Początki z joomla i problem - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 25

Temat: Początki z joomla i problem

  1. #11
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    [...]
    Ostanio edytowane przez kurtz : 18-02-2008 10:45

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Nowicjusz
    Dołączył
    31-01-2008
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    Bardzo Ci dziękuję za cierpliwość i pomoc zrobiłem tak jak napisałeś i faktycznie to co jest zapisane w javascript działa bez problemu, ale jeżeli chcę wkleić informację które nie są pobierane przez javascript tylko
    <?php readfile ('http://cw.money.pl/u_wiadomosci_kraj.html', true) ?>
    to nie wyświetla ich czy na coś takiego jest jakiś inny sposób ?
    Jeżeli masz jeszcze do mnie cierpliwość to proszę napisz a jeżeli wyczerpałem limit to i tak bardzo Ci jestem wdzięczna wielką pomoc.

  4. #13
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    [...]
    Ostanio edytowane przez kurtz : 18-02-2008 10:46

  5. #14
    Nowicjusz
    Dołączył
    31-01-2008
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    no niestety za chiny nie chce tego wyświetlić, natomiast wpadłem na inny pomysł, czy możliwe jest wyświetlanie na stronie kanałów rss z innej strony, kanał są zapisane najczęściej w xml oto przykład :
    http://newsroom.gery.pl/rss/muzyka.xml

  6. #15
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez rafal22bb Zobacz wiadomość
    no niestety za chiny nie chce tego wyświetlić, natomiast wpadłem na inny pomysł, czy możliwe jest wyświetlanie na stronie kanałów rss z innej strony, kanał są zapisane najczęściej w xml oto przykład :
    http://newsroom.gery.pl/rss/muzyka.xml
    Tak wykorzystaj do tego wbudowany w Joomle komponent Spinacz RSS (dostepny na zapleczu na liscie menu "komponenty") w którym ustawiasz sobie kanały z jakich mają spływac informacje. A w menu witryny robisz linka do tego komponentu i po problemie. zresztą co będę Ci pisał tutaj masz garść info.

  7. #16
    Nowicjusz
    Dołączył
    31-01-2008
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    Widziałem o spinaczu i chciałem go wykorzystać ale jakos nie wyświetla mi wiadomości rss, dlatego nie wiem może coś robie żle ale co przecież to proste.

  8. #17
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez rafal22bb Zobacz wiadomość
    Widziałem o spinaczu i chciałem go wykorzystać ale jakos nie wyświetla mi wiadomości rss, dlatego nie wiem może coś robie żle ale co przecież to proste.
    Masz to opisane w tym linku co ci podalem a wiecej info znajdziesz w pomocy - musisz tylko poszukac. A po skonfigurowaniu sobie skad ma sciagac wiadomosci musisz w menu dodac sobie linka do komponentu o tej samej nazwie.

  9. #18
    Nowicjusz
    Dołączył
    31-01-2008
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    szukałem w pomocy zrobiłem tak jak napisane skonfigurowałem skąd ma sciągać wiadomości i nic ani jednej wiadomości możecie zobaczyć na tej stronie prezencik.yoyo.pl zakładka wiadomości
    . Nie wiem po prostu jestem za głupi żeby posługiwać się joomlą w php css czy zwykłym html-u nie mam takich problemów

  10. #19
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez rafal22bb Zobacz wiadomość
    Nie wiem po prostu jestem za głupi żeby posługiwać się joomlą w php css czy zwykłym html-u nie mam takich problemów
    Nie prawdopodobnie coś jest nie tak z plikiem xml z którego korzystasz. A czy sprawdzałeś czy działają umieszczone w Joomla przykładowe pliki w Spinaczu? Jeśli tak to na pewno coś jest nie tak z tym plikiem który używasz.

  11. #20
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    [...]
    Ostanio edytowane przez kurtz : 18-02-2008 10:46

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •