Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
Albo opierasz się na sprawdzonych, zweryfikowanych metodach badania, opisu, dochodzenia do prawdy.
Jakich badaniach? Grupka 100 osób w NASA wystawia przez okno teleskop i nagle objawiają światu, że trylion kilometrów od Ziemi jest jakaś czarna dziura, ale coś innego śmiesznego. Masz maszynę, która potrafi robić zdjęcia? A może w gminie twój wójt trzyma taką w szafie, albo starosta lub wojewoda? A może prywatnie ktoś bada wieczorami kosmos? Polacy dostają takie informacje z góry i je przekazują ciemnemu ludowi. Ktoś tam nieraz zbuduje jakiegoś łazika, ale to nie dowód że NASA wysłała go na Marsa i że on robił tam jakieś zdjęcia.

Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
Na przeciwnym biegunie są różnej maści szarlatani i zbawcy ludzkości, którzy albo plotą bzdury z powodu swojej głupoty, albo plotą je po to, by mącić ludziom w głowach w imię różnych interesów. Jeśli są głupi, można próbować coś na to poradzić. Jeśli są mniej lub bardziej bezczelnymi manipulatorami, trzeba im się przeciwstawiać, jak każdemu złu.
Jeśli ktoś się sprzeciwia tej Waszej nauce to od razu jest porytym "szarlatanem". A ja Ci mówię, że np. medycyna w Polsce to jedna wielka mafia. Bo np. Hubert Czerniak leczy ludzi, na których inni lekarze postawili krzyżyk. I za to że robi to innymi metodami niż te książkowe (wtłaczane na studiach medycznych) to odbierają mu prawo wykonywania zawodu. I ja się z tym nie zgadzam. Podobnie z Ziębą gdzie zamykają mu firmę z suplementami mimo że na każdych 1100 zgonów w Polsce (codzienne) ok. 300 jest spowodowanych źle przepisaną receptą lub działaniem samego "leku".

Według mnie ludzie walczący z systemem nie zarabiają na tym i nie wiem jakich interesów się u nich dopatrujesz?
Jeśli krytykuje farmację, która zarabia krocie na głupich ludziach to ma to jakiś sens. A jaki ja mam w tym interes? Przecież nawet nie uprawiam warzyw czy ziół