Hej,
merytorycznie - prosze:

1. Generalnie ja nie spotkałem się żeby komuś JAMP nie działał i żeby miał problemy z instalacja, natomiast instalacja XAMPa musi mieć INSTRUKCJE i jak sam zaznaczasz opis dotyczy "pakietu w wersji 5.6.3.", jeżeli to takie bezproblemowe środowisko to po co to chociażby zaznaczać? Odpowiedz narzuca się sama

2 Druga sprawa to to ze XAMP sprawiał(sprawia) problemy w trakcie instalacji, konfiguracji i użytkowaniu Joomli, o czym świadczą częste posty o problemach z XAMP i Joomla, oczywiście XAMP się rozwija i niweluje błędy, ale...

3. Powiem więcej, sam kupiłem JAMPa, uważam że jak mam pracować na Joomli, to mogę wydać te choćby 15 zł na dobre referencyjne środowisko pod Joomle
i nie zastanawiać się, że coś mi nie chodzi a powinno, dbam o swój czas i nerwy.

4. Sam kiedyś działałem na XAMPIE, ale jak poznałem jeszcze wtedy JAMP 1 to porzuciłem XAMPA, nawet dlatego ze JAMP nie instaluje się w systemie, mogę go przerzucać po dysku gdzie chce, robić kopie, klonować, jedyna modyfikacja to ustawienie firewalla

5. Zalety JAMP:
- instaluje z przycisku Joomle, obie aktualne rodziny
- nie ma potrzeby oddzielnego dodawania bazy pod instalacje Joomli
- obsługuje instalacje Wordpress
- nie integruje się z systemem Windows poza dodaniem wpisu do Firewalla
- wspiera Akeeba Backup i Akeeba Kickstart

6. Nie jestem w jakikolwiek sposób powiązany z Michałem, twórcą JAMPa.

7. Gdyby JAMP byl darmowy tez bym go polecał