potrzebuje pomocy Prawda jest taka że nie znalazłem żadnego dobrze działającego komponentu do joomla! 1.0.11 do zarządzania grupami użytkowników.jest mi to bardzo potrzebne wiec uciekłem sie do rozwiązania troszkę siłowego.Mianowicie wpadłem na pomysł edytowania bazy. I tak:

najpierw do tabeli jos_groups dodałem oprócz register public i special nową grupę RODZICE (na potrzeby mojego serwisu) <= tej nowej grupy potrzebuje bo zależy mi aby wyświetlać konkretne linki w menu tylko konkretnym grupą a gdy się ma trzy podstawowe troche to zawęża możliwości.

...dalej....
do tabeli jos_core_acl_aro_groups dodałem nową grupę Rodzic1 jako podgrupę Registered czyli z parametrami
group_id=(wymyśliłem se) 31 parent_id=18(odpowiada group_id registered) name=rodzice1 i tu jest problem bo nie wiem za co odpowiadaja parametry kolumn lft i rgt. Z moich obserwacji i logiki wynikało że następna dodana grupa powinna mieć lft=8 i rgt=7 ale to tylko moje przypuszczenia

...na koniec...
w tabeli jos_core_acl_groups_aro_map zmieniłe group_id dla jednego uzytkownika na 31 czyli grupę rodzic1 (tę którą wcześniej utworzyłem w tabeli os_core_acl_aro_groups)

....i tak....
musze powiedzieć, że jestem zaskoczony bo w panelu admina wszystko odnoście użytkownika którego edytowałem (nazwijmy go arqs) wygląda ok.
grupę ma przypisana rodzic1
pozycję menu także da sie pokazać tylko dla grupy RODZICE
tylko.... nie działa

mam wrażenie że pozostał jeden krok do wykonania i trzeba jakoś powiązać grupę RODZICE z podgrupą rodzic1 tylko nie wiem jak tego dokonac i gdzie tego szukać w bazie. Prawdą jest także że grupa rodzice1 pokazuje sie w panelu jako podgrupa registered czyli tak jak utworzyłem to na poczatku w jos_core_acl_aro_groups i może poprostu należy dodać tam grupę RODZICE jako podgrupę PUBLIC ale PUBLIC REGISTERED i SPECIAL nie są tam ujęte i mam dylemat co z tym zrobić.

Swoja drogą zarządzanie uzytkownikami jest chyba najważniejszą funkcja portalu (zunifikowany interfejs i takie rzeczy) i nie wierze, że nie ma zadnego komponentu, który by to rozwiazywał w prosty sposób.
Ściągłem polecanego JACL Plus dla mojej wersji nawet ale po zainstalowaniu pokazało sie ok 30 linii błędów o prawa dostępu. W akcie desperacji zacząłem ustawiać wymagane prawa ale połowy plików poprostu nie miałem...i miałem zrobić? Po odpaleniu komponentu pierwsze co sie pojawiło to FATAL ERROR.....
Tak, że sobie podarowalem.

Porszę o pomoc z tymi użytkownikami.....jak sobie z tym poradzimy to chyba ulży nie tylko mi bo czuje, że wiecej osób męczy ten problem.

pzdr, arqs