Komponent do wyświetlania, filtrowania, sortowania danymi z bazy danych
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Komponent do wyświetlania, filtrowania, sortowania danymi z bazy danych

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    26-01-2011
    Wpisy
    248
    Punkty
    10

    Domyślny Komponent do wyświetlania, filtrowania, sortowania danymi z bazy danych

    Witam
    Szukam darmowych narzędzi do Joomla (raczej nowsze wersje), który pomógłby na stronie wyświetlać dane w tabeli, tak aby można było je wyświetlać na różne sposoby, sortować, filtrować itd.

    Powiedzmy, że miałoby to wyglądać tak.
    Podstawowym rekordem miałaby być "transmisja wydarzenia sportowego w TV"
    Atrybuty: data, godzina, telewizja, dyscyplina sportu, liga/zawody, kolejka/runda, wydarzenie/mecz itp.
    Dodatkowo w bazie kanały telewizyjne, których atrybuty to np czy kanał kodowany, jaka platforma cyfrowa, czy HD itp

    I np wprowadzam dane do bazy danych i ktoś wchodzi na stronę, wyświetla np. całą tabele z bazy ale może przefiltrować, żeby pokazało np. wszystkie transmisje niekodowane, albo transmisje na nC+, albo wszystkie transmisje tennisa, albo np wszystkie transmisje piłki nożnej i do tego ligi hiszpańskiej itd. itd.
    Ostanio edytowane przez damianprz : 17-04-2014 07:46 Powód: poprawka literówek

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz Tor_ awatar
    Dołączył
    17-11-2009
    Wpisy
    920
    Punkty
    148

    Domyślny

    A gdzie szukałeś ? i co znalazłeś we własnym zakresie byłeś tutaj
    Spokój niczym nie zmącony .Pozdrawiam Adam *_* Pomógł daj punkt *_*
    http://wiki.joomla.pl/U%C5%BCytkownik:Tor

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    26-01-2011
    Wpisy
    248
    Punkty
    10

    Domyślny

    Szukałem na polskich forach i stronach z komponentami.
    Z tej strony, którą podałeś to może Szaki Table spełniłoby moje wymagania, ale dawno nie działałem na Joomli i ogólnie PHP i trochę się mieszam w temacie.
    Czy to są programy do edycji i wyświetlania zwykłych tabel wpisywanych ręcznie czy wyświetlania i edycji rekordów w bazie danych SQL?

    Komponentów jest masa. Liczyłem na jakąś podpowiedź. Napisałem jakie mam wymagania, chyba raczej nie za duże.
    Szkoda czasu, zeby instalować i sprawdzać po kolei te komponenty.
    Ostanio edytowane przez damianprz : 17-04-2014 09:33

  5. #4
    Wyjadacz mac awatar
    Dołączył
    09-10-2011
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    881
    Punkty
    115

    Domyślny

    Czekaj, to tobie szkoda czasu a my go mamy poświęcać dla ciebie?
    Ok, wezme urlop w pracy i specjalnie dla Ciebie posprawdzam te komponenty,
    zadam Ci parę pytań bo ja dokładnie nie wiem czego potrzebujesz,
    mam nadzieje ze sie nie przemeczysz odpowiadajac na nie
    i najpozniej jutro powiem ci co masz zainstalowac.
    Hmmm....

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    26-01-2011
    Wpisy
    248
    Punkty
    10

    Domyślny

    Co się dzieje na tych forach teraz? O nic nie można zapytać. Tylko pretensje, żeby samemu sobie poszukać. To po co to forum? Może trzeba je zamknąć.
    Jak dla mnie to wygląda tak, że ja nie jestem w temacie a są osoby, które miały do czynienia z masą modułów i komponentów.
    Ja pytam, mówię czego potrzebuje, ktoś kto coś wie to podpowiada, żebym spróbował taki czy inny komponent.
    Czy ja kogoś proszę, żeby dla mnie coś szukał, robił, instalował? Miałem nadzieję, że jest ktoś w temacie na tyle, że rzuci nazwę komponentu i koniec tematu.
    Większość ciekawych rzeczy jest na stronach angielskojęzycznych, więc ciężko dokładnie zrozumieć co dokładnie oferuje dany komponent.

  7. #6
    Wyjadacz Tor_ awatar
    Dołączył
    17-11-2009
    Wpisy
    920
    Punkty
    148

    Domyślny

    Forum to nie płatny support.Trudno oczekiwać aby ktoś sprawdzał za Ciebie .I podał Ci gotowe rozwiązanie .Trochę SKUTECZNEJ własnej inicjatywy nie zaszkodzi .Być może List manager poradzi sobie przy odpowiedniej konfiguracji w połączeniu z Table M .Płatny
    Ostanio edytowane przez Tor_ : 17-04-2014 10:44
    Spokój niczym nie zmącony .Pozdrawiam Adam *_* Pomógł daj punkt *_*
    http://wiki.joomla.pl/U%C5%BCytkownik:Tor

  8. #7
    Wyjadacz mac awatar
    Dołączył
    09-10-2011
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    881
    Punkty
    115

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez damianprz Zobacz wiadomość
    Komponentów jest masa. Liczyłem na jakąś podpowiedź. Napisałem jakie mam wymagania, chyba raczej nie za duże.
    Szkoda czasu, zeby instalować i sprawdzać po kolei te komponenty.
    Słuchaj, nic się nie dzieje, pytać można, my pomagamy, ale jak ktoś jest w ciężkiej d. a nie ze mu się samemu nie chce poszukać. Niedawno jeden z pytających po 3 godzinach od pytania wpisał na forum "czemu jeszcze nie ma odpowiedzi". Piszesz ze masz nieduże wymagania, dostałeś link do listy rozszerzeń, wystarczy trochę poczytać, nie trzeba ich wszystkich instalować, jeżeli "masz wymagania, chyba raczej nie za duże" to coś znajdziesz. My uwielbiamy stwierdzenia "Szkoda czasu".

    Cytat Wysłane przez damianprz Zobacz wiadomość
    Co się dzieje na tych forach teraz? O nic nie można zapytać. Tylko pretensje, żeby samemu sobie poszukać. To po co to forum? Może trzeba je zamknąć.
    Pytac mozna o wszystko, zwykle dostaje sie odpowiedz, tak jak ty dostałeś listę komponentów. Schody się zaczynają jak piszesz ze przytoczę drugi raz "Szkoda czasu".

    Cytat Wysłane przez damianprz Zobacz wiadomość
    Jak dla mnie to wygląda tak, że ja nie jestem w temacie a są osoby, które miały do czynienia z masą modułów i komponentów.
    Ja pytam, mówię czego potrzebuje, ktoś kto coś wie to podpowiada, żebym spróbował taki czy inny komponent.
    Dostałeś listę

    Cytat Wysłane przez damianprz Zobacz wiadomość
    Większość ciekawych rzeczy jest na stronach angielskojęzycznych, więc ciężko dokładnie zrozumieć co dokładnie oferuje dany komponent.
    No to ciekawe ze pracujesz na systemie do którego wiekszosc dodatków jest w jezyku angielskim bez znajomości tego języka. I jeszcze chcesz specjalistyczne dodatki.

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    26-01-2011
    Wpisy
    248
    Punkty
    10

    Domyślny

    Szkoda czasu jeśli ja mam ściągać instalować np. 5 czy 10 komponentów i ma się okazać że np 80% z nich to zupełnie nie o to co chodziło. Cały dzień zabawy, zaśmiecanie kompa, Joomli, przeinstalowywanie Joomli itd. A można napisać: spróbuj to lub to.
    Ale ok. Ja nie twierdzę, ze mi się coś należy. Napisałem i liczyłem na czyjąś dobrą wolę w postaci wskazówki.
    Tor pisze o List Manager, z tym że jest to aplikacja płatna. Ja chciałbym się bardziej pobawić narazie, coś stworzyć, a nie budować komercyjną stronę w celach zarobkowych.
    Liczyłem na jakiś prosty darmowy komponent, który może zarządzać prostą bazą daną danych: edycja, wyświetlanie.
    Jeśli chodzi o język to angielski raczej znam, z tym że nie tak bardzo techniczny-programistyczny i nie wszystko rozumiem.

  10. #9
    Wyjadacz mac awatar
    Dołączył
    09-10-2011
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    881
    Punkty
    115

    Domyślny

    Właśnie się wczytałem w twój opis, ty generalnie masz bardzo duże wymagania co do specyfikacji tego modułu i sadzę ze żaden darmowy tego nie ogarnie. Płatny tak.
    Możesz spróbować http://extensions.joomla.org/extensi...ack/forms/1659

  11. #10
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Dałoby się zrobić taką bazę w oparciu o SobiPro.

Podobne tematy

  1. Jaki komponent do logowania i wyświetlania danych po zalogowaniu?
    przez GrupaAF na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 08-03-2013, 13:18
  2. problem z danymi dostepowymi do bazy danych - przenoszenie strony
    przez Jop na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post/autor: 19-07-2012, 17:28
  3. Komponent - wyświetlanie i zarządzanie tabeli z bazy danych
    przez Shadowsword na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 18-09-2010, 11:49
  4. Przesyłanie danych z formularza i porównanie ich z danymi z bazy MYSQL.
    przez krzysztof_z na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 24-11-2008, 14:07
  5. Kopia bazy danych -Komponent
    przez hal9000 na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 18-07-2006, 23:22

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •