[problem] Instalacja - krok 1 - MySQL - błąd
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: [problem] Instalacja - krok 1 - MySQL - błąd

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    06-10-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny [problem] Instalacja - krok 1 - MySQL - błąd

    Mam pytanie odnośnie stworzenia bazy danych. Otóż gdy uzupełniam pola podczas instalacji kroku 1 i chcę przejść do kolejnego kroku wyskakuje błąd, iż login/hasło jest nieprawidłowe i pojawia się strona z taką oto treścią:

    "Warning: mysql_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /azs/public_html/joomla/includes/database.php on line 287

    Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /azs/public_html/joomla/includes/database.php on line 289

    Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /azs/public_html/joomla/includes/database.php on line 290

    Warning: database(/azs/public_html/joomla/includes/../configuration.php): failed to open stream: No such file or directory in /azs/public_html/joomla/includes/database.php on line 86

    Warning: database(): Failed opening '/azs/public_html/joomla/includes/../configuration.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/home/puw/public_html/puw/inc:/home/puw/public_html/puw/adodb') in /azs/public_html/joomla/includes/database.php on line 86

    Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /azs/public_html/joomla/installation/install2.php:157) in /azs/public_html/joomla/offline.php on line 25

    Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /azs/public_html/joomla/installation/install2.php:157) in /azs/public_html/joomla/offline.php on line 25



    Notice: Undefined variable: mosConfig_offline in /azs/public_html/joomla/offline.php on line 89

    Notice: Undefined variable: mosConfig_sitename in /azs/public_html/joomla/offline.php on line 84

    Notice: Undefined variable: mosConfig_error_message in /azs/public_html/joomla/offline.php on line 104"



    Nazwa hosta została mi podana (orion.umcs.lublin.pl), lecz nie wiem czy 'nazwę komputera' i 'hasło' mam samemu wymyśleć czy jest ona ustalona odgórnie i muszę się dowiedzieć u odpowiednich osób?

    Mam pytanie co w tej sytuacji powinienem zrobić (kilka razy wgrywałem Joomla na nowo, lecz problem powtarza się).

    Pozdrawiam i jakiejkolwiek oczekuję pomocy. Z góry dzięki

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    nazwa bazy: chyba wiadomo....
    hasło: podajesz hasło jakie stworzyłeś przy tworzeniu bazy danych
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    06-10-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Sova Zobacz wiadomość
    nazwa bazy: chyba wiadomo....
    hasło: podajesz hasło jakie stworzyłeś przy tworzeniu bazy danych

    Przepraszam za może i banalne pytania, ale właśnie mam problem odnośnie nazw tych baz danych oraz hasła. Osobiście nigdu nie tworzyłem bazy danych na tym serwerze (w ogóle ich nie było wcześniej na tym serwerze i tego jestem pewien), więc nie znam hasła do nich... Czy mam sobie wpisać coś 'z powietrza' i potem po prostu używać tego do jej konfiguracji czy ta nazwa/hasło jest odgórnie nadana?

    I jeszcze jedno pytanie odnośnie instalacji:

    Zmienna PHP register_globals ustawiona jest ’ON’ zamiast ’OFF’

    Co w tej sytuacji powinienem zmienić? Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość...

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    07-10-2007
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez matt_crow Zobacz wiadomość
    Przepraszam za może i banalne pytania, ale właśnie mam problem odnośnie nazw tych baz danych oraz hasła. Osobiście nigdu nie tworzyłem bazy danych na tym serwerze (w ogóle ich nie było wcześniej na tym serwerze i tego jestem pewien), więc nie znam hasła do nich... Czy mam sobie wpisać coś 'z powietrza' i potem po prostu używać tego do jej konfiguracji czy ta nazwa/hasło jest odgórnie nadana?

    I jeszcze jedno pytanie odnośnie instalacji:

    Zmienna PHP register_globals ustawiona jest ’ON’ zamiast ’OFF’

    Co w tej sytuacji powinienem zmienić? Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość...
    przepraszam mam ten sam problem czy znasz rozwiązanie

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    06-10-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jakoś udało mi się rozwiązać problem instalacji tylko teraz jak to uruchomić?
    Próbowałem wpisywać na końcu linka (podałem go niżej): ....mattcrow/administrator/ , wpisywałem też sam adres, lecz nic się nie dzieje. Folder z instalacją usunałem (tak było podane na koniec instalacji).


    http://members.lycos.co.uk/mattcrow/

  7. #6
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Zakładając konto powinieneś otrzymać nazwę bazy i hasło do niej - jeśli posiadasz konto z już założoną bazą. Jeśli nie masz założonej bazy - trzeba to zrobić...

    Zmienna RG ustawiona na ON = możliwość włamania do serwisu. Praktycznie mówisz do potencjalnego hacker'a - zapraszam.
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •