gdy na stronie np. źlę wpisze hasło pojawia się komponent ozdyskiwania hasła i już nie mam powyższych przypisanych modułów i nie wiem jak je przypisać. To samo jest z "szukajką". Proszę o pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez masterek Zobacz wiadomość
    Gdy przypisuje moduły np. menu, baner itp. do standardowego modulu logowania wszystko jest OK
    Zdradź nam tajemnicę, jak to robisz.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Stwórz ukryte menu (tzn. takie, którego nie wyświetlisz nigdzie na stronie, nie musisz dla niego nawet tworzyć modułu), dodaj tam odpowiednie pozycje (Przypomnienie hasła itd.) i przypisz do nich potrzebne moduły.

    Gdyby chodziło o samą szukajkę, to mógłbyś tego nie robić, zamiast tego wystarczy skorzystać z pozycji "Ustal ID pozycji menu" w konfiguracji jej modułu i podać id takiej pozycji istniejącej w którymś menu, która ma pożądany zestaw modułów.

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-02-2014
    Wpisy
    41
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Karol99 Zobacz wiadomość
    Stwórz ukryte menu (tzn. takie, którego nie wyświetlisz nigdzie na stronie, nie musisz dla niego nawet tworzyć modułu), dodaj tam odpowiednie pozycje (Przypomnienie hasła itd.) i przypisz do nich potrzebne moduły.
    No tak. Ale właśnie chodzi o to że przypomnienie hasła nie jest elementem który występuje w modułach. W modułach mam tylko LOGIN FORM i do niego są przypisane elementy, ale na przypomnieniu hasła juz wyrzuca np. moduł MENU, Baner itp.

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Dlatego prosiłem, żebyś "zdradził nam tajemnicę, jak to robisz".
    Mylisz bowiem elementarne pojęcia i operacje.
    Nie można przypisać modułu do modułu. Moduły można przypisać do stron/pozycji menu.
    @Karol99 już Ci właściwie odpowiedział, jak to zrobić, ale Tobie wciąż - jak mi się zdaje - brakuje podstawowej wiedzy. Po co Ci "przypomnienie hasła w modułach"? Do czego je chcesz przypisać.
    Jeśli chcesz, aby na stronie Przypomnienie hasła czy Przypomnienie nazwy (czy jakiejkolwiek innej) pojawiały się jakieś dodatkowe moduły, to utwórz ukryte pozycje menu (w ukrytym menu) i przypisz te moduły do tych stron. Wszystko.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-02-2014
    Wpisy
    41
    Punkty
    2

    Domyślny

    Oczywiście pisząc "przypisywaniem modułów do komponentów" chodziło mi o wyświetlenie na jednej stronie modułu np. BANER i logowanie (przypomnienie hasła). Modył logowanie przypisałem do wszystkich stron tzn. do MENU. Ale jak już kliknę na "przypomnienie hasla to zostaje mi tylko LOGO strony i stopka, a ja chcę żeby strona wyglądala identycznie jak wcześniej. ten sam problem jest z tzw. "Szukajką". Jak już mi wyszuka artykuły to listę wyszukanych miesza mi z innymi modułami. I nie wiem jak je wyłączyć.

  8. #7
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Dostałeś już receptę na rozwiązanie swojego problemu, bądź łaskaw zastosować ją w praktyce.

    Podpowiedź: sprawdź jakie opcje daje Ci projektant menu (szczególnie "Typ pozycji menu").

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-02-2014
    Wpisy
    41
    Punkty
    2

    Domyślny

    Faktycznie. Dla logowania jest w TYP POZYCJI - "Użytkownicy - Przypomnienie hasła" , a ja chciałem od razu znaleść coś z logowaniem. Na przyszłość muszę dokładnie przeglądać opcje. Dziękuje wszystkim za pomoc. Oczywiście daję po punkcie. ;-)
    Temat uważam za zamknięty.

Podobne tematy

  1. Przypisanie modułu do pozycji menu.
    przez Gr3go5 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 25-11-2012, 16:53
  2. Przypisanie modułu do pozycji na stronie
    przez khostar na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 15-04-2012, 14:40
  3. Przypisanie modułów do konkretnych podstron
    przez Igloczek na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post/autor: 16-04-2011, 21:54
  4. Przypisanie modułu do pozycji menu - problem
    przez kolus3d na forum Menu, struktura witryny
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 17-11-2010, 00:06
  5. przypisanie modułu
    przez thordur na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 25-07-2008, 12:48

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •