czy się rózni jomla od mambo i prosze o pomoc przy kroku 1 - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 13 z 13

Temat: czy się rózni jomla od mambo i prosze o pomoc przy kroku 1

  1. #11
    Debiutant
    Dołączył
    22-03-2007
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    ja tego nie zrobiłam dlatego mam 4 foldery z poprzedniej instalacji i nie mogę ich
    fizycznie usunąć niby komeda del działa , a te foldery jak gdyby nigy nic dalej są
    stąd moje pytanie o explorer jomli on podobno potrafi wykasować ale ja nie potrafię go zainstalowa o cyzm już pisała
    na razie dokształacam się ...
    dzkb
    ale jakby cos to będe tu zaglądać
    ponoc nadzieja to dobra siostra

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Piszesz dużo i - wybacz - nic z tego nie wynika.
    1. Dziesiątkom ludzi instalacja przebiega bez problemów, bo ich nie stwarzają
    a) instalują na serwerze, który spełnia wymagania !oomla!: http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/432/51/
    b) wykonują kolejne instrukcje zgodnie z procedurą, o której nawet czytać nie trzeba, bo wszystko jest napisane w objasnieniach instalatora
    http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/434/51/
    c) Podanie kilku danych wymaganych przy instalacji wymaga rozumienia kilku podstawowych pojęć, jak Ci mamy tłumaczyć co to jest host, co to jest serwer, jaką masz nazwę bazy danych?
    Masz napisane:
    Podczas instalacji będą Ci potrzebne następujące dane:
    a potem
    Przygotuj te informacje - gdy instalujesz Joomla na dzierżawionym serwerze, otrzymałeś je od Twojego dostawcy usług internetowych

    Jak Ci wyjasniac, co znaczy, że to ma być adres Twojej strony, a nie adres serwera
    Jak Ci wyjaśniac, że jeśli instalujesz w podkatalogu, to trzeba podać adres strony i podkatalog
    Ja Ci wjaśniać, że instalator Joomla to nie instalator programu pod Windows czy cokolwiek, żę tak naprawdę to on niczego nie instaluje, a tylko umieszcza dane w bazie danych i tworzy plik konfiguracyjny.
    To wszystko jest napisane czarno na białym.
    Itd.
    Napisz KONKRETNIE co nie wychodzi, to może i odpowiedź będzie konkretna.

    I na koniec - forum jest po to, żeby pomagać, ale o pomoc trzeba umieć się zwrócić.
    Z Front Page nie chodziło oczywiście o literówkę, ale o to, że z pytania wynikało, iż nie przeczytałaś czym jest Joomla!, co to jest CMS. Ot słyszałaś, że coś gdzieś dzwonią, tylko nie wiadomo, co i gdzie.

    Prosto i łątwo to nie znaczy, że zrobi się samo.

    Forum nie jest też na pewno po to, żeby wypisywać instrukcje, które już są napisane, żeby podawac definicje, które można znaleźć na głównej stronie www.joomla.pl (odnośnik po lewej stronie) albo w serwisie pomocy - www.joomla.pl/pomoc w Słowniku.

    Gdzie tkwi przyczyna widać po długości tego wątku - kolejny post, tym razem moj, który i tak Ci w niczym nie pomoże. No bo właściwie w czym ma Ci pomóc. Zamiast pisac trzy po trzy, opisz, co zrobiłaś i co nie wyszła.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #13
    Debiutant
    Dołączył
    22-03-2007
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    nie mogę odczytać prywatnej widomości nie ma mnie w użytkownikach, niby jestem zalogowana, a potem raptem jak chcę odczyać wiadomości zostaję wylogowana..nie rozumiem o co tu chodzi... chyba mam pecha . niemniej dziękuję za pomoc przepraszam za naprzykrzanie się
    i do widzenia basia

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •