Komponent zliczający ilość artykułów
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Komponent zliczający ilość artykułów

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-11-2006
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny Komponent zliczający ilość artykułów

    Witam.
    Poszukuję komponentu bądź modułu który wyświetlał by mi poziome menu z ilością artykułów / plików w danym dziale.
    Na przykład w dziale Ogłoszenia mam 3 ogłoszenia, a w dziale Teksty - 5 tekstów.
    Na stronie pojawiło by się coś w stylu:

    Ogłoszenia (3) | Teksty (5)

    Po kliknięciu w nazwę, otwierała by się odpowiednia strona.
    Jest jeszcze jeden mankament, mianowicie do ogłoszeń używam komponentu Classifields. Ten, którego szukam, musiał by z nim współpracować...
    Wie ktoś jak rozwiązać ten problem?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-11-2006
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny

    Z racji że minęło sporo czasu, odświeżam temat.
    Adminów proszę o wyrozumiałość, może ten temat komuś się przyda.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-07-2007
    Skąd
    Toruń
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    Szukam dokładnie tego samego tylko, że menu w pionie.
    kategoria1 (5)
    kategoria2 (6)
    ...
    kategoria5 (15)
    itp. itd.
    Nie znalazłem nigdzie odpowiedniego modułu/komponentu. Czy ktoś wie może jak to zrobić?

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Szukajcie dalej, ale raczej nie znajdziecie. Pozycjami w Joomla! są nie tylko artykuły i materiały statyczne, ale dynamicznie tworzone blogi, dynamicznie tworzone listy zawartości sekcji i listy (tabele) pozycji w kategoriach. Nie spotkałem, by gdzieś ktoś zbudował taki system menu, o jakim piszecie, bo pewno z powyższego względu zrobienie czegoś takiego ani ie jest łatwe, ani zbyt funkcjonalne.

    Sugeruję stworzenie modułów, które będą wyświetlać łącza do kategorii i ilość pozycji w kategoriach. Wzorów takich modułów trochę jest.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-07-2007
    Skąd
    Toruń
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    Myślę, że nie byłoby to takie trudne.
    Przykład:
    Mam w menu pozycję Sekcje, po kliknieciu, w części głównej strony wyświetla mi się wykaz kategorii przypisanych do tej sekcji a obok w nawiasie ilość pozycji w danej kategorii (czyli to o co mi chodzi). Czyli jednak w Joomla jest funkcja, która zlicza ilość pozycji w kategorii oraz jakaś zmienna, która tą liczbę przechowuje. Teraz tylko wystarczyło by zmodyfikować plik odpowiedzialny za generowanie Menu tak aby odwoływał się do tej funkcji i dopisać w tym pliku tą zmienną. Mógłbym to zrobić sam, niestety dopiero zaczynam przygodę z Joomla i nie znam struktury plików oraz jak wygląda to wszystko od strony kodu i gdzie co jest. Wprawny programista znający Joomle nie miałby z tym problemu i mógłby nawet zmodyfikować komponent odpowiedzialny za menu tak aby w Parametrach dodać opcję "Pokaż ilość pozycji w kategorii TAK/NIE" i wtedy w zależności od wybranej opcji mielibyśmy:
    jakaśKategoria
    jakaśKategoria2
    lub
    jakaśKategoria(2)
    jakaśKategoria2(10)

    oczywiście wszystko odnosi się do menu typu "Tabela - artykuły z kategorii".
    Tak więc jeśli ktoś wie co gdzie jest w Joomla w kodzie będe wdzięczny za info:

    - w którym pliku mogę znaleźć funkcję zliczającą ilość pozycji w kategorii?
    - w którym pliku jest kod odpowiedzialny za wyświetlanie w głównej części, spisu kategorii wraz z ilością pozycji w tej kategorii?
    - który plik jest odpowiedzialny za menu?

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •