Jogadgets instalacja
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Jogadgets instalacja

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    14-01-2007
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny Jogadgets instalacja

    MAm serwer na livenecie zainstalowałem boota Jogadgets tak jak piszą

    zainstalowałem opublikowałem i katalog
    _jgfw_ wkleiłem do roota joomli czyli jak dobrze zrozumiałem tam gdzie są wszystko foldery na ftp.

    No i niby wszystko jest ok ale jak pisze arta i uzyje
    {jgxtimg src:=[folder/Marysia.jpg] width:=[320]} gdzie folder i zdjecie jest w dobrej lokalizacji podane i nic sie nie wyswietla co robić jak z tym sobie poradzić. Prosze o pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-03-2007
    Skąd
    Poland
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny Jogadgets jak zacząć

    Proszę pomoc
    Na stronie http://www.joomla.pl/index.php/content/view/241/
    tak jak napisałeś podany jest między innymi kod:
    Cytat Wysłane przez Mati17 Zobacz wiadomość
    {jgxtimg src:=[folder/Marysia.jpg] width:=[320]}
    teraz w zależności gdzie znajduje się twoje zdjęcie podajesz scieżkę -
    w tym przypadku zdjęcie Marysia.jpg znajduje się w folderze o nazwie folder umieszczonym bezpośrenio na serwerze (lub jak masz serwer apache to w htdocs czy wwwpublic... lub innym) w każdym bądź razie na głównym serwerze.
    Oczywiście zdjęcie można umieścić w inny folderze stworzonym przez siebie lub przez Bibliotekę mediów (menedżera plików) dostępną w Panelu administracyjnym.

    Kod {jgxtimg src:=[folder/Marysia.jpg] width:=[320]} umieszczamy na swojej stronie podczas edycji jako użytkownik mający prawa do edycji w twoim przypadku zapewne będzie to administrator. Po zalogowaniu się klikasz na danej stronie ikonę Edytuj i pojawia się edytor do którego należy wpisać owy kod i zapisać.

    Istnieje bot bot_visualclinic_jogadgets_0.4.x_image_editor_butt ons_pack_pl.zip
    który po zainstalowaniu dodaje przyciski pod wspomnianym wcześniej Edytor np.: po naciśnięciu buttona dla wstawienia zdjęcia powoduje domyślne wpisanie linii {jgxtimg src:=[path/image.jpg] width:=[320]} gdzie do zmiany pozostaje wówczas ścieżka i szerokość.


    Biblioteka mediów
    Należy pamiętać to, że jeżeli ładujesz zdjęcia na serwer poprzez Bibliotekę mediów wówczas wszystkie pliki i tworzone foldery znajdują się w przypadku Joomla w katalogu images, co oznacza że jeżeli stworzysz folder np.: o nazwie galeria i w nim umieścisz plik marysia.jpg wówczas kod bedzie:
    {jgxtimg src:=[images/galeria/marysia.jpg] width:=[320]}
    chociaż w Bibliotece mediów będziesz miał pokazane, że jesteś na najwyższym miejscu w hierarchii katalogów / - jesteś na najwyższym ale tylko w katalogu images.
    Należy pamiętać, że nazwy i rozszerzenia plików (folderów) przed załadowaniem powinny być z małej litery i bez spacji czy o długiej nazwie bo po załadowaniu Biblioteka zmienia nazwy pisane z dużych liter na małe. W kodzie wówczas podamy inna nazwę i mogą wystąpić później problemy z odczytem.
    Ostanio edytowane przez erafaelmi : 09-03-2007 01:55

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-02-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez erafaelmi Zobacz wiadomość
    Proszę pomoc


    Istnieje bot bot_visualclinic_jogadgets_0.4.x_image_editor_butt ons_pack_pl.zip
    który po zainstalowaniu dodaje przyciski pod wspomnianym wcześniej Edytor np.: po naciśnięciu buttona dla wstawienia zdjęcia powoduje domyślne wpisanie linii {jgxtimg src:=[path/image.jpg] width:=[320]} gdzie do zmiany pozostaje wówczas ścieżka i szerokość.


    mam prośbę gdzie szukać tego bota na joomla.pl niemogę go znaleść

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-03-2007
    Skąd
    Poland
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny JoGagets i JoGadget Buttons

    JoGadgets 0.4x oraz JoGadgets Buttons PL
    jogadgets i bot dostepny jest na www.joomlapl.com
    http://www.joomlapl.com/component/op...,select/id,14/

    Jogadgets składa się z bot'a, który w tej wersji należy zainstalować i opublikować oraz skopiować folder _jgfw_ znajdujący się w paczce do katalogu root z Joomlą.


    A te przyciski do niego co pytałeś to:
    JoGadgets Buttons PL - w edytorze pojawiają sie przyciski insert: media, gallery, info itd. Jest dokładnie tutaj
    http://www.joomlapl.com/component/op...leinfo/id,149/


    Poprawiona/zmodifikowana wg autora wersja i dokładny opis jest też na
    http://www.jokris.info/content/view/76/1/

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    29-05-2007
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny a czy działa w joomla 1.5 RC3

    a czy działa w joomla 1.5 RC3 ? bo mi osobiście nie działa , po prostu wyświetla się kod w treści {jgxtimg src:=[folder/Marysia.jpg] width:=[320]} zamiast obrazka marysia.jpg.
    widzę
    erafaelmi że masz duże doświadczenie z tym botem czy testowałes go już w joomla 1.5rc3

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-03-2007
    Skąd
    Poland
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny JoGadgets w joomla 1.5 RC3

    Nie działa w Joomla 1.5
    Wchodząc na stronę http://jogadgets.com/ jest wersja 0.43.2a z Wednesday, 16 August 2006 i jakoś nie jest wydana nowa kompatybilna z J 1.5
    Ostanio edytowane przez erafaelmi : 15-02-2009 15:01

  8. #7
    Nowicjusz adalbert awatar
    Dołączył
    03-01-2009
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Starałem się zrobić wszystko zgodnie z powyższym opisem i kompletnie nic.
    Kod próbuję wpisać ręcznie albo przy pomocy przycisków. Rezultat jest podobny - wyświetla się kod w tekście na stronie lub nie wyświetla się nic.

    Mam zainstalowany dodatek JoGadgets 0.44alpha na Joomla! 1.0.12, czyli teoretycznie wszystko powinno być ok'
    Strasznie zależy mi na tym dodatku


  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-03-2007
    Skąd
    Poland
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    Prawdopodobnie nie jest włączony dodatek w Rozszerzenia->Dodatki

    Jest wersja Jogadgets 0.44_v.1.5 dla Joomla 1.5
    http://pliki.joomla.pl/katalog/multi....44_v.1.5.html

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •