nie mogę zaistalować modułu, gdyż "ponoć" już jest
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: nie mogę zaistalować modułu, gdyż "ponoć" już jest

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Przeglądacz nastrychu awatar
    Dołączył
    28-04-2006
    Wpisy
    71
    Punkty
    11

    Domyślny

    moduły, które mam w folderze "module" a są VM to:
    mod_virtuemart_cart (php i xml), mod_virtuemart_latestproduct (php i xml), mod_virtuemart_search (php i xml) oraz vm_dtree.php, vm_JSCook.php, oraz folder vm_transmenu.

    A chcę zainsatlować mod_virtuemart, aby mieć logowanie bezpośrednio do sklepu, a nie poprzez joomlę.

    Pozdrawiam i dziękuję

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2006
    Wpisy
    211
    Punkty
    25

    Domyślny

    Mod_virtuemart jest niezbędny do działania sklepu - jeśli VM działa, to moduł jest zainstalowany.

    Czy problem pojawił się po upgradzie?

    Ewentualnie sprawdź w Instalatory > Moduły - jeśli znajdziesz wpis "mod_virtuemart" to go zaznacz i a następnie usuń i spróbuj zainstalować jeszcze raz.

  3. #3
    Przeglądacz nastrychu awatar
    Dołączył
    28-04-2006
    Wpisy
    71
    Punkty
    11

    Domyślny

    właśnie najbardziej zabawne jest to, że go nigdzie nie ma - nic mi nie mówi, że on jest, mało tego usunąłem z serwera dwie rzeczy: mod_virtuemart (php i xml) i wszystko chodzi jak powinno (po wcześniejszym odinstalowaniu komponentu, ale może też być tak, że go w ogóle nie instalowałem, a mam tylko zainstalowane moduły: nowości, szukaj oraz koszyk). Wiem, że moduł_vm odpowiada za logowanie, więc chciałem mieć logowanie, a tu się okazuje, że nie mogę tego modułu zainstalować, bo "coś" o tej nazwie już jest i próbuję go raz jeszcze instalować. A mam już prawie cały zatowarowany sklep i usuwanie komponentu nie wchodzi w grę.

    Rozpakowałem modu_vm i widzę, że część jego jest na serwerze, czyli dtree.php, JScook.php oraz foledr vm_transmenu - chyba, że to jeszcze usunę i zobaczę, czy coś to dało

  4. #4
    Przeglądacz nastrychu awatar
    Dołączył
    28-04-2006
    Wpisy
    71
    Punkty
    11

    Domyślny

    wyczyściłam wszystko wszystko z serwera i poszło bez dwóch zdań i nie mam pojęcia, co haczyło

    pozdrawiam i dziękuję za pomoc

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2006
    Wpisy
    211
    Punkty
    25

    Domyślny

    No tak... Haponiuk w drugim poście podał rozwiązanie problemu - z serwera musi być wykasowane wszystko, co jest instalowane z modułem (pliki a w tym wypadku również katalogi).

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •