[hosting home.pl] Wywala co jakiś czas połączenie z bazą
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: [hosting home.pl] Wywala co jakiś czas połączenie z bazą

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    12-04-2007
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Joomla! 3.4 [hosting home.pl] Wywala co jakiś czas połączenie z bazą

    Witam,

    Sam już nie wiem co się dzieje ale po raz pierwszy z czymś takim się spotkałem. Otóż od jakiegoś tygodnia na stronie pojawia mi się komunikat błędu:

    Error displaying the error page: Application Instantiation Error: Error initialising the session.

    Wiem juz że to problem połączenia z bazą danych i tutaj właśnie mam największą zagwozdkę. Po zalogowaniu się do panelu home.pl ustawiam to samo hasło do połączenia z bazą danych jakie miałem cały czas. Odświerzam stronę i wszystko hula. Ale potem znów wywala ten sam błąd. Więc znów na panel -> ustwiam to samo hasło -> strona hula... i tak w koło Wojtek. Próbowałem już odinstalowywać moduły i komponenty ostatnio instalowane, ale nie pomaga.
    Stąd moje pytanie i wątpliwości czy aby na pewno tą drogą iść. Robiłem jakiś research, ale wiadomości na ten temat jak na lekarstwo. No i nic jak na razie nie pomaga. Może ktoś się z tym już spotkał. Pomocy!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz Hajmus awatar
    Dołączył
    20-08-2014
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    84
    Punkty
    11

    Domyślny

    Spróbuj w configuration.php zmienić
    Kod:
    public $dbtype = 'mysqli';
    na
    Kod:
    public $dbtype = 'mysql';

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    To raczej nie jest dobry pomysł, ale może....
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Radzę bardzo dokładnie sprawdzić ustawienia połączenia z bazą danych w pliku configuration.php - host, login, nazwa bazy, hasło, prefiks
    Zwróć uwagę na wielkość liter.
    Dobrze jest sprawdzić bazę - naprawa, optymalizacja.
    Zmiana hasła do tej bazy też jest dobrym pomysłem.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    12-04-2007
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Plik configuration.php sprawdzałem kilka razy, ale nic tam niepokojącego nie widzę. Poza tym gdyby coś się w nim zmieniało to widać by było po czasie ostatniej w nim zmiany, a u mnie nic takiego nie ma. Najdziwniejsze jest to, że tak jak wspominałem. Strona hula, a potem ją wywala ze wspomnianym błędem. Zalogowanie się na panel w home i ustawienie z powrotem hasła jakie było przywraca jej funkcjonalność a potem znów to samo. Zmiana hasła do bazy też nie pomaga. Kompletnie nie wiem co się dzieje i co może być przyczyną. Nadmieniam, że problem występuje dopiero od jakiś 10 dni, wcześniej przez blisko 1,5 miesiąca nic się nie działo.
    Normalnie wiem, że cudów nie ma, ale jak na to patrzę to sam nie wiem. A podobno nie ma rzeczy niemożliwych...

  7. #6
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Niemożliwe - nie, Niezrozumiałe - tak
    Pytanie czy przywracasz to samo hasło? Czy nadajesz nowe i zmieniasz w configuration.php - ponieważ jeżeli nadajesz to samo hasło bazie i wówczas witryna "powraca" - oznacza to tyle że hasło "pada" po stronie bazy a nie witryny i jest jakiś bawół na serwerze - może twoja BD jest "pacjentem zero" w tej sytuacji. Nie mniej - - jak napisałem - jeżeli przywracasz je Bazie Danych - to jest ciekawostka po stronie home.pl a ponieważ od jakiegoś czasu przenoszą zawartość swoich serwerów może to być kwiatek będący tego efektem. Zawsze można postawić witrynę lokalnie na zasadzie clona lub na innym hostingu i zobaczyć czy sytuacja się powtórzy - jeśli nie to jest jasne gdzie problem.

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    12-04-2007
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Przywracam to samo hasło. W configuration.php nic nie zmieniam, bo po takiej operacji nie ma tam co grzebać. W sumie to postawię ją lokalnie i sprawdzę czy będzie hulać. A tak BTW to jeśli "pada" hasło do BD i nie ważne po której stronie to komunikat nie powinien być inny i zamiast:
    Error initialising the session. nie powinno być Could not connect to MySQL

    Tak się tylko pytam bo to też mnie zastanawia.
    Pozdrawiam

  9. #8
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Myślę że informacja jest jak najbardziej poprawna bo niby skąd system ma wiedzieć czy hasło jest wadliwe po stronie witryny, czy serwera? System wie tylko że jedno z drugim się nie "dogaduje".

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    12-04-2007
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Właśnie wysłalem info do home.pl i zrzucam strone lokalnie. Jak będę już wiedział co i jak to dam znać. Oczywiście dla potomnych...

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    12-04-2007
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    OK już wiem gdzie tkwi problem. Dostałem info z home, że problemem jest "przerośnięta" BD - swoją drogą limit 25 Mb to trochę mało.
    Grunt że wiadomo gdzie leży przyczyna, a już podejrzewałem, że trafiłem na ślad SI
    Jola, Gall Anonim dzięki

    Pozdrawiam,

Podobne tematy

  1. Połączenie z gotową bazą danych
    przez pawel031 na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 11-08-2014, 14:08
  2. Joomla i połączenie z bazą danych oracle
    przez pawlosb na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 30-03-2011, 20:32
  3. Jakiś błąd połączenia z bazą danych
    przez morphic na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 30-09-2010, 15:04
  4. Połączenie z bazą - problem
    przez Paszczak na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 30-04-2007, 21:10
  5. Połączenie z bazą danych...
    przez pirex na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 21-05-2006, 11:15

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •