Zalogowany... a jednak nie. A jednak tak!
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Zalogowany... a jednak nie. A jednak tak!

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    16-11-2012
    Wpisy
    8
    Punkty
    2

    Joomla! 3.2 Zalogowany... a jednak nie. A jednak tak!

    Witam wszystkich,
    od pewnego czasu siędzę nad problemem. Przyznam, że na stronach, które robiłem we wcześniejszych wersjach Joomli nie spotkałem się z tym problemem. Otóż: buduję stronę na Joomla 3.2.1 dla stowarzyszenia w którym działam, stronę, która przede wszystkim ma charakter promocyjno-informacyjny, ale pewna jej część jest dostępna tylko dla członków stowarzyszenia: user menu itp. wszystko ustawione na register. Po wejściu na stronę (nazwa domyślnej strony: Start), klikam w menu przycisk Zaloguj, wyświetla się formularz, wpisuję dane, loguję się i wszytko git, ale.... i tu zaczyna sie problem: po zalogowaniu gdy kliknę w menu głównym przycisk Start, przenosi mnie do Startu, okej, ale tracę dostęp do tych treści przeznaczonych dla zalogowanych, pomimo, że w PA użytkownik widnieje jako zalogowany w witrynie, a ponowne kliknięcie w witrynie przycisku Zaloguj odsyła do formularza logowania. Podobnie jak najpierw "pochodzę" po stronie, zaloguję się, to na tych podstronach, które odwiedziłem przed zalogowaniem, treści dla zarejestrowanych nie są widoczne (widać je tylko na podstronach, które odwiedzam po zalogowaniu). Nie jest to co prawda coś co uniemożliwia korzystanie ze strony, ale wolałbym, żeby było tak jak byc powinno - głupio powiedzieć ludziom: najpierw się zalogujcie, a potem serfujcie po stronie, bo inaczej nie będziecie widzieli treści przeznaczonych dla Was.
    Jeżeli ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i wie jak go rozwiązać to proszę o pomoc. Jeżeli zajdzie potrzeba udostępnię adres i konto użytkowanika. Dzięki z góry.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    17-04-2014
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    360
    Punkty
    42

    Domyślny

    Ekhm - Joomla 3.2.1 była dawno - najpierw sprawdź czy zaktualizowanie do J3.4.1(albo do wyższej wersji niż ta którą masz) naprawi problem. Daj znać - czy pomogło.
    Trzeba dążyć do doskonałości w tym co się robi, jeśli robisz coś dobrze zrób wszystko aby robić to jeszcze lepiej!

    Potrzebujesz pomocy przy Virtuemart 3? - napisz tutaj

    Portfolio - sulzycki.com.pl

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    16-11-2012
    Wpisy
    8
    Punkty
    2

    Domyślny

    Zaktualizowałem do wersji 3.4.1; niestety dalej to samo, ale... zauważyłem, że taka sytuacja ma miejsce gdy otwieram stronę za pomocą adresu http://nazwadomeny.pl/nazwakatalogu/, bo gdy na końcu, po ukośniku dopiszę index.php wszystko jest ok. Wszystko się także wyświetla gdy wyłączę proste adresy, ale tylko pod warunkiem gdy w pasku przeglądarki odświeżę stronę za pomocą przycisku, bądź po prostu enterem. Wygląda to tak jakby przeglądarka zapamiętywała stronę i wraz z akcją, która już wcześniej była wykonywana na stronie (za pośrednictwem menu strony) nie pobierała danych z serwera tylko wyświetlała zawartość, wcześniej zapisaną w jakiejś wewnętrznej pamięci.

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    17-04-2014
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    360
    Punkty
    42

    Domyślny

    W pliku configuration.php zobacz czy masz wypełniony live_site? Ustaw adres z katalogiem. Jaki to hosting? Na home.pl powinieneś włączyć separację serwisu. I osobiście unikał bym takich konstrukcji adresów - strony w katalogu. Lepiej podpiąć subdomenę do danego katalogu i używać katalog.domena.pl niż domena.pl/katalog/ - nie zależnie od systemu CMS/skryptu/aplikacji
    Trzeba dążyć do doskonałości w tym co się robi, jeśli robisz coś dobrze zrób wszystko aby robić to jeszcze lepiej!

    Potrzebujesz pomocy przy Virtuemart 3? - napisz tutaj

    Portfolio - sulzycki.com.pl

  6. #5

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    17-04-2014
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    360
    Punkty
    42

    Domyślny

    @Jola dlaczego? Jak dla mnie lepiej dla J! działa separacja serwisu w home.pl Pomijając brak problemów dla J! na home... nie spotkałem się z większymi problemami niż na innych hostingach...

    @Greenglasses - gdzie masz hosting?
    Trzeba dążyć do doskonałości w tym co się robi, jeśli robisz coś dobrze zrób wszystko aby robić to jeszcze lepiej!

    Potrzebujesz pomocy przy Virtuemart 3? - napisz tutaj

    Portfolio - sulzycki.com.pl

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    16-11-2012
    Wpisy
    8
    Punkty
    2

    Domyślny

    Na razie korzystam z darmowego konta w hostinger.pl. Kiedyś miałem wykupiony hosting w Nazwie.pl (dawny Netart), ale była tragedia. Witryny umieszczone na ich serwerach przy wolniejszym łączu (internet mobilny itp.) ładowały się w nieskończoność, a czasem serwer nie odpowiadał. Oczywiście BOK nie pomógł. Sprawdzone na Joomli i Wordpressie. Na serwerach Nazwy.pl problem tak samo występował. W configuration.php w linii live_site jest tylko cudzysłów. Po w wpisaniu adresu subdomeny - brak zmian; po wpisaniu domena/katalog zaobserwowałem zmianę - nawet po odświeżeniu strony treści dostępne dla zalogowanych są niewidoczne; po wpisaniu domena/katalog/index.php strona wyświetla się niepoprawnie - jakby nie było szablonu. @Noras tak jak sugerowałeś ustawiłem subdomenę - katalog.domena. Czy na home.pl jest jakiś czas na przetestowanie hostingu, czy od razu wołają kasę? Może spróbowałbym tam?

  9. #8
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    @Jola dlaczego?
    Pewnie dlatego, że dawno temu szukałam rozwiązania problemów z home.pl i przestawienie ustawienia na brak separacji serwisu - pomogło.
    Poza tym - wiele wątków, które przeglądałam na ten temat zawierają radę aby wyłączyć separację.
    Możliwe, że do dzisiaj coś się zmieniło.
    Najlepiej niech się wypowiedzą "bezproblemowi użytkownicy" home.pl.
    @Greenglasses czy Twoje problemy występują na czystej Joomla i standardowym szablonie?

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    17-04-2014
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    360
    Punkty
    42

    Domyślny

    @Jola - sprawdziłem z ciekawości, mam ustawione serwisy z separacją na home.pl - działają bez problemowo. Być może to tylko przypadek Nie mam takiego doświadczenia jak Ty, żeby być pewny w 100%.

    @Greenglasses w home masz 14 dniowy okres testowy - w zupełności wystarczy na przeprowadzenie testów. Jeśli nie potrzebujesz dużej ilości miejsca to mogę też polecić Ci linuxpl.com, osobiście szukam alternatywy bo brakuje mi tutaj miejsca - poza tym bez zarzutu.
    Trzeba dążyć do doskonałości w tym co się robi, jeśli robisz coś dobrze zrób wszystko aby robić to jeszcze lepiej!

    Potrzebujesz pomocy przy Virtuemart 3? - napisz tutaj

    Portfolio - sulzycki.com.pl

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    16-11-2012
    Wpisy
    8
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Jola Zobacz wiadomość
    czy Twoje problemy występują na czystej Joomla i standardowym szablonie?
    Nie, nie występują. Tylko na szablonie JA Elastica; szablon ten wykorzystuje T3 Framework - to obsługuje menu. Tutaj musi być przyczyna.

    - - - Updated - - -

    Ale dramat... Znalazłem rozwiązanie Oczywiście był to banał Wystarczyło w Rozszerzenia -> Szablony -> Ja Elastica (styl), w zakładce T3 options zmienić wartość "Enable Development Mode" na YES
    Dziękuje Wam za pomoc

Podobne tematy

  1. Galeria Sigplus - prosta sprawa a jednak nie wiem :(
    przez Tika na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 22-05-2013, 21:04
  2. problem z prawami dostepu. niby jest ok, a jednak nie
    przez k-meal na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 10-03-2009, 23:15
  3. Security Images - niby działa a jednak nie
    przez eagle-eagle na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 03-02-2009, 18:27
  4. Banalny problem, a jednak
    przez Ciastek100 na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 14-09-2008, 19:57
  5. proste... a jednak??
    przez dangi na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 23-04-2007, 11:43

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •