Lightbox - problem z zakryciem animacji swf
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Lightbox - problem z zakryciem animacji swf

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    22-06-2007
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny Lightbox - problem z zakryciem animacji swf

    Witam. Mam zainstalowany bot MultiThumb, ktory to wykorzystuje Lightbox do wyswietlenia odpowuiednio wybranego obrazu. Lightbox powoduje przyciemnienie calej strony i wyswietlenie na jej tle orginalnej wielkosci obrazu, lecz problem polega na tym, ze nie moze on pokryc naglowka strony, w ktorym znajduje sie animacja flash. Animacja wykonana jest za pomoca modulu Flash Rotator.
    Czy mial juz ktos kiedys do czynienia z takim problemem? Co mam zrobic zeby naglowek zostal zakryty przez lightbox?
    Ostanio edytowane przez adeq : 25-06-2007 19:12

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Domyślny

    moge Ci tylko podpowiedzieć ze jest to już chyba na tym forum, mialem podobny problem, bedziesz musiał wgrac dodatkowy plik i zmienić kod wstawienia banera

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    22-06-2007
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    OK znalazlem rozwiazanie Problem okazal sie dosc powszechny... A oto i rozwiazanie:
    W pliku odpowiedzialnym za wyswietlanie flashowego naglowka, w moim przypadku mod_flashrotator.php nalezalo dokonac nastepujacych zmian:

    - w znaczniku object nalezalo dodac:

    <param name="wmode" value="transparent" />

    oraz w <embed> dodac:

    wmode="transparent"

    - w praktyce linijki kodu:

    <object classid="clsid: D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=7,0,19,0" width="<?php echo $width; ?>" height="<?php echo $height; ?>" title="Flashrotator">

    <param name="movie" value="<?php echo $mosConfig_live_site;?>/modules/js_flashrotator/flashrotator.swf" />

    <param name="quality" value="high" />

    <embed src="<?php echo $mosConfig_live_site;?>/modules/js_flashrotator/flashrotator.swf" quality="high" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash" width="<?php echo $width; ?>" height="<?php echo $height; ?>"></embed>

    </object>

    nalezy zamienic na:

    <object classid="clsid: D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=7,0,19,0" width="<?php echo $width; ?>" height="<?php echo $height; ?>" title="Flashrotator">

    <param name="movie" value="<?php echo $mosConfig_live_site;?>/modules/js_flashrotator/flashrotator.swf" />

    <param name="quality" value="high" />

    <param name="wmode" value="transparent" />

    <embed src="<?php echo $mosConfig_live_site;?>/modules/js_flashrotator/flashrotator.swf" wmode="transparent" quality="high" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash" width="<?php echo $width; ?>" height="<?php echo $height; ?>"></embed>

    </object>


    Czytalem rowniez ze to rozwiazanie nie nalezy do najszczesliwszych i ze bywaja z nim problemy. Bede wdzieczny jesli mi ktos wyjasni jakie problemy moze spowodowac to rozwiazanie. Jest to jednak jedyne jak na razie rozwiazanie tego problemu jakie znalazlem :cool:

    pozdrawiam adeq

  5. #4

    Domyślny

    a dziala pod IE i FF?

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    22-06-2007
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Sprawdzalem pod Opera IE i FF. Pod tymi przegladarkami dziala.

  7. #6

    Domyślny

    ja u siebie mam to tak rozwiązane

    Kod HTML:
    <div id="flashcontent"> <!-- warstwa, w której będzie animacja -->
            
        </div>
    
             <!-- kod ActionScript odpowiedzialny za wstawienie wła�ciwej animacji flash: -->
        <script type="text/javascript">
            // <![CDATA[
            
            var so = new SWFObject("http://www.stfocus.pl//templates/stfocus/FOcus.swf", "banner", "737", "140", "8", "");
            so.addParam("quality", "high");
            so.addParam("wmode", "transparent");
            so.write("flashcontent");
            
            // ]]>
        </script>
    do tego dochodzi chyba plik JS

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-09-2006
    Wpisy
    60
    Punkty
    0

    Domyślny

    ja spotkałem się z podobnym problemem, mianowicie menu uciekało mi za flashe, zmieniłem natomiast w kodzie edytora tiny_mce linijkę
    var wmode = tinyMCE.getParam("flash_wmode", "transparent");
    tam gdzie jest transparent było puste miejsce, więc teraz domyślnie je wstawia.
    plik to: mambots/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/flash/editor_plugin_src.js
    w embed wstawia już sam.
    Minus to, że wszystkie strony z flashem trzeba otworzyć i zapisać jeszcze raz, nowe robi od razu dobrze.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •