plik properties.ini zawiera informacje dla systemu o lokalizacji Xampp'a, powstaje podczas instalacji. Plik znajduje się w katalogu głównym xampp'a, i tam powinien zostać zlokalizowany. Jeśli nie ma takiego pliku to zawsze możesz go utworzyć, kopiując zawartość pliku, którą poadałem wcześniej, a zaznaczone D:, w Twoim przypadku zamienić na E: . Pogrubienie oznaczało, że te linijki masz do poprawy, a nie że masz zamienić na D . C,D,E to litery dysków, więc jeśli xampp jest na C to w zaznaczonej linijce masz zamienić dysk (D:\) na C.
Wersję, którą wskazałem, to wersja stabilna, z bazą MySQL (bo założyłem że taką masz), oczywiście możesz uaktualnić xampp'a do wyższej wersji, która korzysta z php 7 oraz bazy MariaDB.
https://sourceforge.net/projects/xam...4.zip/download
Rozumiem, że do tej pory nic nie wgrałeś do xampp'a, więc najlepszą metodą jest odinstalowanie starej wersji i zainstalowanie nowej. W przupadku gdybyś chciał zaktualizować xampp'a to musisz wykonać kilkanaście kroków, więc jeśli tak to opiszę je później.
Jeśli nie to spróbuj odinstalować xampp'a poprzez program, który znajduje się w katalogu xampp o nazwie "uninstall".